bugün

ankara kızılay'da yaşanan polis saldırısında ağır şekilde yaralandığı haberini aldığımız halkevleri üyesi.
dün görüntülerde panzerin üzerinde gördüğümüz yiğit kızkardeşimiz. gene aynı görüntülerde kelepçelenip götürüldüğünü de görmüştüm yani sağlıklıydı. ancak dehşet sonra başlamış. akp'nin polisi, üstelik de 20 kişi bu çocuğun üzerine saldırıp coplarla, tekmelerle klçasını kırıp öldüresiye dövmüşler. araya giren bazı vatandaşlar bu güzel kızkardeşimi polisin elinden canları pahasına alarak hastaneye götürmüşler. manzarayı canlandırın gözünüzün önünde. şimdi ileri demokrasi, imamın ordusu bilmem ne diye bayat ironiler yapmanın zamanı değil artık. dün izmirde de akp yandaşı kolluk kuvvetleri aynı metin lokumcu'ya yaptıkları gibi bir vatandaşın canına kastedip, hastanelik ettiler o da yoğun bakımda.

dün görüntüleri seyrederken "aferin be bacım" demiştim ve aydınlık, özgür bir ülke için umutlarım arttıydı. ama bugün bu ülkede yaşayan bazı insanlardan iyice tiksindim ve bunlara olan toleransım, bunlarla birlikte yaşama arzum biraz daha kırıldı. insanı yaşadığı ülkeye küstürüyorlar. aydınlıktan, muhalif tavırdan, adalet isteğinden ve en önemlisi "bir" kadından ne kadar da korkuyor ve tiksiniyorlar. bir kız çocuğu aylarca yürüyemeyecek hale gelinceye dek 20 hayvan tarafından dövülüyor. bu devran dönecek bir gün işte o gün kimse acıma beklemesin çünkü merhameti haketmiyorsunuz.

--spoiler--
Hastaneye getirildiğinde, doktorlar tarafından "hayati tehlikesi ve felç riski" bulunduğu söylenen Aktaş, dün ameliyat edildi. Kalça kemiğinde kırıklar bulunduğu belirlenen Aktaş'a, platin takıldı. 6 ay "iş göremez" raporu verilen Aktaş, polislerin panzere çıktıktan sonra kendisini takip ettiğini öne sürdü. Aktaş, sivil polislerin Kızılay civarında kendisine, "Gel bakalım buraya, o sen misin?" diye bağırdığını, 20 kadar polis tarafından dakikalarca dövüldüğünü ve vücudunun büyük bölümünde darp izleri olduğunu söyledi. Vatandaşların darp eden polisleri "Yeter artık" diye uyardığını duyduğunu söyleyen Aktaş, vatandaşların kendisini polisin elinden güçlükle kurtardığını ve bir taksiye bindirerek SSK Dışkapı Hastanesi'ne götürdüklerini kaydetti. Aktaş, polislerin intikam duygusuyla hareket ettiklerini belirterek, "Olay bitmişti. Ancak yine de beni takip ettiler. Yakaladıktan sonra da ellerinden güçlükle kurtarıldım" dedi.
--spoiler--
kimin neye hıncıdır bu ? Göz göre göre bir kadına kalçasını kırıcak kadar şiddet uygulamak hemde devletin polisi tarafından . 6 ay iş göremez raporu alacak kadar tartaklanmış , kimi kime şikayet edecek bu kızcağız ? Nasıl bir ülke olduk ki , sokak ortasında kadınlara şiddet uygulanıyor , başka biri bebeğini düşürene kadar dayak yiyor , emekli öğretmenler kalp krizi geçirip ölüyor . ve kimsenin sesi çıkmıyor , çıkanlar da bir şekilde susturuluyor , yada sokak ortasında meydan dayağı yiyiyor. ve herkes sanki film izler gibi televizyonlarının başına kurulup bunları izliyor . ve bunlara mahal verenleri tekrar ve tekrar seçiyor bizi yönetsinler diye. yazıktır bu millete yada müstahaktır.
iyi iş gördü bizim çocuklar, dilşat altı ay iş göremeyecek. Ama beynini de iş göremez hale getirmek gerek. Düşüncelerini. Düşünecek şimdi yattığı yerden. Altı ay düşünecek.
Zararlı.
şehir ortasında adam yakan canilere gücü yetmeyen şerefsizlerin icraatı. kürtçü islamcı cemaatin polisi köpeklere kuzu direnen türk kızına aslan... 20 kişi bir kadını dövmek nasıl bir hayvanlıktır delirmek işten değil.
polis ne iş yapar başlığındaki yorumlarımı anlaşılamamış entry olarak yorumlayanlara ek olarak;
bir eylemciyi özellikle kadın bir eylemciyi takip ederek linç girişimde bulunur diye ekleyerek, yaşadığına üzüldüğüm halk evleri üyesi.
http://www.gercekgundem.c...e-istanbulu-karistirdi/16

şu fotoğraf her şeyi anlatıyor imamın ordusu cumhuriyet çocuğundan nasıl korkuyor görülüyor. kadından korktukları için kur'an emri olmayan yasaklarla onu örtüp, kapatıp evine tıkmaya, paralı bir öküzün 4 karısından biri yapmaya, 14-15 yaşında 2 katı yaşındaki adamlarla everip hayattan çekilmesini sağlamaya çalışıyorlar.

ama bu düzen oturmayacak. çıktığınız mağaralara geri sürüleceksiniz.
polisten yumruk yiyen, panzerin üstüne çıkan, hocalarını tehdit edip okuldan uzaklaştırılan, vs vs vs vs en sonunda bi tarafı kırılmış vaziyette hastanede yatmaktadır.

http://www.haber7.com/hab...um-acaba-bu-kadin-kim.php

(bkz: panzerin üstüne çıkan kızı hayırlısıyla evermek)
panzerin üstüne çıkıp show yapan, bu millete siktir çekme cüretini göstermiş osman baydemir'e ne yapabildi bu akp polisi ve bu kıza uygulanan terör nedir?
bir dahaki panzer üzerine çıkışında yanına osman baydemir'i almasını önerdiğim kişi. o zaman bi bok yapamazlar hiç merak etme.
dilşatcığım, hatta eğer yanına osman baydemir'i almışsan bonus olarak kameraya bakarak 'hasiktir!' bile diyebilirsin.
(bkz: kız mıdır kadın mıdır bilemem)
(bkz: kız mıdır kadın mıdır bilemem /@venni)
ortada bir polis şiddeti varsa sorumlularından yargı önünde hesap sorulması gerekir. bu her zaman temel kaidedir. özellikle varsa diyorum çünkü şehir eşkiyalarının sözlerine tek başına itibar etmiyorum. polis de bu eşkiyalar gibi davranıp o şekilde şiddete başvurmuşsa ispatlasınlar cezasını adalete verdirsinler.

yalnız bir anda kahraman ilan edilen bu şahıs hastanelik oldu diye elinde sopa ile panzerin sütüne çıkıp polise sopa sallamasını alkışlamamızı beklemeyin. sonuçta ulusalcı-faşist çetelerin (kendilerine solcu derler ama bildir yazmak dışında yolun solundan dahi yürüdüklerini görmedik) eyleminde polise karşı şiddet uygulamaya kalkışan bir şahıs var.

görsel

kendisine karşı polis şiddeti uygulanmışsa bu onu masum göstermez elbet ama bu şahısın kendisi de farklı değil. halkevleri denilen taşlı-sopalı faşizan çetelerin eşkıyalığına alkış tutmak da eşkıyalıktır. kimsenin elinde taşla sopayla ortalığı birbirine katma hakkı olamaz. özgürlüklerin de bir sırını vardır! o sınır benim özgürlüğüme tecavüze yeltenilmesinin engellendiği noktadır.

şimdi ulusalcı-faşist çete mensupları, işbirlikçileri, sempatizanları bana çemkirecek, bazı aklıevveller eşkıyalığa vurgu yaptım diye beni iktidar yanlısı ilan edecek vs. vs. çok da umurumda sanki. ne derseniz diyin yukasrıdaki resimdeki görüntüyü yok edemeyeceksiniz. orada şehir eşkiyalığına soyunmuş bir grubun polise sopayla saldıran bir üyesi var.
Dilşat Aktaş: Bir insanımız öldürülecek ve biz de bunu basite alıcaz!

Bunu bekliyordu, AKP yardakçıları, liberaller, aman olay çıkmasıncılar. Metin Lokumcu Hocanın öldürülmesinden sonra Ankara'daki eylemde panzerin üstüne çıkan Dilşat Aktaş'a kızmayın. Kızacaksanız o eylemde panzere çıkmayan oradaki yüzlerce insandan hesap sorun. Katillerin ensenine yapışmayan tırnak içindeki devrimcilerden hesap sorun. Bir insanın öldürülmesine bu kadar gaddar ve hayasızca cevap veren kendini insan zanneden RTE'nin yakasında yapışmayanlara kızın.

Ee peki, 6 ay işgöremez raporu almış, kaburgaları kırılmış bunu tabi de kınıyoruz kuzum. Ama kaşınmış kızcağız, polise el kalkar mı öyle? Anarşikliğin luzumu var mı şimdi? diye savunma mekanizması getirenlere karşı ne demeli? Herkesi ikna edeceğiz diye birşey yok. Ancak istanbul'da hemen hemen her gün rutinleşen GBT kontrolleri hiç mi rahatsız etmiyor sizi? En sikindirik bir basın açıklamasına polisin saldırması, ardından Zaman'ı, Yeni şafak'ı bilumum gazetesinin attığı "karıştırdılar", "dün şurda, bugün burda aynı kişiler provokasyon peşinde", "dün bilmem nerde eyleme yapanların ETÖ ile ilgisi!" gibi götümle güleceğim manşetlerin, haberlerin varlığı sizi hiç mi rahatsız etmiyor?

Dilşat Aktaş yatağından sesleniyor. En iyisi biraz kulak verelim;
http://www.sendika.tv/ind...php?eylem=izle&id=473
hakettiğini bulmuş kişi. o ne öyle panzerin üzerine çıkmalar ? polise saldırmalar falan ? sakin ol şampiyon, yat dinlen biraz. belki o zaman aklın başına gelirde, görevini yapan insanlarda aramazsın suçu.
başına gelenlere üzüldüğüm kişi... ama şu çok matraktı, tarihe geçmeli bence:

(bkz: gidin bu memleketten sizi istemiyoruz)
bir Türkçü olarak Sağ güruhun bu kadına bakışına tiksinmekteyim. Belli bu kadın solcuların arasındaki yanlış aktivist akımlardan çıkmış, kişiliğini bu şekilde bulmuş, gözü kara, biraz da cahil biri, çünkü bundan önce de ön saflarda bulunmuş şiddete maruz kalmış, kışkırtılmış, kışkırtmış. Bununla beraber Sağ güruh şu kavramı anlayamıyor herhalde, Polisin görevi Cezalandırma değildir. Panzerin üstüne mi çıktı? polisleri kışkırtmak için elinden geleni mi yaptı?(ki bunlar da göreceli, polis neden protestocuları dağıtmak ister ki-?) yani iyi kötü yasalara göre suç mu işledi? Alırsın gözaltına, çıkartırsın mahkemeye. Yakalamak için makul oranda güç kullanabilirsin yasalar çerçevesinde ama asla ve asla sen cezasını kesemezsin, Sen tutup öldürene kadar dövemezsin ve eşkıya gibi yolun ortasına bırakıp kaçamazsın.

Hakettiğini buldu ne lan? yarın bir gün sen de hoşuna gitmeyen birşeyi protesto edeceğin zaman,(ki tayyip uyutur seni elbette de, ettiğini varsayalım) bir şekilde içerisinde bulunduğun protesto polis veya provakatörler tarafından provoke edildiği zaman polis seni alıp kalçanı, kolunu bacağını kırdığı zaman en yapacaksın lan?

Benim olduğum yerde Polisle karşı karşıya gelmeyiz diyebilirsin, ama emin olma, biz bile devlete en saygılı insanlar olarak basit bir protestoda bile Polislerin hıyarca kışkırtmalarıyla karşı karşıya kalabiliyorsak ve birçoğunda kendimizi zor tuttuysak veya aramızdan mallar, olayın heyecanına kapılanlar çıkıyorsa onlar ortalığı gazlıyorsa, sizin gibi saftiriklerin başına neler geleceğini hayal bile edemem.

veya provakasyonu geçtim, Recep Tayyip erdoğan'ı birşeyden dolayı şehrine gelmişken protesto et bakalım. Hani basit bir pankart as bakalım. polis gelsin doğrudan sorgusuz sualsiz ebeni siksin. Başbakanımı protesto etmem deme, gün gelir dereni kurutur, gün gelir meranı birilerine satar, gün gelir fabrikanı satar, Bugün Tayyip'i protesto edip dayak yiyen tekel işçilerinin birçoğunu tanırım zamanında AKPye oy vermiş Başbakanım diye ortalarda dolaşmış adamlar.
an itibariyle videosunu izledigim ve beni sosyalizmden sogutan kadındır.

işte bu acayip insanlar yüzünden sosyalizmle dalga geçiliyor şuna bak ya sanki vekil. derdi halk veya afrikada ölen çocuklar degil veya asyada.

olum hakkaten sinirlerim bozuldu lan yemin ediyorum gidip iki tane çakasım geldi. che'ye yazık sosyalistlere yazık hepsinin adları kirleniyor. nerde 21. yüzyılın che guevarası. atın lan artık şu çakma sosyalistleri gitsinler kapalı kapılar ardından siyaset konuşsunlar.
geberip gitse zerre umrumda olmaz.
ciğeri beş para etmez, ödlekler için de hak arayan yurttaş.
uluşıma zam gelirken oturdukları yerden püfüldenen insanların hakkını arar;
kentsel dönüşüm adı altında rantsal dönüşüm olurken kalkar barınma hakkını savunur;
harç parasını denkleştirmek için inşattan düşüp ölen ögrenciler için parasız egitim diyerek sokaklara çıkar;
hes'lere karşı derelere özgürlük diyenlerdendir;

ama unuttugu bir şey vardır, malesef seversen üzülürsün, sikersen sevilirsin. *
rahmetli neyzen tevfik bir gün meyhanede içmektedir. uzunca bir süre demlendikten sonra birden ayağa fırlar ve sokağa çıkar. dışarıda avazı çıktığı kadar "orospu çocukları" diye bağırır. sokaktan geçen herkes döner ve ona bakar. üstadsa kafasını sallayıp "ne de çokmuşsunuz" der ve dönüp içmeye devam eder.
onurlu bir insandır.
polisler tarafından saldırıya uğrayan, kalça kemiği kırılan, hastanelik olan türkiye cumhuriyeti vatandaşı.

hala polisleri teşhis edememiş. yani ettirmemişler:

http://siyaset.milliyet.c....2012/1573198/default.htm
"panzerin uzerinde ne isin var?" diye soran basbakana, "panzerin benim ayagimin altinda isi ne?" demisti.

(bkz: verilmis en saglam ayarlar)
kamu malına zarsr veren sozde solcu.

Kadın mıdır kız mıdır bilemeyiz?