bugün

bence kesinlikle olması gerekendir. zaten nesillerin beyinleri iyice yıkanıyor bir de dini yönden yıkanmasın. din dersi yerine ingilizce dersi görsünler ileride en azından 1 dil daha biliyorum diyebilsinler.
Kaldırılmamalıdır. Ahlaklı ve dürüst nesiller yetiştirilmesi için gerekli olan derstir.
bence kaldırılmalıdır.ahlak ve dürüstlük din dersi ile sağlansaydı;toplumumuzda dolandırıcılar,öz kızını kirleten mahlukatlar olmazdı.dikkat lütfen!bu tür olaylar din dersi yüzünden oluyor demiyorum.ikinci entry'de belirtildiği gibi bu kötülükleri engellemez diyorum.yanlış anlaşılıp istismar edilmesin,farklı yerlere çekilmesin.
içeriğinin değişmesi daha faydalı olacaktır. gerçekten ismi gibi din kültürü ve ahlak bilgisi verilseydi çocuklara genel kültür açısından bile olsa faydası olurdu ama öğretilen sadece islam kültürü, hatta arap kültürü.
kesinlikle kaldırılmalıdır. isteyen girebilir ama zorunlu olamaz.
otizmli cocuklara abdest almayi ogreten din ogretmenleri de kaldirilmali diyerek onayladigimdir. var ya lan boyle din hocalari okullarda.

bir mufredat hazirliyorlar bizim cocuklara akillara zarar. anne diyemeyen cocuga dua mi ogretelim yani? tovbeler olsun.
Zaten din dersi değildir. Din kültürü dersidir. içinde atatürkçülük de, putperestlik de, musevilik de vardır. Aptal.
Desteklediğim olaydır. Ahlaklı bir nesil için gerekli olan abdest almayı öğrenmek, namazın içinden dışından farzlarını ezbere sayabilmek değildir. Din dersi adı altında çocuklara ve velilere dayatılan bu müslümanlık propagandası kesinlikle kaldırılmalıdır.
(bkz: lekum dinikum veliyedin)
gayri müslimlerin bile sehven(!) imam hatiplere gonderildigi ülkede olmayacak eylem.
seçmeli yapılması daha uygun olacaktır. isteyen istediği eğitim aldırsın çocuğuna.
kaldırılmalıdır. eğer siz bütün dinler hakkında bilgi vermek yerine sadece islamı anlatıp medrese haline getirecekseniz kaldırılsın. biz islam devleti değil laik bir devletiz.
(bkz: herkesin din dersi 5 bu kadar hırsız nereden çıktı)
evet kaldırılıp yerine insanlık dersi getirilmeli. din insanı şekillendirmemeli.
(bkz: nereye)
Biz islam devletiyiz bu nasil bir fikirdir nasil bir zikirdir. Ulan bu kadar musluman ne oluyor acaba. Hukuk kurallari insana gore sekillenir. bu devlette yasayanl insanlar da musluman. Ne zaman din hanesinde baska seyler yazanlar cogunluk olur o zaman dediginizi yaparsiniz.

(bkz: Cehennemde)
kesinlikle katıldığım.
hiç bir faydası yoktur.
din dersidir ama tek bir din anlatılmaktadır.
büyük ironi.
yerinde bir talep. bir genç kuran, incil ya da yüzüklerin efendisi okuyacaksa bunu evinde yapabilir. derse rahip girse ne girmese ne?
Yerine ahlak dersi yapılsın. Başkalarının haklarına ve emeğine saygı, doğada yaşayan her canlıya saygı, çalmamak, dedikodu yapmamak, iftira atmamak, empati kurmak, her inanca saygı duymak vs. Gibi insani konular işlensin ahlak derslerinde.

Farzlara uyan ama yukarıdaki özelliklere uymayan insanlar çoğaldı, oysa kuran hepsini kapsıyordu ve insanlık kısmı sınıfta kaldı.