bugün

sahte sigara bağımlısı
KALIN DUDAKLARA DAYANAMAYAN KISI.
sigara bağımlısı olduğunu kamufle etmek isteyen kişi bahanesi.
sigarayı sadece ağızlarında, dudaklarının arasında tutmaktan zevk alan; bir paket sigarayı dumanını içine bir kez olsun çekmeden bitirebilen tiryakidir.ben lisedeyken okul kantincisi böyle bir tiryaki vardı; konuşurken, yemek yerken, satış yaparken, nerede olursa olsun sürekli ağzından sigarası eksik olmazdı. garip adamdı velhasıl.
sırf sigaranın parmaklarda bıraktığı koku için sigara içen kişilerdir.
bir nevi dudak fetisisti.
bilgisayardan angelina jolie fotoları indiren kişi.
sigarayla prezervatif takıp da sevişen kişi..
görsel
"ulan sigaraya verdiğiniz parayı bana verin, siz gidin kurşun kalem falan kemirin" demek istiyorum kendilerine. milli servet abi sonuçta, boşa harcamayalım tütünlerimizi. evet. dingil dingil işler yapmayın gidin adam gibi içinize çekin. manyak mısınız lan. bak sinirlendim. benim burda sigara alacak param yok siz yakıp yakıp söndürüyorsunuz. ah ulan ah..
geçen seneye kadar duymadığım bir laftı bu. ya da ondan önceki sene. neyse konu bu değil zaten.

bir arkadaşım vardı -ki hala var- sigara içmeye başlayınca "yuh" lan dedim. sen de esir oldun yazıklar olsun sana. "kanka ben dudak tiryakisiyim. çekmiyorum içime" dedi. yahu adam fosur fosur içiyor anlamadım gitti. duman ciğere gidiyor mu? gidiyor.

o zaman sen boku yemişin arkadaş. kusura bakma. bunun dudağı,kulak memesi yok.
minare kılıf ikilisinin başka bir versiyonu...
dolu birayı kapağını açmadan ağzına götürüp içiyomuş gibi yapan insandır.
sigara içmediğini ve fakat "dudak tiryakisi" olduklarını iddia edenlerin genelde enikonu tiryaki oldukları vakidir.
mahallede vardı ya bir abi, adamın dudağı resmen içine girmişti. şaşkın şaşkın bakıyodum, hiç sigara eksik olmazdı ağzından.. birde tütün sarardı kalınca bir şey.
eğer muhatap olan kişinin birde bıyığı varsa zamanla beyazlayacağına sarartan bir çeşit sigara bağımlılığıdır.
karşı cinsin dudaklarına olan bağımlılıktır.öpmeden yaşayamaz.
seks olmadan olan ilişki gibi bir şey.