bugün

paris moda haftasında bu yıl ülkemizi temsil eden başarılı yerli tasarımcı, modacı.
2008 ilkbahar-Yaz Haute Couture defilesini Les Ottomas otelde düzenlemiştir.
hayrinussa gul ve emine erdogana giydiren, para nerdeyse yuzunu oraya ceviren zevksizlik ornegi yesil modacidir.son defilesinde osmanli esintilerinin olmasi hayrinussa gul'un osmanli eserlerini kosk'e cikarmak istemesi ile planli ve koordineli bir konsept calismasidir.yazik ki modern turkiye'nin degil arap kulturune vurgun kesimin yeni yuzudur.sirf bu sebepten paris moda haftasında bu yıl ülkemizi temsil edecek odenek bulan modacidir ayrica.
kendisinin, şık bir ad-soyad birlikteliğine sahip olduğunu düşünürüm öğleden sonraları.
Hülya Avşar'dan önce ve sonra olarak ayrılmalıdır bu modacı hanım.
Babadan zengin aslında.Ama Gürbüz Hanif ne var ne yok Banu Alkan'a kaptırınca kendisi epey sıkıntı çekmiştir.
gürbüz hanif ile 17 yaşından itibaren aşk yaşayan (?) banu alkan'ın bir röportajında "hilton'da annesinin kendisinin manikürcüsü" olduğunu söylediği modacı.

dilek hanif bir şekilde adamın oğlu ile evlenmeyi başarmış demek ki.

(bkz: gürbüz hanif)

"-Kimler üzdü sizi en çok?
- Türkiye'de Banu Alkan'a en büyük kötülüğü Dilek Hanif yapmıştır. Dilek'in annesi benim Hilton'daki manikürcüm Meri'ydi... Dilek, kocamın oğlu Mehmet'le o zamanlar arkadaşlık ediyordu. Mehmet de kızı üzüyor, evlenmek istemiyordu. Aralarında bir problem çıkınca hemen Mehmet'e telefon açar, "Aman o kızı üzme, ara," derdim. Onların iyi olması için elimden geleni yaptım. Ama benim yalıdan çıkarılmam için davaları en çok takip eden isim Dilek'miş.
"

http://arsiv.sabah.com.tr...4ECF8F6F746977E95C4A.html
televizyonda en görmek istemediğim kişi, özellikle oscar geceleri. bi' kez daha "şık ve elegan" derse kusacağım.
dün bir televizyon programındaydı kendisi. oskar'da bi tane selebritiye elbise dikmiş de onu anlatıyordu. sıtaylırlar falan gelmiş elbisesini çok beğenmiş bunun. ondan sonra o selebriti de elbiselerden bununkini seçmiş. leyırlar falan güzel olmuş elbisede. oskar gecesine limuzinsiz gidilmezmiş. on dakika izledim bi şey anlamadım değiştirdim kanalı hemen.
THY'nin yeni ve iğrenç kıyafetleri elinden çıkmış, pardon sıçmış tasarımcı.

(bkz: thy personelinin yeni kıyafetleri)

iktidarın serçe parmağı olmasının yanı sıra belli ki onların zevksizliklerini de iyice özümsemiş.
thy personeline kıyafet hazırlarken kına gecesinde giyilen bindallıdan ilham alan tasarımcı gibi bişii.
thy hazırladığı kıyafetleri nasıl bir kafada yaptığı merak konusudur. ayık olmadığı kesin.
thy'nin erişilmez muhteşem estetistik urbalarını dizayn eden terzi...

(bkz: terzi burda başbakanım beni alsana demiş)
sana modacı diyenin ben zekasına tüküreyim emi kadın!

ulan siyasilerin yalama olanını,
karikatüristin yalama olanını,
medyanın yalama olanını,
televizyoncunun,
sanatçı diye geçinenlerin,
futbolcunun falan gördüm de, modacının yalamalık yapanını ilk defa görüyorum.

sırada ne var ki acep? hangi sektör kaldı bu herifi yalamayan?
thy nin lanet kıyafetlerini tasarlayan lanet modacıdır modacı demeye bin şahit gerekir ki o bin şahit gelse ben yine bu kadına modacı demem.
o tasarımlar için para aldıysa;

görsel
mümkünse ya modayı bıraksın ya da thy tasarımını.
Bildiğin osmanlı kıyafetleriyle tasarım yapmaya çalışmış popomun modacısı. akp nin yalakası.
Bizimle deyılsın dilek.
THY Kıyafetlerini tasarlayan tasarımcıymış, şimdi arkadaşımdan öğrendim.

Bu kıyafetlerden sonra değil hollywood'dan bollywood'dan bile iş vermezler herhalde. Bildiğiniz çalışma önlüklerini giydirmiş.
"Fes THY onayından geçmediği için takılmayacak" buyurmuş modacımsı.

E be kardeşim madem geçmeyecek niye böyle bir şey yaparsın? Kime yalanırsın?

Kadın Yiğit Bulut Vol 2 çıktı resmen.
bir insan bu kadar zevksiz ve lümpen bir estetik anlayışa sahip olsun ama ülkenin en önemli kurumlarından birini giydirmeye soyunsun.

peh.
Kraldan çok kralcıdır.
böyle yap demişler öyle yapmış sonuç muhteşem.
emri almış cukkayı götürmüş modacı. bu mu şimdi "moda"?
akp'lilerin baskılarına boyun eğip 1800'lü yılların osmanlı kıyafetleri gibi kıyafet tasarlayan, yobazlara hizmet eden modacımsıdır.