bugün

ağustostan beri gelen patchlerin toplamı 7.1gb olan oyun.
ancak optimizasyon ile ilgili geliştirmeler olmuş. evdeki quadcore pc de kasıyordu, nvidia ve oyun güncellemeleri ile daha stabil ve akıcı olmuş oyun.
the franfurt major turnuvasını yeni kurulmuş olan og takımının kazandığı oyun.

daha önce satış koyduğu eg'ye geri dönen rtz yine gümledi, zaa.

finalin son maçını izledim de, aşağı kuleye akın eden og varken eternal split push yapıyordu tepede, sonra og takımı tp atıyorken iptal ettiler. baktım eternal zırtosunda teleport yok ve koştura koştura geri dönüyor. tp'yi mi patlattı ne yaptı salak.

ayrıca oyunun sonunda doom'u ormanda yakaladıktan sonra og'den baskın yiyen secret adeta ava giderken avlanmış oldu ve maç orada bitti zaten.

gg wp.
9dan sonra 2-3 maç atacam gelen var mı 3 kişiyiz.
Sosyal Hayatı Bitirmece 2 dir.
Hergun oynadigim hatta suan cm modda match yaptigim efsanevi oyundur.
Ya bu oyununu algoritmasını kim yaptıysa amk onun. ulan iyi oynadığım taşıdığım maçları kaybediyoruz rezalet oynadığım maçları kazanıyoruz bu nasıl iş.
6.86'nın elinin kulağında olduğu oyun.

turnuvalar baz alınarak güncelleme geldiğini göz önünde bulundurursak geçtiğimiz turnuvalarda neredeyse %100 ban/pick yapılan tusk üzerinde bir takım oynamalar yapılabilir ama zaten geçen patch nerf yemesi ve bir nerf daha yerse çöpe dönme ihtimali soru işareti ki %50, hatta biraz altında bir galibiyet oranı var adamda; yani seçiliyor ama öyle bariz bir üstünlüğü olduğu söylenemez.

doom'u saymazsak geçen güncellemede nerf'in uzağından bile geçmeyen windranger'a dair yaptırımlar bekleniyor ama o da turnuvalarda seçilme oranına göre başarısız yüzdeler yakaladı; yine de nerf yiyecek gibi sanki.

alchemist özellikleri açısından çok op görünse de bence başarı yüzdesi açısından isteneni verememekte. ya eşyaları kasıp maçı sikip bırakıyor ya da oyunun başında harass edilip, gank yiyip sik gibi kalıyor.

huskar geçen güncellemede nerf yiyince seçilmeye başladı ki harbiden karın ağrısı bir hero; dazzle support hero'larının şahı olarak görülmekte ve olur da shallow grave yeteneğine nerf gelirse çarşı karışır.

tiny denen yer elmasından deve dönüşen eleman da kastı mı önünde durulamayan biri, hatta oyunun başında bile stun ve havaya fırlatma kombosuyla çoğu hero'yu iki saniyede temizliyor(6k mmr oyunlarda bile bu durum böyle). turnuvalarda da sıklıkla seçiliyor, bakalım belki ona da bir iki nerf uğrar.

bence spectre kaşarını nerf'lesinler zira buna karşı oynanan maçları kazansanız bile zihinsel ve fiziksel olarak yemin billah çok yoruluyorsunuz. diffusal ve radiance'ı birlikte çıktı mı ömrünüzden ömür gidiyor.
Severek oynardım ama arkadaşlarım bıraktığı için girmiyorum. Tek oynaması sıkıcı olan oyun .(ruslarla )
6.86 açıklandı, buradan bilgilere ulaşabilirsiniz;

http://www.dota2.com/balanceofpower/

yeni hero, arc warden gelmiş ve zeus'un arcana'sı çıkmış.

Death prophet'in yeni özelliği rakibin canını emiyor ve yavaşlama veriyor; ayrıca hareket hızı 285'ten 310'a çıkmış, ulti'sindeki perilerin sayısı artmış ve farm yapmasını sağlayan yeteneğinin cooldown'ı seviye arttıkça düşecekmiş.

Huskar'ın maksimim magical direnci artık son seviyede %50 olacak. 100 canı kalmışken ulti atınca ölür artık.

gizli dükkanların yanına creep'ler eklemişler.

yeni hava durumu eklenmiş.

silver edge'in debuff özelliği(phantom'ın, void'in pasiflerini ortadan kaldıran) artık black king bar, vb eşyalarla yok edilemiyormuş. o paraya artık tamamen değen bir eşya oldu kanımca.

sange and yasha'nın maim özelliği artık spell immunity delemeyecek.

quelling blade 200 altına düşmüş; orb of venom artık tekil eşya değil(yaşasın deso ve orb'lu bounty hunter)

javelin, skull basher gibi eşyaların ekstra hasarlarını yükseltip genel hasarlarını azaltmışlar,

iron branch'e ilginç bir özellik gelmiş, onu kendiniz keşfedin mutlaka,

hood of defiance eşyasına güzel bir aktif özellik gelmiş(aktif edince hero'nuz 325 magical hasarı almıyor),

diffusal yine buff'lanmış,

bottle artık kenar dükkanlarda, içinde sadece 1 dolum olacak şekilde alınabilecek. can yenilemesi 90'a, mana yenilemesi 60'a düşürülmüş ayrıca.

yeni eşyalar gelmiş;

iron talon denen nane jungle olayını hızlandıracaktır bir nebze,

bu aether lens denen şey bana biraz op gibi geldi, 2300 altına 250 mana, +8 can yenilemesi, +15 magical hasar direnci, bunların yanında yeteneklerini +200 mesafeden kullanabilme ve %8 büyü hasarı veriyor size(alan etkili yeteneklerde geçerli değil).

dragon lance eşyası +130 uzaktan saldırı veriyor ki insanın aklına drow, enchantress, sniper falan geliyor.

wraith king'in vampiric aura'sı artık toggle olmuş; normalde lane aşamasında creep'ler faydalanmasın diye bu yetenek açılmayıp attribute denen naneler arttırıldı fakat artık isteyen bunu erkenden açabilir gibi sanki.

doom, riki ve winter wyvern geçici olarak kaptan modundan çıkarılmışlar, bunun yanında wintern nerf yemiş.

windranger'ın shackleshot özelliğinden artık kaçabiliyorsunuz(blink dagger, pounce, vb); yine de yeterli bir nerf değil kanımca.

ursa'ya scepter özelliği gelmiş; disable olsanız bile bunu ulti'nizi aktif edebiliyorsunuz ve ulti cooldown süresini düşürüyor.

rakip takım undying'in tombstone'unu yıkınca artık xp kazanmıyor fakat eskiye göre daha fazla altın kazanacaklar(125/150/175/200).

tusk gardaşımız yine nerf yemiş.

riki'nin özelliklerini değiştirmişler, artık can yenilemesi yok, güç ve çeviklik kazanımı bir hayli düşmüş, ulti'si değişmiş. bot'lara karşı bir denemek lazım ama eskisi gibi değil artık kanımca. pubstomper olarak malum ama genelde 3k ve üstünde support olarak iyi iş görmüştü 6.85 güncellemesinde.

dragon knight'ın can yenileme yeteneği 3/6/9/12 olmuş(eskisi 2/3/4/5 idi). seçin artık şunu diyorlar sanırım.

dazzle'a nerf gelmiş ama support olarak krallığından bir şey kaybedecek kadar büyük değil.

bristle'a scepter ekleniş; artık sümük attığınızda alan etkili oluyor, yani belli bir alan içindeki tüm rakiplere yayılıyor. ayrıca sümüğün mana harcaması düşmüş ve dikenlerin maksimum hasar miktarı artmış.

bounty hunter'ın jinada'sı artık 25/27/29/31% yavaşlama veriyor(eskiden her seviyede %25 idi).

phantom assassin, phantom lancer, slark gibi pubstomper'lara dokunmamışlar.

Bir de nicedir beklediğim şeyi nihayet yaptılar; ayrıntılı istatistik özelliği eklenecek bu güncelleme ile birlikte.

böyle işte.
geldi tipini siktiğimin 6.86'sı.
Ilk defa bir arcana için olmuş diyebiliyorum. Legi rylai lina hepsi guzel ama zeusun arcana bi başka güzel olmuş. Sanırım basıcam parayı alıcam.
Sonunda god of Olympus ismini hakeden bir tipe bürünmüş. Eski cüceyi tipi yüzünden seçmiyodum amk...
istanbul Kıyamet Vakti isimli güzelim oyun dururken " kötü tercih " neticesinde oynanan bir oyunmuş...

Reklamın iyisi kötüsü olur lakin kötüsünün iyi yanları çoktur.
Daha önce smite hots hon lol gibi moba ları oynadıktan sonra artık oynayabilecek seviyeye geldiğimi düşünerek yakın zamanda başlayacağım oyun..
sıkmıştır.

yeter la.
beni sıkıyor artık.
elimde iki adet golden legendary item bulunan oyun. Bi tanesi golden skullbasher diğere warhammer . Alıcaları varsa beklerim .

Zamanında az adamı tav etmedim mic ile. Bu ruslar bizimkilerden abaza gençler. iki hatun sesi duyunca farmı marmı bırakıp muhabbete geliyorlar. Normalde ingilizcede konusmaz bunlar ama hatun sesı duyunca catur cutur konusuyorlar.
reborn bokundan sonra beklenildiği gibi götü iyice dağıtmış, artık iflah olması mümkün görünmeyendir.
en azından 2-3 sene daha lazım bunlar anca kozmetik kasa dursun, oyun içi buglar ve dengesizlikler hala hat safhada.
reborn bokuna kadar az çok dengeliydi, lakin şimdi tam sıçışlarda.
bahane oldu adamlara "reborn çıkardık ondan hatalı, daha reborn yeni çıktı ondan böyle bok gibi oldu oyun" diyebiliyorlar.
Gece oynayacak varsa haber salsın. Mmr falan çok sorun değil. Yeter ki muhabbeti iyi olan ve bunun oyun olduğunun farkında olsun.
Lol den bıktım artık. 3 yıldır oynuyorum. Ama artık gerçekten sıkmaya, kendinden tiksindiröeye başladı. Uzun süredir aklımda bulunan dota yı da şu an indirmeye başladım. Muhtemelen bir süre feedledikten sonra oyuna yeterince alışırım. Eskiden dota 1 i hayal meyal hatırlayabiliyorum. Neyse insinde bi oynayalım artık.

Hoş bir moba oyunu..
Grafikler muhteşem.
güç dengesi adı altında sundukları 6.86'dan bir sik anlamadım, ki zaten hemen her meta dazzle, omniknight, lich, lion, zeus, bristleback, slark, anti mage(bunu seçerken rahat 50-60 defa düşünüyorum) gibi neredeyse hiç değişikliğe uğramayan hero'ları seçtiğim için beni etkilemiyor ya neyse.... dersem de inanmayın.

hero'ya hakim olmadan "meta" diye lone druid pick'leyenler, outworld alıp mid'i kapatanlar, şunlar bunlar.

sikerler hocu, support iken safe lane'de pulling yapıp carry'ye avantaj sağlamaktan başka meta yalan.
aylar önce oynamayı bıraktığım oyun.

irademle değil, PC bozuldu :(.
shangai öncesi "ehome sikertir abi ya; plase bu metayı kavrayan alliance" diyen gardaşlarımız muhtemelen bu işleri bırakıp "breakin bad'i rahmetli babamdan bile çok özlüyorum" deyip karı kıza yavşamaya başlamışlardır.

millet "na'vi is back" diye zırvalayadursun, ki taşak amaçlı bunun "na'vi is back, alliance is front" versiyonu çıktı, asıl dönüşü liquid yaptı. aslanlarım benim, gönüllerin şampiyonusunuz siz. internet sitenizdeki bilgiler yeter-bazıları güncel olmasa da-.
aylık 7 milyonluk oyuncu sayısı 180 milyon dolar geliri ile en büyük online oyun platformudur. 8 yıllık oyuncusu olarak bu oyunda hiçbir zaman gerçekten tamam ben oldum diyemezsiniz. Icefrog 2006 da bu oyunu yaratmıştır.
en büyük online oyun platformu değildir. uzun süreli bir dota 2 oyuncusu olarak olmasını da arzu etmem. zira çok kısa bir süre lol e bakmış birisi olarak bunun gönül rahatlığı ile dileyebilirim. bırakınız oynamasınlar efenim.

üzerine değinmeden geçemeyeceğim ; en son güncelleme ile iyiden iyiye noob dostu olmaya niyetlenmiş oyundur. jungle camp respawn bölgelerinin gösterilmesi de nedir? böyle bir aptallık böyle bir gerzeklik olablir mi ? tower attack tange lerinin gösterilmesi zaten başlı başına saçmalık.

lol e özeniyor sanırım. oynanış açısından daha az komplike oyuncuya daha yardımcı olmaya yönelik bir oyun yaratıp daha fazla oyuncu çekmek istiyorlar sanırım; belki de lolün yarısı kadar bir oyuncu hedefleri var bilemiyorum. ticari açıdan anlamakla birlikte bir oyuncu olarak tamamen karşısındayım. oldu olacak aktif itemleri de kaldırsınlar tam olsun...
6 yıllık dota oyuncusuyum bi yıl boyunca dota oynayamadım fakat lol oynayabiliyordum. o süre zarfında arkadaşımla bi iddaaya girdim tek başıma lolde dereceli oyunda platine ulaşmam gerekiyordu gümüş ikiden başladım gayet umutluydum fakat her oyun troll leaver afk feeder ile karşılaşmamla gittikçe umudum tükendi. dotada böyle bir şey görmek imkansızdır çünkü oyun sonu reportu kafana yiyince götünden şırıngayla kan alıyorlar. Üç dört gün önce bu oyuna tekrar kavuştum birçok şey değişmiş falan ama all random atarak alışmaya çalışıyorum ve seni çok seviyorum dota 2 lol oynayınca değerini daha iyi anladım iyi ki varsın.