bugün

hangisinin daha desirable olduğunu merak ettiğim meslek türü.
ikisininde hoş yardımcıları olabilmekte.
(bkz: hemşire)
(bkz: hostes)
tabiki de doktor döver.
eğer pilot, savaş pilotu ise doktorun esamesi bile okunamaz.
doktordan kasit herhangibir dalda cerrahliksa yapilabilecek mukayesedir bana gore.

ama her turlu, turkiye'deki kotu hastanelerde kariyer yapmaktansa bulutlarin ustunu tercih ederdim.

zaten sirf bu yuzden turkiyedeki doktorlarin eli opulmeli.
bir tarafta sesten hızlı uçan, yeri geldiğinde uzayın girişine dokunup yeryüzüne dalışa geçen bir birey, diğer tarafta acaba bunun çükünde ne hastalık varmış diye kafa yoran bir başka birey. kıyaslanmaz bile, gülerler adama.
pilotun havada uçan tekme atması ile pilotun kazanacağı karşılaşma.
bahsettigimiz sey savas pilotu ise...o zaman doktorla kiyaslanmaz bile. onun karizmasi baska.
her turlu yener.
doktor bir kişinin ani sorumluluğunu alırken pilot bazen yüzlerce kişinin.
desirable: istenen, sahip olmak ya da yapmak istenilen, istek uyandıran, çekici, arzu edilir anlamlrına gelen ingilizce kelimedir.
pilotun doktora 5-6 g vermesiyle pilotun kazanacağı karşılaşma. yer mi o kadar yer çekimi kuvvetini o narin bünyen doktorum *
her ikisinin de burnu havadadır.
karizmatik ses olarak pilot birinci doktor ikincidir.
ikisinin de yarım olanı adamı candan eder.
ikisinin de yanında her zaman süt gibi hatunlar bulunur.
son tahlilde pilot alır. havada olan her zaman kazanır.
pilotun parası ile doktoru döveceği kıyas.
kalbi duran küçük bir çocuğu gözlerinizin önünde hayata döndüren birisi tabii ki galip gelir.
pilotun galip geleceği karşılaşmadır efendim.

doktor kalbi durmuş bir insanı kurtarır; pilot motoru durmuş bir uçağı yere indirerek 200 kişiyi kurtarır.
doktor kan kaybeden bir insanı kurtarır; pilot, hidrolik bağlantısı kopmuş ve kontrol edilemeyen uçağı sadece gaz verip gaz keserek indirir ve 200 kişiyi kurtarır.

(bunların hepsi yaşanmıştır efendim. doktorun kan kaybeden hastaya ne şekilde müdahale edileceği ona öğretilir ama pilot hidrolikleri parçalanmış bir uçağı indirmeyi öğrenmez.)
para Açısından kapışırlar ama iki meslekten de bir insanla asla evlenilmez..
eski arkadaşlarının birçoğu doktor olan bir pilot olarak çok rahat söyleyebilirim ki pilot olmak kişiyi daha mutlu eder. pilot kıta kıta, şehir şehir gezerek çalışır. mesai sırasında sadece yanındaki pilot ve kule görevlisi ile muhattap olur. doktor ise her gün yüzlerce eğitimli, eğitimsiz, kibar, kaba insanla ve daha da kötüsü onların en mutsuz halleriyle sürekli zaman geçirmek durumundadır. maaş ve yan haklar bakımından da pilotluğun oldukça önde olduğunu söyleyebilirim. ha insanlığa hangi meslek daha faydalıdır derseniz bence tabii ki doktorluktur orası ayrı bir konu.
Birisi hemşireyle diğeri hostesle aldatır. En iyisi mühendis fln.
vs alır. en iyisi polis imdat.
Ve reklamın iyisi kötüsü olmaz.
Pilot alır. Görecelik kuramına göre zaman yavaşlamasından dolayı diğer insanlara göre daha yavaş yaşlanıyorlar. Ben de diyorum bu hostesler kırk kırkbeş yaşlarında niye hala bu kadar taş.
ikisinin de küçük bir hatası can kaybıyla sonuçlanabilir.
Her ikisi de dalında harikalar yaratır.
Karakterli olan kazansın!
Kadın doktor ve erkek pilot ideal bir çift olabilirler sanki. Prestijli meslekler ve elbette saygı görürler. Havalı çift.