bugün

bir de tedaviyi hak etmeyen sığırlar vardır ki bunlar daha enteresandır.
Hastaya ileri geri konuşan doktorların layık olduğu muammedir.

Sen 70 yaşında kanser olmuş adama dersen "yea amca ben sana onu mu sordum? sen soruma doğru dürüst cevap versene" bunu duyan torun senin ağzını, burnunu kıracaktır.

Düşünsenize taksiye biniyorsunuz ve taksiciye "mecidiyeköy" diyorsunuz. Sonra taksici arkasına dönüp "ya abicim şu yolu adam gibi tarif etsene" diyor. Yapılacak şey ya o taksiden inmek ya da taksiciye dövmektir. e bu adam kanser. hastaneden çıkıp gidemeyeceğine göre 2. yolu tercih edecektir.

Aynı şekilde yoğun bakımda yatan hastanızın durumuyla ilgili saatlerce "biz gereken müdahaleyi yapıyoruz" cevabını alırsanız başvuracağınız yöntem yine aynı olacaktır.
bu şekilde devam edildiği müddetçe, doktorlarında sorumluluk almamak için hastayı başka hastaneye sevk ettiği bir döneme giriyoruz. hayırlı olsun arkadaşlar. hayır, kimse tek başına yapmadı. hepimiz birden başardık. yakında ülke olarak kurtulacağız doktorlardan. sonuçta bunu istiyoruz. defolup gitsinler (!)
bir çok doktor için geçerli bir cümledir. hele bundan 10 yıl öncesine kadar, numune hastanesinde, ufacık halimle, elim parçalanmış şekilde doktorun bana yaptıklarını hayatta unutamam. şimdi karşıma çıksa varya, istiklal marşını tersten okuturum şerefsizim.
(bkz: genelleme sıçmak)
Bazıları dayak diye tutuşuyor.
kendisinden yaşça büyük hastalara saygısızlık yapmaya hakkı yoktur. kendinden küçükleri geçtim bile. aldığın paranın hakkını ver. kimse fazlasını istemiyor. işini yaparken de ekmek paranı kazandığın hastalara saygılı davran.
doktorsun den doktor kal.
Genelleme yapmıyorum ama hakedenleri vardır. Şu var ki hak etmiş ya da etmemiş bunun haber olması doktor dövmeyi popüler hale getirmiştir.
eğer çocuğunuza kötülük yapmak isterseniz onu doktor yapabilirsiniz.

okuması ayrı bir dert, çalışması ayrı.
bilim ve eğitim düşmanı müslümanların genel görüşüdür. geneli onunki bununkidir böyle bir çıkarım yapanlar.
bu görüşü savunanların dayağı hakettikleri doğrudur.ötesini bilemem.
şiddeti kimse hak etmez. doktorlar da, öğretmenler de, imamlar da, temizlik işçileri de.

haksız iddia.
Her meslekte işini yapana saygım sonsuz fakat sırf para ve itibar için bir mesleği seçenlere müstehaktır.