bugün

(bkz: halkların gardaşlığı)
üretilmeye devam etseydi şuan ülke belki bir tık daha iyi olurdu. ya en azından arabamız var derdik. başka milletlere özenmek zorunda kalmazdık.
gerici odaklı yapılarada atfedilen bir kavram olması hasebiyle eski itibarını büyük ölçüde kaybetmiştir. iade
i itibarı şarttır efem.
gericilere, banker ve tefecilere, piyasa manipülatörlerine karşı her daim muhafaza edilmesi gereken bir kurum, yoksa netice hep hüsran olacaktır!
türk otomobil markası.

görsel
''maymun; insan bendendir, bu benim devrim, dedi.
başına bir oturak geçirdi, “devrim” dedi.''
karşıtı evrimdir dermişim.
Bireysel devrimlerini gerçekleştiremeyen insanların asla gerçekleştiremeyecekleri eylem.

Son 1 ayda hayatımda ciddi anlamda bir devrim hazırlığı içine girdim. Elbette bu hazırlığa Ankara'da yatan o büyük devrimciyi ziyaret ederek başladım.

hayatım, işim, eşim, insanlarla ilişkilerim gibi birçok konuda küçük devrimler gerçekleştirdim. Büyük Devrim'e doğru ilerliyorum. Tüm tabularımı yıktığımda, kendimi tamamen özgür hissettiğimde büyük bireysel Devrimimi gerçekleştireceğim.

Toplumdan, ülkeden, Dünya'dan önce kendinizi değiştirin.
Her devrim eski toplumu dağıtır. Bu nedenle toplumsaldır. Her devrim eski iktidarı devirir. Bu nedenle de siyasaldır.
yalan dolan. evd.
(bkz: mor ve ötesi)'nden gelsin.

"ah devrimim benim, nedir senden çektiğim"
başarılı olsa da olmasa da ardında bıraktığı şarkılar çok güzeldir.
Şu devirde, bolca halay çekilerek gerçekleşeceği sanılan bir olay bütünüdür.
Bu ülkenin ilk yerli otomobilidir. Bugün ortaya çıkan oto 4-5 nci araç.
Kişinin kendini devirmesiyle başlar.
yapilmasi yasak olan aktivite.
karl marx adam smith'ten daha iyi biliyordu kapitalizmi. 19 yy.dan 21.yy dahi kırılmamış yargılar kurabildi.

22 yy.'da da olsa, 24. yy'da da olsa o komünizm isyani gelecek. para tek elde toplanmaya devam ettikçe uçurum çoğaldıkça bir yerden sonra medya ve algı oyunlarıyla da kontrol edemeyecekler kitleyi.
Akıllara bir an olsun Vedat Türkali'nin bekle bizi istanbul dizelerini getirir.

Boşuna çekilmedi bunca acılar istanbul
Bekle bizi
Büyük ve sakin Süleymaniyenle bekle
Parklarınla köprülerinle kulelerinle meydanlarınla
Mavi denizlerine yaslanmış
Beyaz tahta masalı kahvelerinle bekle
Ve bir kuruşa Yenihayat satan
Tophanenin karanlık sokaklarında
Koyunkoyuna yatan
Kirli çocuklarınla bekle bizi
Bekle zafer şarkılarıyla caddelerinden geçişimizi
Bekle dinamiti tarihin
Bekle yumruklarımız
Haramilerin saltanıtını yıksın
Bekle o günler gelsin istanbul bekle
Sen bize layıksın.
ilk yerli otomobildir, o zamanın şartlarında 4,5 ayda 4 adet tamamen ! yerli biçimde üretildi.
görsel
Yazın çok güzeldir.
her devrim ilerici, fakat her devrim tarihin ilerlemesini sağlayan öncü bir devrim değildir, hele ki komünist partilerin hepsi tek noktada aynılaşmış değillerdir.

tudeh ise yanlış bir politika izlemiş bir partidir.
dolayısı ile devrimi ve devrimciliği tek örneğe dayandırmak yanlıştır.

örneğin fransız devrimi modern toplumu oluşturmuş, ekim devrimi alternatif bir dünyanın varlığını göstermiş, türk devrimi bir halkın küllerinden doğuşunu göstermiştir.

devrim..
şu kesindir ki hiçbir devrim gerici değildir, ve ilerici olan devrim her zaman toplumun çıkarlarınadır, en azından bir süreliğine...
kurtuluşumuz..
ve sonları..

görsel
yakındık, ulaşacağız.

görsel
kazanılacak olandır.

kazanacağız, başka kurtuluş yok..

görsel
sanırım yaşama umudum.

düşünüyorum da harbiden komik.