bugün

entry'ler (175)

ulver

"aeon blue" sen nasıl bişeysin öyle...alıp seni bi yerlere götürür, paramparça eder...

dünya

söz olmadan bir şarkı nasıl güzel olur sorusunun cevabı. insanın doğup, güçlenip işte ben burdayım demesini anlatan enfes bir erkan oğur, yavuz çetin şarkısı.

gnosis

bir ulver şaheseri. metamorphosis albümünde yer almaktadır.

yeterli paranız olsa yaşayacağınız yer

cittaslow şehirleri. veya sahili olan sakin yerler.

türk dizileri

birini kaçırdın diye üzülme. diğerini izle, kaldığın yerden devam edersin. mehmet ali erbil'in bu esprisine sonuna kadar katılıyorum. dizilerdeki oyuncuların kendi aralarındaki konuşmalarını az çok tahmin edebiliyorum. abi hep aynı senaryolar yinede izliyorlar, boşverrr. indirelim paraları devammm. güzel ülkemin insanları biraz kendinize gelin yahu, kalkın şu derin uykudan, azıcık kuran meali okuyun, allah ne diyo insanlara, azıcık araştırma yapın, haber izleyin dünyada neler oluyor bitiyor..bunlara merak saralım artık biraz ya..

demet akalın

kulüp isimli şarkısını her dinlediğimde kendisinden daha da çok soğumama sebep olan sözde sanatçı. bi şarkı yapayım. yazın kulüplerde barlarda dinlensin, tam bir piyasa şarkısı olsun. kalite falan hiç önemli değil. arkada cıstak cıstak bir fon müziği klasik. sözlere bak evinde otur kudur. arasan da seni duymuyorum. hep bi atarlı sözler, mahallenin sidikli kızlarına hitap eden şarkılar. ve işin en kötüsü son dönemde çıkan şarkılar hep buna benzer. hep bi sevgiliyi aşağılama, iplememe gibi durumlar hakim şarkılara. bu tarz müzik yapanların para kazanması, kalben gibi buram buram kalite kokan şarkılar yapanların ise adının bile geçmemesi son derece üzüntü verici bir durum.

huawei p9 lite 2017

yaklaşık 2 haftadan beri kullanıyorum. tek kelimeyle şunu söyleyebilirim. harika bi telefon. bu fiyata aynı özelliklerde malum 2 markanın telefonlarını sırasıyla en az 2000 ve 3000 TL den aşağı alamazsınız. bu tip kaliteyi ucuza satan firmalara destek olunmalı diye düşünüyorum.

en iyi rammstein şarkısı

açık ara du hast.

bursa denilince akla gelenler

naif, efendi, herkesi olduğu gibi kabullenen bir insan gibidir adeta bursa.

kadınların birbirini kıskanması

Allah'ın kadınları imtihanında en sık karşılaştıkları durum. erkek daha güçlü yaratılmıştır. kadınsa daha zayıf. küçüklükten itibaren etrafında gördükleri, annesinin zengin koca bul hayatını kurtar sözleriyle hemcinslerini direk rakibi olarak görmeye başlarlar. zincirleme ve çoğu zaman karşı koyulamayan bir şekilde devam eder bu yarış ve çekememezlik durumu...

en güzel logoya sahip futbol takımı

en güzeli fenerbahçe benim için ancak en başarılısı balıkesirspor. inceleyin hak vericeksiniz.

eos

insanı paramparça eden bir "ulver" şarkısı.

booka shade

"darko" adlı şahaseri olan, bu gece dave gahan sayesinde tekrardan hatırladığım klas bir electronic grup.

dave gahan

yaşayan efsane...hayatımda gördüğüm en iyi erkek solistdir. kingdom'da beni kendine hayran bırakır her defasında...

aleyna tilki

sırf demet akalınının başını çektiği hiç bir emek harcamaksızın piyasa şarkıları üreten sözde sanatçıların önünü kesmesini istediğim için dinleyebileceğim ve desteklediğim kızcağız. son şarkısı sen olsan bari de gayet hoş. en azından cıstak cıstak hepsi birbirinin kopyası saçma sapan demet akalın şarkıları gibi değil.

tüm dünya sadece kuran ile yönetilirse ne olur

bu dünyayı, tüm canlıları her şeyi yaratan Allah cc nın kitabına göre yönetilsek en ufak bir sıkıntı kalmazdı tabi ki..ancak yaşadığımız dünya bir imtihan dünyası...Allah insanları Kuran'da bir çok kez uyarıyor ve hala aklınızı kullanmıyor musunuz diyor. bir çok ibretlik örnekle bu dünyanın gelip geçici bir heves, oyundan ibaret olduğunu belirtiyor. ne mutlu bu gerçeği görebilenlere...

ulver

the assassination of julius caesar albümü ile beni kendine tekrar tekrar aşık eden grup. sınırları sonuna kadar zorlayan müziğin einsteını adeta bu adamlar...bu albüm adeta bir pop albümü...her şarkı kendine has güzellikte ancak transverberation ve southern gothic ayrı bir güzel...

love me again

harika, enfes, süper bir john newman şarkısı.

hayattaki en büyük ihtiyaç

dürüstlük, aklını kullanmak, allah'tan korkmak.

delerium

bugun spotify sayesinde tanıştığım mükemmel grup. ambient tarz müzik sevenlere öneririm.