bugün

Hristiyanların yediği et.
bir sebep ve mana aramaya gerek yok. yasaksa yasaktır.
alkolün faydası da var ama içilmesi yasak. sırf şifa olsa farketmez, emir büyük yerden.
ilk olarak 2014 yılında tadına baktığım, ülke içerisinde hep kötülenen ve çok tehlikeli bir şeymiş gibi gösterilen oldukça lezzetli bir et türü. o kadar zina yaparlar ve din kimsenin sikinde değildir, mesele domuz eti olunca hepsi dindar kesilir.

çiğken kokusunun iyi olduğunu söyleyemem ancak piştikten sonra oldukca leziz olmakta. ayrıca oldukça fazla yağlı ve tuzlu bir et.
önüme getirilse, sunulsa tadarım.
fakat domuzun ne bulsa yiyen pis bir hayvan olduğunu ve bünyesinde de pek çok parazit barındırabileceğini ve de insan vücudunun işleyebileceğinin üzerinde trans yağ içerdiğini göz önüne almak lazım.
fakat mikroorganizma denilen şeyin dayanabileceği sıcaklık düzeyi de belli. bumbardan tiksinmeyenlerin bundan tiksinmesi garip.
güzeldir. yiyin.
valla yeşimim en güzel et diyebilirim . ön yargılardan kurtulun .
"Domuz boklu bir hayvandır ve ben o pis orospu çocuğunu yemem"

Jules Winnfield.
Güzel olduğunu söylüyorlar fakat dinim gerekeği tadamıyorum.
Yiyenlere de saygım var.
domuz adlı hayvanın eti. ingilizcesi pork.

dün internette en lezzetli etler diye bir sıralama gördüm.(yabancı kaynak)
1.ördek
2.tavuk
3.domuz (işlenmiş)
4.domuz (taze)
5.kuzu

diye gidiyordu liste .... öncelikle kime göre neye göre atasözümüzü söyleyerek devam ediyorum;
benim en sevdiğim et tavuk etidir , hayatımda sadece bir kez ördek yememe rağmen o tadı unutamam , sıralamadaki yerini hakediyor demek için her eti yemek gerek.
kuzu etine zaten diyecek laf yok.

Ancak eğer başıma bir şey gelmeyecekse domuz etini merak ettiğimi söylemek istiyorum.
Elbette kültürümüz ve çoğunluğun dini bizim bu etten iğrenmemize neden oluyor, ki iğreniyorum aliminium. Ancak diğer ülkelerde domuz eti deyince herkesin ağzı sulanıyor.
Etin bu kadar pahalı olduğu ülkemizde bir seçenek olabilir miydi bilemiyorum.
Ucuz ve kalitesiz et türü. Almanya’da yaşamaya başladığımdan beri et reyonlarına bakmamama sebep olmuştur.
Sindirmesi çok zordur. Sabah iki üç porsiyon beykın yeseniz akşama kadar zor sindirirsiniz, bu arada da diğer gıdalardan faydalanamazsınız.
kokusu kötü bir et çeşidi. çıtır olduğu sürece pastırması güzeldir. sıcak sandviç ve burgerlerin arasında kendine güzel bir nota yakalar.
görsel
görsel
daha yağlı olduğu için daha lezzetli olacağını düşünüyorum.
tez zamanda tecrübe etmek istiyorum. edince buraya yazıcam.
Yıllardır migros'tan tedarik ettiğim yiyecek. Tat olarak dana etinden kat kat iyidir ancak biraz fazla tuzludur.

Çiğken biraz kötü kokar.
Neden Eksilediniz Anlamadım Kendi Seçimi.
tuzlu ve yağlı olan et türü. türkiye'de migros'dan alınabilir. 2014 yılında ingiltere'de yemişliğim var ve hiçbir zaman oradaki tadı alamadım.
Sadece et ürünleri türevlerinde değil yurtdışında haribo vs şekerleme ve marşmelov benzerlerinde de katkısı bulunabilen madde.

Görece seküler yaşayan pek çok kimsenin dahi en hassas olabileceği konulardan biri olduğundan bu tarz şeyler alırken veganlar için olanını alınız.
Her müslüman bireyin ülkemizde en az bir kaç kez bilerek ya da bilmeyerek yediği , haram hükmünde organik gıda maddesidir.
Laikçilerin en sevdiği et.
boyun bolgesi en yumusak ve en makbul kismidir. Neredeyse pisirilmeden bile yenebilecek kadar yumusaktir. Izgarada kizartinca tam bir pamuk olur.
Avrupada milyonlarca insan yiyipte bir şey olmuyorsa demek ki yenebilir.
Sığır etinden lezzetli değildir.
yiyene de selam, yemeyene de.
Hamburgerde güzel gidiyor, bacon’ı tek sevmiyorum.
Gayet de besleyici ve açlığa karşı insanlığı ayakta tutabilecek bir et türü, zannediyorum ki pek çok öğrenci evinde tüketilir ülkemizde.
Maddi durum zorluğu var 60 liraya öğrenci kıymayı zor alıyor, 15-20 lira olsa çocuklar sürekli ete ulaşmış olacaklar domuz etiyle birlikte. Ülkedeki hayvancılık kazanacak, ayrıca şarküteri olarak da domuzdan yapılmış ürünler gayet lezzetli, tavsiye ederim.

Ayrıca ülkemizdeki domuzlar genetik açısından sağlamlar, hızlı büyüyüp çok yavruluyorlar, inanılmaz sağlıklılar bir koyuna bir ineğe göre.

Her markette bulamıyorum, bulsam alırım.