bugün

görsel

Düşük bütçeli manhattan manzarası
trabzonun bok kokan bir deresidir.
Buralı gazeteci bir dost vardı.
Çok iyi biriydi, kulakları çınlasın.
Kocaeli' nin en modern, uygar yeri.
Kurtarılmış bölge gibi.
Hafta sonları kaçıp, soluklanmalık şirin belde.
zonguldağa giderken devreğin ilerisinde kalan küçük yerleşim yeri.
istanbul trafiği, saçma kalabalıklar, keşmekeş izmit merkezi ve benzerleri etrafında oldukça varken değirmendere kendini soyutlamıştır bu çevreden. gidilip görülesi, yaşanılası yerdir.
Kocaeli' nin nadir guzel beldelerinden. Sahili diger sahillere gore civil civil. En azindan ramazanda yemek yiyebileceginiz yerler de var. Her gittigimde daha da cok seviyorum burayi. Ayrica vapurla gitmek cok daha zevkli oluyor gideceklere deniz yolunu tavsiye ediyorum.
Sahili çok güzel olan belde.
Cumhuriyet tarihinin en uzun soluklu heykel sempozyumlarından birine ev sahipliği yapan; bu sebeple iyi de bir açık hava müzesi olma özelliğine sahip bir beldedir.
Yaz mevsiminde ayrı güzel olan artık Gölcük'e bağlanmış belde. Akşam çıkıp tanıdığınız herkesi görme ihtimaliniz çok yüksektir.
Yaşamaktan huzur duyduğum belde.
her seçim zamanı götü başı ayrı oynamasa daha iyi olacak. zamanında ertuğrul akalın vardı, sonra hasan özer yukar değirmendere'ye kömür taşıdı, milleti belediyeye çaycı yapacak dendi, akp sikti attı. bu son seçimlerde de akp d.dere'yi köy yaptı diye bir kısım 360 derece dönse de koyu akp'li kesim ve yukarı değirmendere akp kararından caymadı sanırım.
her sokağı, her köşesi, her metresi ayrı güzel ve en azından benim için ayrı özel olan kocaeli beldesi. ayrı kaldığım hiçbir yeri bu kadar özlememiştim.
sahil'in son yapılan, yenilenme çalışmalarında berbat bir havaya girdiği, her tarafı çamur olan, eski değerlerin birer birer söküldüğü, eski güzelim kocaeli'nin bir beldesidir.
erzurum ili, ispir ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: ispir/#8986876)
Diyarbakır ilinin Ergani ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: ergani/#5120290)
çorum ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: çorum/#8261614)
Balıkesir ilinin Balya ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Balya)
Antalya ilinin Alanya ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Alanya)
Amasya ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: Amasya)
Afyonkarahisar ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: afyonkarahisar)
adana ilinin ceyhan ilçesine bağlı bir köy.

(bkz: ceyhan)
kışları sakin ve süper , yazları kalabalık ve eğlenceli olan herşeyiyle sevdiğim sahil kasabası.
pek fazla selanik göçmeni ve macirin ikamet ettiği yerdir.
(trakya ya yakın olduğu için, bildiğim tüm göçmen arkadaşlarım o taraflardadır.)
akp'nin adam ettiği nadir, belki de tek yerdir.

hala hizmet verilmiyor demek gülünçtür. takım tutar gibi siyasi parti tutmayın.