bugün

dünya biricik tek yuvamızdır yani en azından yakın gelecek için. üzerindeki gökyüzünü trilyonlarca insan paylaştı mesela bir mağara adamı ile orta çağda bir papaz ve Türkiye'de bir memur aynı gökyüzünü paylaştı. hepsinin ayrı dertleri sevinçleri hüzünleri vardı. ama hepsini birleştiren bir nokta vardı dünya.
Artık dünya da ismini tarihe yazdırmak sadece kafa istiyor, hatta yaptığınız işlerin bir çoğundanda onu da istemiyor.

Zira o kadar salak bir dünyada yaşıyoruz.
bu kadar nüfusu kaldırmıyor.

ne yaparsanız yapın, geri dönüş yok.

dünya insan populasyonunu kendi kendine sınırlayacak.

deprem, sel, yangın, susuzluk...

kürdistan kurma çabaları bile su için.
derdi bitmiyor orospu çocuğunun her gün her dakika bir olay, gloabal düşünürsek kronolojik olarak hatta her saniye her miskal, bu ne sikim bir iş bu ne sikim bir şey.
söz olmadan bir şarkı nasıl güzel olur sorusunun cevabı. insanın doğup, güçlenip işte ben burdayım demesini anlatan enfes bir erkan oğur, yavuz çetin şarkısı.
130 milyon yıl önce çarpışan iki yıldızın yaydığı yerçekimsel dalgaların dün itibariyle ulaştığı gezegen.

bu bilgiden sonra kariyer zenginlik falan filan hikaye direk üzerimize toprağı atın geçin bence.
Aslında insansız çok güzel bir yer.
mükemmel bir gezegende yaşıyoruz ama günlük koşuşturmalar arasında, bunun farkına varamıyoruz.
döndükçe bende kafa yapan şey. hoş döndüğünde de tam emin değilim. dönseydi beni bir yere fırlatması lazımdı çünkü.
insanlar olmasa güzel yer.
insanları bölüp millet adı altında damgalayan ve aralarında paylaşıp, ülke adı altında çiftliklere koyup, din ile tanrı maskesi arkasından yönetip sömüren yöneticiler ve yalayanları olmasa, mükemmel bir gezegendir dünya.
size anlatılandan gösterilenden farklıdır.
görsel
'tanrıyla görüştüm, dünya sadece sınav yeri olduğunu söyledi, ölüm sonrası dirilip bakire kadınlar saraylar ve bal nehirleri eşliğinde sonsuz bir yaşam başlayacak, tek yapmanız gereken bana itaat etmek, ve bana itaat etmeyenleri itaat ettirmek hadi katliamlara'
diyen pislikler in mahvettiği güzel mavi gezegenimiz.
Dünya; (Yerküre), Güneş Sistemi'nde Güneş'e en yakın üçüncü gezegendir. Güneş Sistemi'ndeki en yoğun ve beşinci büyük gezegendir. Şu an için üzerinde yaşam olduğu bilinen tek gezegendir.
Yöneticileri psikolog halkı hasta olan bir tımarhanedir.
i don't know, maybe i really don't belong here.
Mutlu olan tek bir kişi bile göremeyeceğimiz yer.
sadece bir rüya. bir tık bile fazlası değil. uyanık kalanları ilgilendiren bir dünya uyuyorken. ama bir rüya. bunu da bilmek lazım. sadece bir rüya. fazlası değil.

Oysa kolay bir sanat değildir uyku,
gün boyunca

uyanık kalmak gerekir uğruna..
Friedrich Nietzsche
Burada babanıza bile güvenmeyin.
Nicelerini gömdü. Şimdikileri de yer elbet. Zaman durmaz. Dünyanın da acıması yoktur. Evet.
güzel bir yer değil.
En geniş çapta nereye süzülüyor kahinler dahi bilmiyor.
bu evin kendi evi olmadigini bilen insanin varolus acisini dindirdigi yer.
kutsal olmayandan, kutsal olana acilan bir kapi.
Malthusa biraz inanmak gerekiyor galiba herşey yavaş yavaş tükeniyor o değil de yazın kaç ülke sıcaklık dolayısıyla kuzeye kayacak acaba.