bugün

içine sahibinden habersiz girip, koşup oynadıgımız ve hatta meyva ağaçlarına daldıgımız yerlerdir.
yorgun düşürür insanı.
en güzeli, olması istedigimiz gibidir herşey.
kimi zaman bir kaç agaç ve gölgesi, kimi zaman çorak topraklı.
sezen aksu'nun en özel ve hüzün dolu albümü. Küçüklüğümü hatırlar, saçma yere ağlamak isterim. Hele ''bile bile, ''düş bahçeleri'' ve ''yalnızlık senfonisi'' can acıtmaktan da ötede bir acı verir. Hani hüzünlenmek istediğinizde bir şarkı açarsınız ya, ya da bazı şarkılar vardır dinlediğinizde sizi hüzünlendirir. bu onlardan değil. O kadar can acıtır ki bu şarkı, gerçekten uzak durmaya çalışırsınız.
(bkz: seni kimler aldı)dus bahceleri
(bkz: kalbim egede kaldi)
(bkz: vazgectim)
(bkz: sen aglama)
(bkz: gidiyorum)
hayata küstüğüm anlarda dinleyip doyasıya ağladığım, "Yakala saçından tut hayatı, çevir yüzüne; öp, öp!" diye kendimi bırakmama engel olan şarkıdır. her yürüdüğümde beni büyüten, yalnızlığımdan sıyıran bu büyülü bahçeyi keşfettirendir.
yürüyorum düş bahçelerinde
gördüm düşümden büyük bahçe yok
yüreğimin kuşları konmuş telgrafın tellerine
neşesi gurbet selamlarından çok

a benim dilsiz dillerim a benim sessiz ellerim
yakala saçından tut hayatı çevir yüzüne öp öp

duruyorum vaktin seherinde
değiştirdim takvimleri gece yok
yüreğimin kuşları konmuş telgrafın tellerine

sözleri sezen aksu'ya, bestesi sezen aksu ve onno tunç'a ait mükemmel şarkı.

"yakala saçından tut hayatı
çevir yüzüme; öp, öp..."

(bkz: bunu yapan insan olamaz)
karşısında kelimelerin kifayetsiz kaldığıdır, "böylesi olmasın"dır.
azmi dizisinin dizi muzigi.
sezen aksu'nun 1996 yılında çıkan albümü.
sezen aksu'nun başka sanatçılara verdiği şarkılarını kendisinin yorumladığı, önceki yorumlayanları mumla aratan 2. toplama albümü. düş bahçeleri - 2 olarak piyasaya 2009 yılında çıkan bu albüm 2cd'den oluşmakta. deniz yıldızı adlı albümde yaşadığı hüsrandan sonra yeni albüm çıkarmaya çekindiğini ve yine eski şarkılarına sığındığını düşündüğüm sanatçımız bu albümde de avaz avaz şarkı söylemeye devam ediyor.
adaletsiz hayata herşeye rağmen tutunma çabası bu cümleden daha iyi nasıl ifade edilebilir bilinmez... yakala hayatı tut saçından çevir yüzüne ööööp öp...
'yürüyorum düş bahçelerinde gördüm düşümden büyük bahçe yok' deyip duruyorum bu aralar kendime..a benim dilsiz dillerim a benim sessiz ellerim yakala saçından tut hayatı çevir yüzüne öp öp!! hayat neye değer ya değmez ama yaşıyorsun ve umut yok! en iyi sezen parçasıdır.
muhteşem sezen aksu şarkısıdır. mabel matiz'in yaptıüı cover da çok iyiidir, dinlenmeli.

http://www.youtube.com/watch?v=_Ysqiw4loTY
insanı uzaklara alıp götüren, daha sonra da geri getirmeyen sezen aksu şarkısı.
--spoiler--
--spoiler--

o kadar kolay mıdır ki o hayatı yakalamak, çevirmek ve öpmek?
ağlatan, acıtan sezen aksu parçasıdır. gece, bir saatten sonra yasaklanmalıdır. ceylan ertem coverı da olağanüstüdür.
düş bahçeleri'nden söz edelim mi?

-"düş bahçeleri" için de müjdat'a* gönül borcum var. o şarkının sebebi odur. benden şarkı isterkenki nezaketini anlatmam mümkün değil. "yahu" dedim "yedi kat ellere neler yapıyoruz. sen kredilerinin farkında mı değilsin? emret yeter ki…" o kadar çok şey öğrendiğim bir adam ki benim insan ilişkileriyle ilgili. bir sürü insanın hayatımda çok büyük önemi vardır. müjdat onların arasında…

"azmi" dizisi için yazılmış bir şarkı değil mi?

-evet, hatta zaman zaman özürlüler için bir şarkı yazmak nasıl bir şey türünden sorularla karşılaşıyorum. özürlülük ne kadar göreceli bir şey. ben boyum kısa diye topuk giyiyorum. kulağın duymuyorsa alet takarsın, ayakların tutmuyorsa tekerlekli sandalye kullanırsın. asıl özür bu değil ki. ruhsal özürlülük daha ilgimi çekiyor. orada daha hassasım. dünya öyle bir noktaya geldi ki teknolojik olarak, fizik bedene bulunmayacak çare kalmadı neredeyse. bir sürü kompleksimizle, zaaflarımızla, rahatsızlıklarımızla bin kat daha özürlüyüz biz ya. özürlülük diye bir şey varsa aslı bu herhalde.
muhabbet kuşumun en sevdiği albüm.*. ayrıca çayı çok seven ve epey konuşkan bir erkektir. ilgililere duyrulur.
Sezen Aksu-Düş Bahçeleri
Tarih:14 Temmuz 1996
Şarkı sayısı:11
Değerlendirme
1.Seni Yerler(5)
2.Yarası Saklım(4)
3.Bile Bile(4)
4.Kaçın Kurası(5)
5.Le Le Le(3)
6.Yalnızlık Senfonisi(5)
7.Düş Bahçeleri(5)
8.iki Gözüm(4)