bugün

yüz yıl sonra, torunlarla karşılıklı içmek amacıyla, öldükten sonra klonlanıp bir asır sonra canlandırılmak.
beni dondurup yüz yıl sonra canlandıracaklarsa, yanıma şarap koysunlar bir iki kasa. tekrar uyandığımda ister içerim, ister satarım ikisi de iyi iş görür yani.
Kişi dondurulduğunda zaten doarak öleceği için gerçekleşemeyecek eylemdir.
O değilde filmlerde çok inandırıcı geliyordu... ** *
ölen bedenin gömülmeden, belirli soğuklukta saklanması ve yüzyıllar sonrası gelişen teknoloji ile diriltilmesi hadisesidir.
konuyla ilgili ispanyol yapımı abre los ojos izlenebilir.
-buyuk buyuk buyuk baba uyan

-noluyo lan ?

-heh uyanıyo buyuk buyuk buyuk baba beni duyuyo musun?

-s.ktr nan koca kafa ne büyük buyuk buyuk babası.

-2111 yılının haziran ayındayız ve sen 1980 doğumlusun.tarihi esersin buyuk buyuk buyuk baba.

-ne yani 130 yaşında mıyım? çabuk anlat neresi burasu?

-amerikanın türkiye eyaletindeyiz buyuk buyuk buyuk baba.

-ben bunu 130 yıl önce söylemiştim.peki senin adın ne?

-adward can.

-peki ailem savaşta mı öldü burası nasıl oldu da amerikanın eyaleti oldu?

-Türk halkı kendisi yaptı buyuk buyuk buyuk baba. kan dökülmedi. savaş çıkmadı yani. topraklarımız satıldı.
Bu aralar sıkça dile getirdiğim söylemdir.

Film ve oyunlarda oldukça güzel, senaryoya katkısı olan bir durumdur bu. Gerçek hayatta bunu zararsız şekilde sağlayan bir tekniğin olduğunu düşünmüyorum, ama bu olayın alternatifi ve gerçek anlamındaki rakibi Rus'ların geliştirdiği tekniktir.

(bkz: ilk e-insan 2045 de)
-dayı kalk artık kıyamet kopacak nerdeyse
-la oğlum bi gidin 2 dakika uyutmadınız adamı
-ne 2 dakikası moruk 100 sene oldu.
-iyi tamam tamam 5dk. daha yatayım geliyorum.
Bu teknoloji için bi kaç yüzyıl daha beklenilesi durumdur. Hala uçan araba vaadleri tutmamıştır. Sanırsam teknoloji o kadarda hayalini ettiğimiz kadar gelişmiyor..
insanları dolandırmanın bilimsel yolu.

bir delinin attığı taşı 40 akıllı çıkaramıyor ise, 1 bilim adamının attığı taşı kaç deli çıkaramaz düşünün.

yahu bedeni dondurdun, ruhunu ne yapıcan. hayalet avcılarındaki gibi ruhu bir yere hapsedip uyandırma vakti geldiğinde bedene mi dikicen.

hay ben sizin aklınıza.
bir iddiaya (veya komplo teorisine) göre walt disney' in yaptığı şeymiş efenim.
gene aynı iddiaya göre mistır dizni, " ölümsüzlüğü bulduğunuz vakit beni yeniden canlandırın " demiş hatta.
insanlar ne çılgın azizim, ne uyanık..
ruhu da bedenle birlikte dondurabiliyorlarsa mümkün olabilitesi yüksek .
100 yıl dondurulup tekrar çözülüyorsun mutlusun sanıyorlar...
- günaydın beyefendi, 2115 yılındayız.
+ vaay, demek gerçekten oluyormuş. ee, teknoloji ne kadar ilerledi, çıplak gösteren gözlük icad edildi mi?
- ihihih, evet, şu anda taktığım gözlükler o cinsten. bamyaaa, bamyaaa.... ahahaha.
+ lan göt, utanmıyorsun yüz bilmem kaç küsür yaşında adamı dalgaya almaya! ee, başka neler gelişti?
- bakınız, zeki müren konseri...
+ ulan bunları çocukken izliyorduk, bi bok gelişmemiş...
- yooo, artık zeki müren de bizi görebiliyor.
+ hassiktiiiir!
woody allen'ın bu konseptte, başrolünü de kendisinin oynadığı bir filmi vardır.
çok film izleme sonucu oluşan hayal gücü.
mumkun olsaydi cok isterdim ama tanidiklardan bikaciyla dondurun lutfen canlaninca damdan dusmus gibi kalmayalim.
mümkündür. fakat sadece dondurma kısmı. canlandırılma kısmı üzerinde ise çalışıyorlar. hatta şu küçük kızcağız 2 yaşında bu amaç için dondurulan en genç insan olmuş. hadi bakalım.
http://kafakutu.com/2015/...rak-olumden-kurtarilacak/
insana ne kazandıracağı belli olmayan hadise. Belki buzlukta geçirdiğin o 100 yıl çok güzel bir zaman dilimi olacaktı ve sen bu sırada şoklanmış biftek gibi uyuyordun, uyandırıldığında ise dünya artık yarrak gibi bir yer olmuştu.