bugün

Bugüne kadar enstrümanlari ile taninan dört müzisyenin bir araya gelmesi ile olusan bir Rock grubu dört X dört.
Gitar ve vokalde Deniz Tuzcuoglu, gitarda Göktug Senkal , bas gitarda Burak Kulaksizoglu ve davulda Arbak Dal ' in yer aldigi dört X dört duruslariyla Rock müzigine yeni bir soluk getiriyorlar.

grup elemanları demir demirkan, teoman, şebnem ferah gibi isimlerle çalışmış olsalar da onları en çok haluk levent kliplerinde gördük. haluk levent'in türkü albümününde düzenlemeleri dört x dört elemanlarına ait. uzun yıllar haluk levent'in sahne grubu olarak müziğe devam ettiler. şimdi yepyeni bir projeyle karşımızdalar.

albümün çıkış şarkısı 'dün gece' müzik kanallarında ve radyolarda dönmeye başladı bile.

türkiye'de rock müzikle ciddi anlamda uğraşan herkes bu isimleri mutlaka tanıyordur. umarım başarılı olurlar.
(bkz: quattro)
"aylar gecer" adli sarkisi pek hoştur.
(bkz: andriy shevchenko)
on alti cevabını alacağımız sorunun işlemidir.
(bkz: 4x4)
yalan isimli çok güzel şarkıları olan bir grup.
sağlam ekipmana sahip olan gruptur.
ayrıca dün gece şarkısı ve şarkıya çekilen klibi güzeldir.
cevap (bkz: 16)dır .
edit. buna benzer bir enrty daha önce girilmiş.
dört dörtlük insanlar için kullanılan bir nevi mahlas.
ha derseniz ki "salak dört dörtlük insan mı olur?"; "gidin kendini öyle görenlere sorun onu da" derim.
var böyle insanlardan.
gayet ciddiyim.
Vokali deniz tuzcuoğlu,elektrosu göktuğ şenkal,bas gitarı burak kulaksızoğlu ve davulu arbak dal dan dinlediğimiz yeni grup.arada bir le patlama yapmasına rağmen albümde kötü parça yok.Dinlenesi,özümsenesi grup;zira bu insanlar müziğe yıllarını vermiştir.
Bu akşam Beyoğlu hayal kahvesi'ndeki canlı performanslarını izleyeceğim ve sevdiğim gruptur. Ne zamandır aklımdaydı "bir fırsat bulup da gidemedim" diyordum ki kısmet bugüneymiş, bedava bilet de cabası, daha ne olsun? *
16 * * * *
aylar geçer, keşke bilseydim şarkılarıyla gönüllerde taht kurmuş güzel bir grup.
güzel şarkılarının olduğunu düşündüğüm gruptur. özellikle "arada bir" şarkısı dinlenesidir. sözleri ise şöyledir;

arada bir aklıma sen gelince yine
arada bir gördükçe rüyamda ben seni
arada bir eskimiz gelince aklına
arada bir gözlerin dolup dolup taşınca
arada bir buluşalıum seninle biz yine
arada bir görüşelim seninle biz yine
arada bir sevişelim
arada bir buluşalım seninle biz yine
sokaklarda el ele dolaşalım gizlice
sinemalarda sarılalım birbirimize
kimseler görmesin senle beni birlikte
kimseler duymasın etrafta bizleri
arada bir görüşelim seninle biz yine
arada bir sevişelim
arada bir,son defa...
arada bir aklıma sen gelince yine
arada bir gördükçe rüyamda ben seni
arada bir görüşelm seninle biz yine
arada bir sevişelim
arada bir,son defa...

neredeyse 1 yıl sonra gelen edit : arada bir değil baya bir sık söylemişler maşallah onlara. ama yinede güzeldir.
geniş hayran kitlesine sahip ama fazla duyulmamış yurdumuzun güzide iyi sanatçılarından oluşan bir grup.
birbirinden yetenekli dört çalgıcının bir araya gelmesinden oluşan sempatik bir grup. yaptıkları parçalar kayda değer. albümlerini dinlemiş biri olarak çok başarılı buldum.
yakın zamanda çıkacak olan aşk katili albümü ile daha başarılı olmasını temenni ettiğim grup.
"dün gece" hoş şarkılarından biridir.
solistinin arkadasım deniz oldugu grup. o basçı hiç yaslanmazmı kardesim.
zeytinli rock fest 2010'da 5 ağustos'da sahne alacak olan gruptur.

(bkz: arada bir)
(bkz: dün gece)
(bkz: aylar geçer)
hakettiği değeri bulamayan türk rock grubudur.
Zeytinli Festivalinin ardından hafızalara kazınan gruplardan bir tanesidir.
piyasa olmamasına çok sevindiğim ve yıllardır severek dinlediğim kaliteli müzik grubu. keşke bilseydim, dün gece, aylar geçer, yalan, arada bir, rüya ve ceza en güzel şarkılarından bir kaçı. gerçekten iyi müzik yapıyorlar ve keyif veriyorlar.
nilüfer ile yaptıkları düet on numara olmuş. albümde çıkıyormuş. özlemiştik vallahi. * *