bugün

Bazı beyinsiz insan müsveddelerinin, kendilerini nimetten saymaları neticesinde herkesi kendilerine karşı kullanmakla suçladıkları silah. Silah diyorum çünkü gerçekten duygusal insanlar üzerinde öldürücü etkisi vardır bunun. Ammavelakin bazen hiç tanımadığınız insanlar gelip size bir cümlenizden yola çıkarak "duygu sömürüsü yapıyorsun." der ya hani. işte ben bu kafayı ne şekilde düşünürsem düşüneyim anlayamıyorum. Kimse kendine sormuyor karşımdaki kişi benim duygusal bir insan olup olmadığımı nereden biliyor da bana karşı böyle bir silahı kullanmaya çalışacak? Diye. Ya da ben bu kişi için kimim, ne ifade ediyor olabilirim de benim duygularımı sömürmeye çalışacak, duygumu sömürüp ne elde edecek? Diye. işte böyle ota boka "acitasyon yapayosaaan." Diyen tiplerle karşılaştığım zaman ki koca ömrümde sadece iki kez karşılaştım, şeytan diyor al o ergenliğinden araz kalmış egosantrizmini götüne sok.
çaresizlikle uyanıklık arası bir yöntemdir.
Reklamlarda çok adice yapılandır.

Mutlu ol yeter'i izlemek için bekliyorum. Turkcell, askercell reklamını bi izledim ebeminkini çay tabağında gördüm.

Coca cola bir turkcell iki. Yapacağınız reklamı ....
(bkz: kürtler)
genelde en asil duyguların insanının yaptığı duygulanım yaratma durumu.

Yalnız duygu sömürüsü yapacağınız kişiyi iyi seçmeniz gerekir, bazı insanlarda hiç işe yaramaz. işe yaramadığı halde "belki tutar" diye sürekli babama yaptığımda "şeytan" lafını duymak hiç de kabul edilebilir değil. Olsun yine denemeye devam.
+abi kahve içelim.
-içelim abi.
arkadaş mutfağa gider. şaşkın bir sesle
+abi kahve bir tane kalmış. içer misin?
-içerim..
o anda oluşan o surat ifadesini anlatmak için kelimeler kifayetsiz kalır.
+peki abi.
hele çocukların buna alet edilmesi kadar pespaye bir iş olamaz. bir ilkokul çocuğu trafik kazasında hayatını kaybetmiş veya açık rögar kapağından düşmüş. tam kanalların istediği iş. çocuğun neşeli resimlerini göstermeler, okulda sırasının üstüne çiçek koyup arkadaşlarını ağlatmalar. sen üç kuruşluk ( lafın gelişi ) rating alacaksın diye perişan ana-babanın yüreklerini bir kez daha dağlamalar. en halisane duygularımızla seyredip kahrolan bizleri de pis çarklarının dişlileri haline getirmeler.bir kere de haberi sunanın hakikaten içlenip gözlerinin dolduğunu görseydim içim yanmazdı.
aşağılık bir fayda sağlama yöntemi. eskilerin tabiriyle merhamet istismarı. tüketim çılgınlığıyla satılacak mal ve hizmetlerin çeşidi arttıkça teknolojinin yardımıyla boyutları genişleyen olgu. tv'de haberleri izliyorsunuz, doğu'da yine bir çocuk şehit düşmüş, ateş düşmüş ailesinin orta yerine, kanal,ağır,dokunaklı fon müziği ile o insanların acılarını getiriyor ekrana. maksat habercilik değil, öyle olsa kendini paralayan ana-baba dakikalarca gösterilmez, tabutuna sarılıp öpen dul eş seyre çıkarılmaz, hiç bir şeyden habersiz bakınıp duran yetimcik kalplerimize saplanmaz. kime ne faydası var o görüntülerin, giden mi geri geliyor, terörist görüp te pişman mı oluyor bir daha yapmayayım diye? yalnızca acı çeken insanların dramları üzerinden rating sağlanıyor,rant elde ediliyor.
sevgimin gercekliğine inanmayıp, duygu sömürüsü yaptığımı iddia eden, aşktan kaçan eski bir sevgili.
sevgimin gercekliğine inanmayıp, duygu sömürüsü yaptığımı iddia eden, aşktan kaçan eski bir sevgili.
gerçekten sömürenler yüzünden,gerçekten içini dökmek için anlatan insanlara atılan iftiradır, hissettiğini yaşayan insandan başka kimse inanmaz.
insanın duygularını kullanan kişinin yaptığı eyleme verilen isim. bu kişi o kadar abartır ki eyleme karşısında ki kişiyi bir süre sonra duygu sömürgesi haline getirebilir.

(bkz: duygu sömürgesi)
duygu sömürüsü yapmak icin yemege oturmazdim.vakti zamaninda sürekli bunu yapmam gereken durumlar oldugu icin formunu gayet iyi koruyan biri oldum.haliyle midem normal boyutlarda kaldi ve daha sonra istesemde fazla yemek yiyemedim.formumu sana borcluyum 'duygu sömürüsü'tesekkürler...
kanka ayağı göt ayağı der eskiler... herkese kanka demeyeceksin. çok mu samimisin canım arkadaşım de. sonra canına okurken kendini de iğnelemiş olursun inceden inceye... ama kanka deyince bok oluyor. neden? kankanın kanı bozuksa seninkini de otomatikman bozuyor. kullanmayın. tasvip etmiyorum. yıllar yılı kardeş gibisinizdir, ve sairedir sözüm yok. siz ne derseniz deyin. ama iki merabanın birine kanka hitabı eklerseniz tiksinirim sizden, suratımı buruştururum. çirkin olurum. sizi de tiksindiririm.
o değil de bana sakın demeyin zaten.
BAYRAMLARDA, ÖZEL GÜNLERDE ŞEKER VE ÇiKOLATA MARKALARININ TV REKLAMLARINDA YAPTIĞI ŞEY. ETKiLERMi EVET, NEDEN, BiZ TÜRK MiLLETi BIKMADIK ONDAN. VE SADECE BU SEBEPLE, SERAP EZGÜ, iNCi ERTUĞRUL , iKBAL GÜRPINAR VE ŞEBNEM KISAPARMAK GiBiLERi MALI GÖTÜRDÜ BU ÜLKEDE.
(bkz: #2251641)
(bkz: burda sömürülmüşü var)
bu silahı kullanan kişinin anlattıkları ile yaptıkları birbirini tutmaz.
bacakları olmayan bir dilencinin zabıta görür görmez koşmaya başlaması.

(bkz: dilenci meslegi)
nefret edilesi ,ama her yufka yürekli insan evladını kandırabilecek tek olgu.
türk filmlerinin olsazsa olmazı.
klasik bir öküz hareketidir. "öküz öküz hareketlerde bulunma lan!" dersiniz, "tuuağaammmaaa ağğğabii yağağğwdaş" derler. geçer.
politikacıların en tehlikeli ve en işe yarayan silahıdır. hele ki türkiye'de... herhangi bir siyasi partinin liderinin konuşmasını dinleyin kesin bunu kullanıyordur. milletçe duygusalız zaten sömürülecek bir sürü duygu var değil mi?*
turkcell'in celocanlar ile yapmaya doyamadığı durumdur. ayrıca giden sevgiliyi geri döndürmek için böyle bir şey yapılmamalıdır da.
emrah'ın filmlerinde bolca yaptıgı hareketler silsilesidir. bu tur davranıslar INSAN bunyeSINde tokat atma ıstegı uyandırmaktadır, SAGLIKSIZDIR.
(bkz: yapmayın yaptırmAYIN)
zengin kimselerin kapısından kovdukları, fakir ama gururlu gençlerin içinde bulundukları durum.
kanal 7 de iki saattir yapılan zulüm