bugün

hele çocukların buna alet edilmesi kadar pespaye bir iş olamaz. bir ilkokul çocuğu trafik kazasında hayatını kaybetmiş veya açık rögar kapağından düşmüş. tam kanalların istediği iş. çocuğun neşeli resimlerini göstermeler, okulda sırasının üstüne çiçek koyup arkadaşlarını ağlatmalar. sen üç kuruşluk ( lafın gelişi ) rating alacaksın diye perişan ana-babanın yüreklerini bir kez daha dağlamalar. en halisane duygularımızla seyredip kahrolan bizleri de pis çarklarının dişlileri haline getirmeler.bir kere de haberi sunanın hakikaten içlenip gözlerinin dolduğunu görseydim içim yanmazdı.
+abi kahve içelim.
-içelim abi.
arkadaş mutfağa gider. şaşkın bir sesle
+abi kahve bir tane kalmış. içer misin?
-içerim..
o anda oluşan o surat ifadesini anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalır.
+peki abi.
genelde en asil duyguların insanının yaptığı duygulanım yaratma durumu.

Yalnız duygu sömürüsü yapacağınız kişiyi iyi seçmeniz gerekir, bazı insanlarda hiç işe yaramaz. işe yaramadığı halde "belki tutar" diye sürekli babama yaptığımda "şeytan" lafını duymak hiç de kabul edilebilir değil. Olsun yine denemeye devam.
(bkz: kürtler)
Reklamlarda çok adice yapılandır.

Mutlu ol yeter'i izlemek için bekliyorum. Turkcell, askercell reklamını bi izledim ebeminkini çay tabağında gördüm.

Coca cola bir turkcell iki. Yapacağınız reklamı ....
çaresizlikle uyanıklık arası bir yöntemdir.
Bazı beyinsiz insan müsveddelerinin, kendilerini nimetten saymaları neticesinde herkesi kendilerine karşı kullanmakla suçladıkları silah. Silah diyorum çünkü gerçekten duygusal insanlar üzerinde öldürücü etkisi vardır bunun. Ammavelakin bazen hiç tanımadığınız insanlar gelip size bir cümlenizden yola çıkarak "duygu sömürüsü yapıyorsun." der ya hani. işte ben bu kafayı ne şekilde düşünürsem düşüneyim anlayamıyorum. Kimse kendine sormuyor karşımdaki kişi benim duygusal bir insan olup olmadığımı nereden biliyor da bana karşı böyle bir silahı kullanmaya çalışacak? Diye. Ya da ben bu kişi için kimim, ne ifade ediyor olabilirim de benim duygularımı sömürmeye çalışacak, duygumu sömürüp ne elde edecek? Diye. işte böyle ota boka "acitasyon yapayosaaan." Diyen tiplerle karşılaştığım zaman ki koca ömrümde sadece iki kez karşılaştım, şeytan diyor al o ergenliğinden araz kalmış egosantrizmini götüne sok.