bugün

Çok klişe bir bok atma çeşidi.

yahu arkadaş mesleğimi öğrenen herkes "üstüne para verseler doktor olmazdım" diyor.
Tamam da bana ne? Hem greçek bu değil biliyoruz, gerçek şu ki götünü verirsin doktor olabilmek için. Hatta acı gerçek, götünü versen de doktor olamayacaksın. Ama neden bu bok atmalar?

Yok yani, ben de üstüne para verseler işletme okumazdım, zaten verdiler ona rağmen yazıp da okumamıştım. Ama hayatımda hiçbir işletme mezunu kardeşimize tutup da böyle demiş insan değilim. Sanki birileri size bu kadar para teklif etmiş de doktor olmayı reddetmişsiniz gibi konuşmayın, tiksinç oluyorsunuz

polisim desem, para verseler polis olmam demezler ama, sanırım en ulaşılmaz gördükleri meslek olduğundan bizim mesleğe böyle bi garezleri var.
6 yıl tıp okuduktan sonra bide tusla uğraşmak istemeyen adamın serzenişidir.
"mesleğimi öğrenen herkes" den sonrasını okumadım.

(bkz: viral reklam)
(bkz: turkcelle yarışır)
(bkz: reklam kokmak)
''para verseler işletme okumazdım''dan sonrasını okuyamadım ağlıyorum amk. işletme okuyorum ve deli gibi ağlıyorum şu an. ne yani arkadaş herkes doktor mu olacak. ama bana verselerdi ayda 20000 lira falan okurdum, neden olmayım anasını satayım onu diyenler de harbi bir mal ya. *
Doktorluk mesleğini sevmemesinden kaynaklanan durum.
ressam olmayanın "ben ressam olsaydım daha güzel resim yapardım" demesinden farksızdır. Yani Hayatında bi sik yiyemeyen adamların palavraları bitmez.
bana da para verseler bende olmam. yazık la kimin çocuğuysa.
saçmadır. doktorluk kadar rahat meslek var mıdır? tamam halkın doktordan çok şey beklediği doğrudur. doktorlar her an hastalar tarafından tartaklanma tehlikesiyle karşı karşıya.

ama bir düşününce kazanç/çalışma saati oranı bakımından güzel iş. ee bir inşaat işçisi gibi soğuk havada kıçı dışarda da kalmıyor. onun dışında devletin kadrosunda sürekli ihtiyaç var. onun dışında çoğu kişinin imrenerek baktığı bir meslek.*
show da doktorları izleyen kişidir.
genelleme yapıp, "doktor olmak istemeyen herkes aslında olamadığı için bok atmaktadır" demek de ancak bir zeka özürlüye has bir cümle olabilir.
(bkz: açılın ben doktorum)
böyle diyen insanlar bende soguk dus etkisi yaratiyor.
ben asla olmayacak duaya amin demem şeklidir. aslında lafın özü şudur: para verseler bile doktor olamam .
kedi ciğer meseline örnek olan durum ve ayrıca ben doktorum demenin dolambaçlı yolu olan tespit.
bok atmaktır isterdim olamadım ah keşke olsaydım.
sadece bok atmak olarak algılanmaması gereken durumdur.

kendisini gayet bilen bir kişide diyebilir bunu. insanlarla uğraşmak en ufak şeyde bile zor geliyordur ve haliyle bu düşüncede olabilir.

bok atanlarda vardır o ayrı.
benim de katıldığım sözdür. ayrıca doktor olamadığım yoktur. herkesin kendi tercihidir. bok atma çabası değildir.
tanım:öylesine bi söz.
'sanırım en ulaşılmaz gördükleri meslek olduğundan bizim mesleğe böyle bi garezleri var' dedikten sonra abimizdeki egonun dağlara taşlara sığamayacağını farkettim efenim. ulaşılmaz meslek ne lan ? en fazla yüksekova devlet hastahanesinde çalışacaksın, varıp da nasa'da işe alınmayacaksın değil mi ?
başka bir tanım: her sene sayısal puan türünün * birinden ilk 10.000'e giren öğrencilerimizin rahatlıkla girebildiği bir bölümdür efenim tıp dediğimiz.
hiç bir zaman olamayacağı gerçeğini değiştirmez, o yüzden fazla siklenmemelidir.