bugün

fitil sokmak lazım birilerine.
Yerli olan ne varsa sırayla yabancılara satılmalıdır. Limanlar, fabrikalar, bankalar vs.

Tüm üretim yabancıların eline bırakılmalı, ülkede yerli üretim tamamen bitirilmelidir.

Sonrasında halkın karşısına çıkılıp 'yerli ve milli' ifadesi binlerce kere tekrar edilmelidir. Ortaya Bir-iki tane göstermelik oyuncak atılıp 'iki yıl sonra seri üretime geçilecek' denmelidir.

Alman malı arabanın arka camına tuğra yapıştırılmalıdır. O tuğra da Çin'de üretilmiş olmalıdır.

Dolar böyle düşer.
"düşüncelerinizi ne yapabilirsiniz" görselinin aynısından "paranızla türklere ne yapabilirsiniz" görseli lazım galiba.
doların herhangi bir sorunu yok, sağlığı yerinde.

hastalıklı olan senin ekonomin.
bu gece sabaha dek doların düşürülmesi için minarelerde sela okunacakmış. (a.a)
3gulhubielham.
Sizin yiyeceğiniz halt değil o gerizekalılar.
dusmez bu ulkede doviz artisi tipki zamlara benzer.. artar ama asla azalmaz...
bu kafadaki arkadaşlara ülke ekonomisi emanet edildiği sürece düşmeyecektir.

3 ay önceki açıklama;

Yiğit Bulut: "Dolar 3'ün üzerine çıksa da inecek"

http://www.ensonhaber.com...da-inecek-2016-09-26.html
yarrammıı düşer.

Dolar her gün %2 değer kazansa (bugün %2,79 kazandı şu ana kadar). Tam 35 gün sonra dolar 8 lira olacak.Bugünkü artış %3'ü aştı, hergün böyle olsa 9 gün sonra 5 15 gün sonra 6 20 gün sonra 7 25 gün sonra 8 lira sınırlarını geçiyor.Bu iş bitti artık, o başkanlık hayal oldu, merkez bankasının bu trendi durduracak gücü de yok iradesi de yok.istedikleri kadar havlasın baş akitler, aç kalan adamları nasıl idare edecekler acaba?Çığ dakika dakika büyüyor.Doların ateşini alacak rezerv yok, faiz arttırımı da öyle bir olur ki bel bağladıkları inşaat sektörünü sikertir direkt.Faiz artışı demek inşaat ve ona bağlı sektörlerin çökmesi demek. Bir mucizeye ihtiyaçları var artık.
Üretim ile birlikte Ülkeye giren dolar seviyesini artırıp, çıkan dolar seviyesini azaltarak düşünülebilir.
yukselen sey dolar in atesi degil, donan sey turk lirasi. once bunu anlayin.
(bkz: beyle)
partizan görüşlerdeki seçmene göre göreceli olan sorunun cevabı: akp'li için başkanlık gelirse, chp'li için akp giderse, mhp'li için hdp kapatılırsa, hdp'li için mhp tükenirse...
Ateş düşürücü ile.
Dolara siir yazarak. Mesela;
Dolar yükselmiş diyor,
Yükselirse yükselsin sanane.
Alım gücüm düştü diyor,
Düşerse düşsün banane.
sirkeli su.
1. üretim yapmalisin öncelikle üretip ürettiğin ürünleri dolar üzerinden ihracat yaparak satmalısın.

2. ülke içerisinde ki siyasi karışıklıklara son vermelisin yani her gün bir başka sistem ve yasa değişikliği değil de bir demokratik sistem üzerine istikrarlı bir yönetim biçimini oturtmalısın.

3. Terör olaylarının son bulması ülkenin güvenli olması gerekiyor.

4. Güvenli istikrarlı mallarını ihraç eden ülke konumuna gelince zaten otomatik olarak borsa dolarla dolacak turist gelip döviz bırakacak.

5. Bunların hepsi olduktan sonra faizde enflasyon da düşer.

Ama her ne hikmetse beceremiyorlar sonra neden hükümete kızıyorsun doların hükümet ile ne alakası var bir şey söyleyeyim mi güzel kardeşim aslında tamamen paranın değer kaybetmesi muhteşem hükümetin akıllıca politikalaridir umarım artık anlamışsındır...
Anayasa değişikliği ve başkanlığı iptal et, tutuklu terör sevici gazetecileri, teroristleri ve terörü övenleri serbest bırak, kayyumları kaldır, olağan üstü hali kaldır, suriye den çekil, rusya ile diplomatik tüm ilişkileri askıya al, yat kalk hoooop dolar 2.50 beraberlik 2.00 abd 1.00 tabi degil mi?
Yer miyiz ulan bunları biz ?
(bkz: senin ilacın bende)
Full dolarizasyona geçersek ortada tl kalmayacağından, doların değerini de takip etmemiz gerekmez. Bolivya gibi mesela.
çivi çiviyi söker, yakınız.
" şöyle." dedirtir.

görsel
artık çok geç, "doktor ne yerse yesin dedi" safhasındayız..
Türk lirasını ateşlendirerek.

Ama gel gelelim ohal, başkanlık sistemi, suriye savaşı derken biraz zordur o tl yi ateslendirmek.