bugün

ben kimseye ayak uydurmak zorunda değilim düşüncesindeki bir insana dile getirilen söylemdir.
Ne yazık ki pek çok kez insanı sıradanlaştırdığını ve kendi doğrularından uzaklaştırdığını düşündüğüm ancak doğru ve mecburi olan durumdur.
Sonunda Dünya'ya ayak uydurdum ama başka bir iklimde, başka bir coğrafyada, başka bir şehirde.

Ama Dünya'ya ayak uydurmadığım zamanlar daha mutluydum. Zira, sürekli varoluşumun nedenini sorguluyordum. Bu keyifli bir içsel yolculuktu. Sonunda kendimi sıradan bir işte, sıradan insanlarla çalışırken buldum.

Albert camus, "Kendimi yengeç gibi hissediyorum. yengeçler denizde yaşar ama yüzemez. Ben de nefes alabiliyorum ama dünyaya bir türlü ayak uyduramadım sanırım." der "yabancı" kitabında.
“ bizden biri olup hayattan sıkıl “ cümlesinin bir başka söylenişidir. Eddie vedder’ ın society şarkısında geçtiği gibi “ umarım bensiz yalnız değilsindir toplum “ diyenlerin gülüp geçtiği cümledir ayrıca. Normal olmak sıkıcıdır.
Ayak uydurmak değiştirmeye çalışmaktan vazgeçmek anlamına gelmez.
Dünyaya ayak uyduramadım ben farklıyım gibi şeyler psikolojik savunma mekanizmasından başka bir şey değildir. Gerçeklerden kaçıp Kendini uyutmaya yarar.
iyi uykular.