bugün

evlilik masraflarını azaltamak için ya da gerçekten yokluktan yapılan durum. böyle bir ekonomik ortamda yapılabilecek iştir. *
gösteriş amaçlı kesilen pastadır. maket pasta daha gösterişli oluyor o gösterişi gerçek pastayla yapamazlar.
olayın aslı şöyledir. daha önce düğün organizasyonları yapmış biri olarak açıklamak istiyorum. kesilmesi için getirilen pasta makettir. çünkü herhangi bir kazaya karşı önlem alınmaktadır. ama içerde normal pasta hazırlanır ve sunulur.
anlaşılan yaza düğün var. allah mesut etsin.
maket bıçağı ile kesiyorsan "no poroblemo" olan durumdur.
fake'in zirve bulmuş halidir. sadece pastanın kesilen kısmı orjinaldir ancak bunu konuklar kendilerine ikram edilen pastayı görünce idrak ederler.

servis edilen pastanın kesilen ile alakası yoktur. herkes kesildiğini sandığı o pastadan beklerken hayal kırıklığına uğrar. bir de öyle bir pasta getirirler ki önünüze, pasta demeye bin şahit ister.

cidden çok dertlendim be sözlük.
Acı ama bir okadarda gerçek.
(bkz: Kapitalizmin gerçekleri).
Ben yıllarca o pastayı yediğimiz pasta sanırdım.

Sonra bir gün maket olan pasta beyaz üstünde bir sürü envai çeşit meyve olan mükemmel bir şeydi yemek için yerimden kalkmamış pasta gelince fazladan almayı bile düşünmüştüm hatta ama gelen pasta kakaolu eciş bücüş üstünde dogru düzgün kremşanti bile olmayan bir şey bildiğin kek yani. işte o zaman hayatımın en büyük yıkımını yaşadım.

Hayallerim yıkıldı o an.
(bkz: fakirlik belirtileri) *
Hayatımda gördüğüm en saçma hareket. Hiç kesme direk pastayı dağıtsınlar daha iyi.
bi de iki kişi birden kılıç gibi bişeyle tutup kesmez mi. Misafir olarak ben yerin dibine giriyorum aq.
Resmen rezillik, madem pasta maket neyini kesiyorsun o kadar insanın içinde?
Bu -mış gibi yapmalar insanin kendine attigi en buyuk kazik . Kucuk bir tatmin duygusu, elestrilmeme kaygisi insani sahtelesmeye itiyor devamli.
Sanırım ekonomik nedenlidir. Düzgün, kesilecek kıvamda bir pastayı yaptırmak herkesin harcı değil zira. Ayrıca öyle pasta yapan pastacı bulmak da kolay değil. O yüzden fotoğraflarda videolarda pasta gibi görünsün diye bu yola girişiyorlar. Her neyse bence düğünlerde pasta yerine ayva kesilip yenilmesi daha uygun *