bugün

avrupa yakası'nın son büyük bombasıdır.
(bkz: guzzuuum)
şahika koçarslanlı'nın adana'dan gelen halası. binnur kaya'nın süper oyunculuğuyla avrupa yakası'na yeni bir tat kazandırdı bu karakter. kalıcı olmasını umuyoruz. * *
son gördüğümüzde memelerini sıvazlıyordu. vallahi. süper olmuş, hastasıyız.*
avrupa yakası'nın bu sene dursun ile beraber öne çıkan ismi.
' osman, kuzuumm bana oradan köfte söyle pilavı bol olsun' diyen avrupa yakası kişisidir.
basur rahatsızı insan, muhteşem kişilik.

sözlüğe bir daha gelirsem alacağım nicktir ayrıca, kimseler almasın.*
şahika koçarslanlı'nın üst modeli. arog ve gora neyse şahika ve dilber "hala" da aynısı. yani sanırım.
otururken görüldüğü üzere, iç donu ve o donun paçalarının üzerine çektiği babaanne çorapları eteğinin altından frikik vermektedirler. ancak tahsin bey'in bu seksi görüntüden hala etkilenmemiş olması hayret vericidir.

he bi de;

--spoiler--

"bağa girdiğim yaprağa
doyamadım sarmağa
yarimi almadan, girmem gara doprağa"*

--spoiler--
"gelen gideni aratır" fenomenini yerle bir etmiş , her sahnesiyle, mimiği ve dialoguyla yaran karakter.

sütçüoğlu rezidansı nın üst komşusu olmuştur, hayırlı uğurlu olsun.
tahsin beyle flört ederken memesini oksayarak kendini kanepeye atısı gulmekten bayılma sebebidir.
hoşşik diyerek lugata yeni bir kelime katmış yüce kişi adayı.
bende bu kadını bir yerden kesin tanıyorum bir akrabam falan olmalı tandansı uyarınıran insana çok tanıdık gelen aşmış karakter.
beni gülmekten öldüren bir karakter olmuştur.
--spoiler--
dilber: nassın?eyisin
tahsin: iyiyim efendim
dilber: eyisin eyisin yaşına göre eyisin
tahsin: ...

dilber: emeklimiysin?
tahsin: evet
dilber: nirden?

dilber: sen ayağana göre bapuç bulabiliyon mu
aslı : evet ne varki? benim ayaklarım 38 numara
dilber: bizim orda bir meryem war ayakları otüzdört numre içinde guş war sanıyosunn aa bir de bakmışsın ayakmış onlar
osman : o yüzden hala dengede duramıyo
dilber: sen sus hoşşik
--spoiler--

avrupa yakası na hoşgelmiştir!
mütemadiyen "terledim haaaa" diyen teyze.*

edit: yalansa yalan de demiyor mu yani.
gülse birsel'in ne kadar zeki bir kadın olduğunun, binnur'un ise ne kadar güzel bir oyuncu olduuğnun kanıtı olan bir karakter. güzel bir karakter, hoş bir karakter, amanda karakter.
elalemin varyemez amcası varsa, bizim de lafgedik halamız var. morali bozuldu mu, tahrik oldu mu yazıyor bir mani.

ata binesim gelir,
dağı dövesim gelir,
elin oğlu ne'm olur?
hep de göresim gelir.
kesinlikle adana'da yaşayan yaşlı teyzelerin toparlamasıdır. giyim tarzı, konuşma tarzı... gerçekten süper bir oyunculuk örneği.
tam bir adanalı kadındır. hali, tavrı, konuşması, mentalitesi ile.
dilber: hele kızım bi bardak su getir bakıyım
makbule: buyur teyze
dilber: sağol gızım yüreğin sıfatından daha güzelmiş.
Muhteşem oyunculuğunu bir kez daha gördüğümüz Billur'un elini öptürecek karakter.
kız halaya çeker lafını doğrulayan haladır. (bkz: şahika koçarslanlı)
avrupa yakasi dizisinin yeni karakteri.osmanin adanadan gelen hic evlenmemis halasi.muhtesem bir oyunculuk.aklima ilk kazinan repliklerini tahsin beye sarfetti;

+nassin..eyisin..dupcik gibisin maasalla.
-*
"işte tiyatrocu bu'dur" dedirtecek bir yeteneğin canlandırdığı, katılarak gülmeme sebep olan Avrupa Yakası karekteri. Oyuncuyum, tiyatrocuyum diye iki piyeste oynayıp hava atmasını becerip , rol yapmasını beceremeyenlere kapak olacak nitelikte ,son yılların en iyi karakter canlandırma örneği.
Bu kadın öncesinde gerçek bi antepliydi, sonra gerçek bi adana'lı oldu hatta o yörenin lügatına yeni kelimeler kattı. bir egeliyi bile canlandırmışlığı var *sahi aslen nerelidir bu hatun ben çok merak ediyorum.
(bkz: çıktığı ciğer damar kuruyasıca)
(bkz: bu ne lan bu ne)