bugün

entry'ler (761)

2 ocak 2016 görükle kar topu savaşı

akşam saat 20.00 da yaklaşık 20 kişilik bir grupla başlatacağımız eylem.

sözlük sayesinde bu 200 de olabilir, 2000 de *

edit: yer yerleşim olacak, ayrıca çok fazla katılımcı olsun, tüm sınavların stresi atalım

ben bu yazıyı sana yazdım

beraber balıkın hesabını ben ödemiştim. onu başkasıyla yemişsindir.

gecenin şarkısı

Damien Rice - Cheers darlin'

öperken kokusunu içine çektiysen eğer

hep bi geç kalmışlık duygusu...

-'senin nasıl sevgilin olmaz, çok aklı başında, güzel bi kızsın, sen mi istemedin olmasını?'

ben istedim ama kalbimi kırıp gitti.
çok istedim, ama hiç bir şeyin farklı olmayacağını bile bile istedim. yalnızlığıma yalnızlık katsın diye değil, ben olsun, biz olalım diye istedim.

demedim.

+kısmet...
-düşünmüyor musun evlenmeyi?mezun da oluyorsun bir kaç aya..

nasıl düşüneyim ki, nasıl güveneyim? nasıl seveyim?
demedim.

+okul bitsin önce.

hep bi yetişememe duygusu. her yere geç kalışım bundan mıdır acaba?
başımı yastığa koyduğumda kocaman bi yalnızlık hissi.

kalbim acıyor. beni kendine inandır...

gecenin şarkısı

https://www.youtube.com/w...ture=youtube_gdata_player

bi kez dinleyince bile hüzne boğuyor insanı... ya da ben çok hüzünlüyüm. bilemiyorum.

az kalsın

ramak kalmıştı, neredeyse anlamına gelir.

örnek verecek olursak, az kalsın istenmediğim yere gidecektim.

miranda kerr

Nihat sirdar in takmis oldugu hatun.

Neymis efendim o oldugu icin antalya gunesliymis, guzelmis. Mirandanin ayakkabisi cikinca ben de insanim olabilir demis sanirim. Nihat sirdar bu ne mutevazilik ben de insanim dedi, sen insan misin miranda, diye yorumladi. Kiskanmiyorum hic de bile. Zaten guzelim orlandoyu birakti. Ama yapma yani nihat. Seviyoruz seni.azicik kiskanabiliriz o yuzden..

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

Ders, sinav düşünmeden bir pazar kahvaltisi.. arkasindan vapur gezisi.

Seneye her boş oldugum gün gezicem. Su sinav bi gecsin.

Not: liseli degilim

sözlük yazarlarının itirafları

Yasamayi seviyorum.

allah gerçekten varsa kırmızı kar yağdırsın

kar yağması bile başlı başına bir mucize iken ve bundan başka her gün milyonlarca mucize yaşanırken, kırmızı karı diye tutturanların kırmızı kar yağsa bile inanmayacağı aşikar.

hüzünlü müziklerde evde klip çekiyorum sözlük..

uzaklara bakmalar falan.

yani eğer truman show tarzı bi durumda olsaydım, kimse izlemezdi. çünkü her şeyde haberim var gibi davranıyorum...

bi ayakkabı boyası almayı bile beceremedim yahu.

siyah yerine kahverengi almışım. ve bu saatte farkettim.

çalıkuşu

12. bölümü izleyemedim. en yakın zamanda izleyeceğim. ancak; evlilik teklifi sahnesini izledim.

böyle bir evlilik teklifinin olabileceğini gösterdi, dizide de olsa. şamatadan uzak. yalın..

Eğer bana evet dersen baştan aşağıya mutluluk olurum
Bırakırım şairliği,şairlik zaten mutsuz adam işi,
senden ala şiir mi var senin yüzünden ala!
Eğer bana evet dersen duvar ustası olur evimizin duvarını yaparım
Hanımeli yetiştirim en bi sevdiğinden.
Eğer bana evet dersen yeni yeni icatlar çıkarırım.
Çatıda kuş yuvaları yaparım,
ama sen beslersen.
Eğer bana evet dersen baba olurum baba olur eve ekmek getiririm.
Feridem!can şenliğim!
Evet diyecek misin bana!

gecenin şarkısı

http://www.youtube.com/wa...d_Eo&feature=youtu.be
zakkum- veda busesi

evlenecek olsam, 11.11.11 veya 12.12.12 gibi saçma sapan tarihlerde evlenmek yerine, 11.12.13 gibi bi tarih seçebilirdim. en azından zeka kokuyor.

kar yağışı

karda yürürken tek bir cümle geçiyor aklımdan ister istemez,

'allahım nolur düşmiyimm'

bir doktorun 24 saati

http://www.youtube.com/watch?v=PtEv0VONpas

güzel hazırlanmış bir video. bir sahne hariç hepsini yaşadım. onu da yakında yaşarım.

edit: ayrıca videodan ''hastaların derdini dinlemekten bıktık'' anlamını çıkaran arkadaşı da tebrik ediyorum, hayatta başarılar diliyorum. gerçi bu zekayla zor.

edit 2: tümü yaşanmıştır, yaşanıyor ve maalesef bu ülkede yaşanmaya devam edecek.

bugün erkekler tuvaletine girdim yanlışlıkla sözlük.

ama işin garibi içerde alt sınıflardan bi çocuk vardı, onu azarladım neden kızlar tuvaletine giriyorsun diye, çocuk da kusura bakmayın deyip çıktı. allam bi de bunu arkadaşlarıma anlatıp çocuğu ayıpladım, ve bütün bunlar üzerimde önlük varken hastane sınırları içerisinde oldu. ben tuvaletten çıkarken o yüzden öyle bakıyordu demek insanlar.

hadi benim kafa gitmiş uykusuzluktan, sana noluyo be çocuk, daha girdiğin tuvaletin neresi olduğunu bilmiyosun. *

asperger sendromu

bugün nöroloji polikliniğimize gelen enes isimli çocukta bulunan sendrom.

hayatımda ilk kez karşılaştım. dahilerin bu sendroma sahip olduklarına inandım zira ben hayatımda bu kadar zeki bir çocuk görmedim. 13 yaşında. sorulan sorulara öyle cevaplar veriyor ki... en sevdiği kitapları söyledi bize.. günde bir kitap okuyormuş, elinde de yeni aldığı kitapların poşeti vardı. o kadar tatlı bir çocuktu ki.. eşlik eden farklı problemleri de vardı maalesef.

ama bunlara rağmen bazı insanların gerçekten özel olduğuna inancım bir kat daha arttı.

sözlük yazarlarının geleceğe dair hayalleri

sakin bir hayattır istediğim sözlük.

asla alışamadım gürültülü müziklere mesela. kulaklıkla dinlerken bile kısıp dinliyorum o derece. asla alışamadım rengarenk ışıklara. lunapark bile gündüz güzel bence. gece değil. üç beş dostum olsun hayatta, sakin bir yerde, ömrümü geçirmekten asla sıkılmayacağım bir adamla...

çocukların gürültüsü olsun ama. onlar gerçek gürültüler işte. sevdiğim. kahkaha olsun. eksik olmasın mesela. hüzün olsun. geçmişi analım bol bol. hüzün olmayan hayat mı olur? hüznümüzü kapatmaya çalışmayalım. hüzünlenelim. zeki müren dinleyelim. ağlayalım. sonra kendimizle dalga geçelim. karnımız ağrıyana kadar gülelim. çocuklar sesimizden uyansın.

yavaş yavaş yaşlanalım.

o kadar basit bir hayat istiyorum ki sözlük.

mümkünse ağaçların ve denizin olduğu bir yerde. evimizin karşısındaki çam ağaçlarını kestiler sözlük. ağlıyorum. zaten deniz de yok burada. kafayı yiyeceğim artık. çok mutsuzum.

öyle bir adam istiyorum ki, tüm kusurlarıma rağmen beni sevsin, değiştirmeye çalışmadan beni.. öyle birini istiyorum ki, bana rağmen beni sevsin.

ve onu gördüğüm an anlayayım ki, tüm ömrümü onunla geçireceğim.

gözlerine baktığımda, tüm bu mutsuzluklarımı seni haketmek için yaşamışım demek ki ben demek istiyorum.