bugün

entry'ler (1118)

her mhp li potansiyel bir ak partilidir

Evet her mhp li potansiyel bir ak partilidir amma ve lakin* her türkçü ak partili değildir zira bir türkçü ak partili olmazdır, olmamalıdır bir komünist olarak söylüyorum ki bizler de, türkçüler de bu ülkedeki ölümlerin sorumlusunun temel nedeninin akp olduğunun farkında. Bu açıklamamda türkçü ler adına konuşamayacağım ama en azından komünistler bu ülkede katledilen hiçbir cana etnik kökeninden dolayı üzülmemezlik, intikam almamazlık yapmaz. Bu nacizane gün de bize gösterdi ki bunların anlayacağı dil=sokak dili, 2 kere 2 dört,ya herru ya merru. Sandıkta geriletemedik, sokakta devireceğiz.

aman rosa luxemburg da zaten kaşardı diye kız

O kaşarsa sen ezine peyniri bile olamazsın dedirtir. Sinirlendirir.

yazar nicklerinden meslek tahmini yapmak

Azimborader-azimli bir bora derneği gönüllüsü.

orak çark yıldız

Halkın Türkiye Komünist Partisin simgesidir.
Orak köylüleri,
Çark işçi sınıfını,temsil eder
Yıldız ise öncü partiyi temsil ediyor.

uludağ sözlük diss atışmaları

Edep nedir bilmezsiniz
Yakınından geçmezsiniz
Küfür müdür diss dediğiniz
Kelime bilgisiydi zannettiğimiz
*
Küfürden keskin laf vardır
Adaptan ayrıysan eğer
Aldığın nefes sana yazıktır.

donut yiyen türk polisi

Donut değil döner dir o iyi bakın dedirtir.

cemaat chp ilişkisi

Düşmanımın düşmanı benim dostumdur kafasıdır siyasette bu tür duygusallıklara yer yoktur. Faşist güçlerin arasında oluşan tartışmadan nemalamaya çalışmak chp yi akp den farksız bir parti yapmaz. Ne yaparsanız yapın duruş ve omurga önemli şeyler dedirten ilişkidir.

kemalistleri solcu sanmak

Düpedüz yanlıştır cumhuriyet halk fırkası zamanlarında da bu fırkanın akımı türkçülük idi zaten. Şimdiki chp ye ya da vatan partisine bakarak kemalizm i solcu bir akım ya da kemalistleri solcu insanlar olarak görmek yanlıştır ayrıca chp nin ne kadar solcu bir parti olduğu tartışılır zira sol dan ziyade sağ dan kopanları kendine bağlamaya çalışmaktadır ve hep bir fırsatçılık içindedir (bkz: cemaat chp ilişkisi) bu ülkede sol tanımı chp gibi hırsızlarla,katillerle masaya oturan düzen partilerinden alınıp halk için mücadele eden partilere geçmelidir.

solcu olmanın 5 şartı

-yeşil parkan olması
-sırt çantası taşımak
-kırmızı anadolu içmek
-postal giymek
-sakal bırakmak(tercihe göre mahir çayan bıyığı)
Not:Türkiye deki aşırı sol çizgide bulunan partilerden birin aktif üyesiyim efendim bana ne alaka faşist misin laflarıyla gelmeyiniz*

gece 03 00 da ateşlenen sigara

Geçen günlerde ateşleyemediğim sigara olmasına rağmen bugün ateşlediğim sigaradır güzeldir candır derin düşüncelere daldırır.

muhtarlık sisteminin kaldırılması

Muhbirlik sisteminin bitmesine de vesile olacaktır.
Malum padişahımız muhbir olarak görüyor.

twerk yaparak lahmacun yemek

Urfa lı twerk ü olarak adlandırılır.

hristyanın bulduğu interneti kullanan müslüman

Hristiyan'ın bulduğu prezervatifi takmayın bakın ne oluyor dedirtir.
Bilimin dini,ırkı yoktur beyler.

film isimlerini hdp ile değiştir

Mr.hdp
Hdp fiction
Babam ve hdp
Hdp yi vurmasınlar
Hdp. His
Not:seni hdp liyorum
Hdp november.

yakışıklılıktan uyuyamamak

Arkadaşlar yakışıklılıktan bırak uyuyamanayı aynaya bakamıyorum o derece.

gecenin sözü

Evet sözlük bu gece 21 ağustos gecesi ve ben sanırım onu buldum. Bu gece bir rüya görüyorum ama uykuda değilken capcanlıyken,uyanıkken bir rüya görüyorum ve kuzeydeki yıldız kalkıyor yerinden kalbimin içine giriveriyor,öyle çabuk etki ediyor ki bana bir daha uyanmak istemiyorum ne bu gece ne yarın gece ne de öbür gece. Açık ve net sözlük,ben bu gece seviyorum.

how i met your mother daki anne

Nasıl tanışıldığı anlatılan annedir, annedir.

ilk cinsellik deneyimini 5 yaşında yaşamak

(bkz: doktorculuk)
Bu örneğe göre türk gençleri cinselliğe çok erken atılıyor.

türklerin barbar olarak bilinmesinin nedenleri

Evet aq evet dünyanın medeniyetle anılan(medeniyetten kasıt 15 yaşındaki çocukları öldürmeyen,400 vekil için ülkeyi veryansın etmeyen anlayıştır) ülkeleri hepsi ama hepsi türkiye yi kıskanıyor çünkü bizler çok üstün bir ırkız bırakın artık şu zırvaları türkler i 50 ye bölebilecek kaç uygarlık geldi geçti şimdi elimizde ne var? Hiçbirşey bu kadar övüneceğinize ulan biz nasıl bir salaklık yaptık da dünyada en çok sözü geçen devlet bizken böyle başçavuşun eşşeği, piyon durumuna düştük diye düşünün çünkü siz milliyetçilik denen zehiri kanınıza daha yüksek dozda almaya başlayınca bu ülke gerçekten yaşanmaz bir hal alacak.
Milliyetçilik değil,yurtseverlik yapın.
Türkler şöyledir böyledir demeyin,halkımız şöyle kültürlüdür böyle renklidir diyin.
Emin olun bizleri kurtaracak bozkurtlar değil gerçekten aydınlanmış beyinlerdir.

uludağ da rte nin ekşi deki kadar eleştirilmemesi

Daha çok çekingenlikten ortaya çıktığını düşündüğüm karşılaştırma. Sözlükdaşlarıma şunu da söyleyeyim korkmayın kardeşler korkunun ecele faydası yok, ölümden de öteye köy yok memnunsan(ki zekandan şüphe ederim) savun hatta mümkünse sus! Memnun değilsen isyan et.
Bir diğer seçenek için
-insanlar iktidar hırsı için ölmesin diyorsan isyan et,bağır,lafını esirgeme.
-insanlar iktidar hırsı için ölsün diyorsan sus ve hesap soracağımız günü bekle.
Not:Cumhurbaşkanına hakaretten davası olan sözlükdaşınız.