bugün

zaman ve mekan, hakim olunması imkansız iki unsur. zaman hızla akıyor. çocukken günler hızlı geçerdi, şimdilerde aylar hızlı geçiyor, çok geçmeden yıllar hızla geçmeye başlayacak. belli kutlamalar yapıyoruz. yılı dünyevi parçalara ayırmış durumdayız. salise, saniye, dakika, saat, gün, ay, yıl, asır... bu ayrım ne kadar doğru? gerçekten zaman parçalı bir halde mi?

bir insanın dünyaya geldiği günü kaydediyoruz. sonra bunu her yıl kutluyoruz. kimisi bunu özel bir an olarak görüyor, kimisi özentilik olarak. kimimiz abartarak günlerini kendi doğduğu günü kutlamak için harcıyor. mekanlar kiralanıyor, yiyecek ve içecekler hazırlanıyor, davetler yapılıyor, hediyeler alınıyor. kontrol edemediğimiz zamanı, zaman elimizden akıp giderken, bütün olan zamanı parçalara ayırarak tespit ettiğimiz doğum gününü kutlamak için harcıyoruz. garip.
aslında samimi hale gelmesi için, kaç yaşına geldin hala doğum gününün hatırlanması heyecanı mı değil de, kaç yaşında olursan ol hatırlanıyor olmanın, hem hatırlayan kişiye, hem de doğum günü olan kişiye verdiği mutluluktur.
doğum gününü saçma bulanları eleştirmiyorum. bazı samimiyetsizlikler görüldüğü için öyle düşünebilinir. ama esası, doğum günü olayı zora ki bir şekilde ortaya çıkmamıştır sonuçta. seni sen olduğun için, o gün doğduğunu hatırlamak, hatırlatılmaktır. sırf yazmak, kutlamak hadisesi değil yani.
Dün benim günümdü. Açıkçası çok düşkün değilimdir kutlamalara falan. Bi arkadaş gurubum var her sene sürpriz olarak kutlarlar sagolsunlar. Tabi bende farketmemiş gibi şaşırırım bozmam. .

Asıl mesele şu ki dün akşam 29 yılın en güzel doğum gününü geçirdim ben. Bir iki sene güzel geçti tabi ama hep isteyip hic olmaz dedigim seyi yaşadım dün. Çok mutluyum lan.
bu gece itibariyle içinde bulunduğum evrensel durumdur. 25 olup 26'ya emin adımlarla ilerlediğim koşullar halidir. bana dünyaya gelmek istiyor musun diye sorsalardı hayır derdim o ayrı mesele. ama geldik bir kere mecbur yaşıcaz yapacak bir şey yok.
Mutlu ola genç adam.
iLGiLi OLDUĞUM TÜM ERKEKLERiN DOĞUM GÜNÜNÜ KUTLARIM HiÇ BEKLEDiĞiM CEVABI YA DA iSTEDiĞiM DÖNÜŞÜ ALAMADIM. MESELA ONLAR BENiMKiNi HiÇ KUTLAMADI.

ACI VEREN BIR DURUMDUR.
8 nisan doğum günüm lütfen kutlamayı unutmayın.
bugün benim doğum günüm, o kadar yalnızım o kadar boştayım o kadar tuhaf bir haldeyim ki ben de bilmiyorum bu işin sonu nereye varacak . gelecek desen pek umut yok, geçmiş desen pislikle dolu. üstelik öyle bir şey ki, doğum günümde bisikletim çalındı. hayatımda bir gün olsun neyse ki sen varsın diyebileceğim kimse yok, zaten babasız 2. yılım. hayat tamamen bir boşlukta yarıştan ibaret. umarım kimse böyle hissetmez.
Çocukluğumda daha samimi gelen, büyüdükçe pek anlam ifade etmeyen gün.
insanın doğduğı gün. Benim 31 ekim yani yarın.
Facebook olmasa Doğum günüm olduğunu ben bile unutmuştum.
Neyse Doğum günüm kutlu olsun Ozaman.
978,333,902 saniye, 271,759 saat, 377 ay olmuş. 31 yıl. olalı bayağı zaman geçen gün. kutlu olsun. *
An itibariyle yaşadığım en güzel gündür (bkz: 1 aralık) (bkz: yaşın 19)

Bu dünyada bir kimsenin belli bir günde doğduğunda ve tam 1 sene geçmişse, o doğum günü olur.
Kendi hayatıma hakim oldum olalı hiç kutlamadım. Gereksiz, saçma geliyor bana hep nedense.
Bugün olandır.
Şaka maka yaşlandık be.
Kutlamadığınız için bir miktar kırgınım.
Pek önensemem doğum günümü ama çevremdeki insanların doğum günlerini kutlamayı asla unutmam.

Neyse 18 aralık doğum günümdü benim. Annem dahil kimse hatırlayıp bir telefon bile açmadı bana. 7 saat okula gittim bugün ekonomi sunumum vardı, belki o arada aradılar da ben duymadım diye telefona baktım ama ne bir cevapsız arama ne bir mesaj ne de kıytırık bir sosyal medya iletisi gördüm.

insanların içerisinde ne kadar siklememiş gibi yapsamda evde yalnız başıma oturduğumda farkettim, çok fena koymuş bana bu. Unutulmak kötü sözlük, siz kimseyi unutmayın.
hayatınızda aktif sevgiliniz, arkadaşınız, dostunuz, sikiştiğiniz, yalaştığınız, sizden geçinen, kullanan, sizin kullandığınız, iyi, kötü, güzel, çirkin, kadın, erkek, samimi, yalancı, ikiyüzlü, menfaatçi vs birileri varsa illaki kutlarlar..

uzun süredir bu saydıklarımdan biri bile yoksa sadece enpara. o da hesabın varsa..
bugün benim doom günüm :(

evimden 1000 km uzakta yalnızım, hastayım.

alacağınız olsun orosbu cocukları :((
hatırlanmak güzel şey.
hatırlanmayınca üzen olay...
Çok sevdiğin bir insanın doğum gününü hatırlaması,doğum günün için birşeyler yazması ve onu tam 00.00’da atmak için beklemesi çok güzel birşeymiş.
Hayattan hiç bı beklentisi olmayan insanlar için gereksiz bı olaydır. Hayatı sevenler için de sona bı adım daha yaklasmaktir.
Her sene biraz daha yaklaştığın ölüm mü insanı mutlu eder? Etmesin kardeşim. Ben her doğum günümde biraz daha ürküyorum. Ölüm her sene doğum günümde yakın geliyor bana. Ve bugün yine çok yakınımda..
ilk defa bu kadar hüzünlü geçirdiğim gün.
Dün doğum günümdü sadece annem ve 3 arkadaşım kutladı, onlara da şakayla karışık imalarda bulunmuştum zaten. Kısacası hiç hatırlayan olmadı, kimseden extra bir karşılık beklemiyorum ama ne bileyim işte doğum günü partisi yaptığım arkadaşlarım bırakın sürpriz parti yapmayı bir mesaj bile atmadı. içim hiç bu kadar buruk olmamıştı. Sadece paylaşmak istedim sizle de... kendimi hiç bu kadar yalnız hissetmemiştim. Bazen yalnız değilim diye düşünüp kendimi kandırırım fakat ciddi ciddi yalnızım lan. Sevildiğimi hissetmiyorum. Belki de gerçekten sevilmediğim içindir.
Sanırım bundan sonra asla kutlamayacağım bir gün.
bugündür.

ne çoşkusu ne eğlencesi var..