bugün

Bu yaz evlenecek olan arkadaşımın evleneceği kızın düğün günü yaptıracağı makyaja vereceği ücreti duyduğumda ne tepki vereceğimi şaşırdığım durumdur.

Öyle ultra zenginde değiller. Neymiş bir kere evleniyormuş. Herşey güzel olmalıymış. Söyleyecek çok söz vardı da susmayı tercih ettim. Allah akıl fikir versin böyle para savuran geri zekalı kızlara.
gelsin ben yapayım onun makyajını. 200 tl ücret + sınırsız düğün pastasına anlaşabiliriz.
2000 tl verilip şöyle abartılı bok gibi bir makyaj yapılır.

görsel

Bunun yapış yapış simi falan da var tabi. Zavallı damadın gerdek gecesi zımparayla kazıması gerekecek gelinin gerçek yüzünü ortaya çıkarması için. Gerçekten yazık. Binlerce lira gelin saçı makyajı gelinliği damatlığı yüzlerce lira damat tıraşı on binlerce lira düğün, çeyiz masrafı derken bilimum esnafla evlilik dışı ilişkiye giriyoruz evlenmek için.
3 katlı bir evin dış cepheyi boyatıp izolasyonunu yaptırmak 4000 lira.
Tepki vermek yanlıştır. Kız belki çok çirkin, kız belki gerçek yüzü ortaya çıkacak diye korkuyor. Ömür boyu kalıcı makyajdır o sayın yazarlar. Yoksa cidden gerizekalı.
Dubleks evi 1000 tl ye boyattıktan sonra, insana koyan hededir.
insaflı olmak erdemdir!!!
Kate Middleton bile kendi düğün makyajini kendi yapmış, 2000tl ne ya yazık günah.
oha 2000 tl mi.
el insaf kardeşim.israf lan o 2000 liraya gelecek yıllarda doğacak çocuklara neler neler alınır.
böyle saçma sapan harcamalar yapıp sonra açız ekmek alacak paramız yok diyenler bi bitse daha güzel bir ülke olacağız ama...
Yalnız o kız 2000 diye kandırmış olmasın? Mac'in makyozleri bile 750 tl fiyat veriyor. Bikaç gün önce orada alışveriş yaparken konuşuyorlardı duydum. 2000 nedir?
1000 tl Etiler'de ünlü bir kuaföre vermiştim evlenmeden önce. 2000 abartı bir rakam gibi.

Not:erkeğim.
Bana versin o parayı ben baştan yaratırım onu. Yuh arkadaşım 2000 nedir? Yani ne yapıcaklar merak ettim. Yeniden kaş göz çizecekler galiba.
Biz bütün evi boya+badana+boyacı 1450 liraya boyattik.
Kızın yüzüne ne sürecekler merak ettim.
Ne yapıyolar göz kapağını altın mı kaplıyorlar bu ne?!
Dekolte bir gelinlik kapsamında açık sırt ve göğüs kısmına etrafa bulasmayan ve kalıcı olan makyaj falan yaptırıyor olsan anlarım zira o artık makyajı geçip estetik müdahaleye girer ama bildiğin düz makyaj için 2000 lira veren kesin kara para akliyordur.
o para icin 2 ay çalışan insanlar varken o kadar parayi makyaja verenkerin evinde bereket olmaz. insanlar ac ac.
-aşkım sen makyajsız daha güzelsin.

Tabi pek işe yaramaz bu yöntem.

O parayla öküz alırıh, öküz.
yok ebenin şarap çanağı.
gerdek dugunden once oluyorsa demek.
(bkz: porselen makyaj)
2 bin tl ne aq ama 1 bin tl değer benim hatunuma.
bi kere evleniyoruz diye siktirmedik yerini bırakmayan cahil türk halkına evladır bu para.

oh olsun.
0:00 4:39
üstüne 2 bin daha verilse robotu yapılır lan o kızın.
rahmetli adile Naşit bir kez daha haklı çıktı:
öküz alırız o parayla öküz.
bizim millet sapık moruk, ciddi derecede rahatsız ve görgüsüz.

yani ne bu şimdi amk? akşamına gidip yıkayacaksın, yazık değil mi anasını satayım?

gelinliktir, saçtır, baştır, makyajdır derken ota boka bir kamyon para yıkmak akıl karı mı arkadaş?

evlendiğin adam o parayı kazanmak için belki de aylarca çalışıyor, sen de bir kere evleniyorum saçmalığı yüzünden adamı kanırta kanırta sikiyorsun.

ayıp lan.

gece gece sinirlerim zıpladı amk.

bu ibne bir kere evleniyorum diye gider bir araba parası verdirip gelinlik de aldırır kocişine.

yazık günah.

az akıllı olun, az makul olun.

o günü özel yapan 1 kere olması ya da şatafatı değil, sevdiğiniz adamla evleniyor olmanız.

bu son cümle mesela güzel bahane, evlenirken bu mevzularda tatsızlık çıkarsa bunu kullanabilirsiniz.

vay amk ya.