bugün

halk devlete güvenmiyorsa o devlet yavaş yavaş yıkılır.
Gönenç içinde yaşayan halk devletine güvenir.
Yoksullaşan halk zamanla güvenini yitirir.
devlete ve adalet organlarına güvenmemek bkz:türkiye.
eğer bir devlet sizi sömürüyorsa size yolsuzluk yapıyorsa yıkılması gerekir. Hz. Muhammedin buna benzer bir sözü var tam hatırlamıyorum. benim önerim herkeze yabancı dil öğrenin yurtdışına çıkmaya çalışın bence suriye gibi olmamıza az kaldı.
dogru yolda.
Artık aleni biçimde ortada olan hadisedir.

Adalete güven: yok

Türk silahlı kuvvetlerine güven: yok

Emniyete güven: yok

Üniversitelere güven: yok

Sağlık kuruluşlarına güven: yok

Milletvekillerine güven: yok

Siyasi partilere güven: yok

Dini kurum ve kuruluşlara güven: yok

Yok yok yok!

Millet yoklara bayrak sallıyor alkış tutuyor haberi yok.
Arkadaşlar Güvenen çıksın kasıyor...

Gerçekten güvenenlerin neye güvendiğini çok merak ediyorum.
(bkz: kimseye güvenmemek)
sanıyorum akpliler ve "devlet kutsaldır"cılar tarafından eksileniyor başlık.

bizim gibi güç ayrılıkları bertaraf edilmiş, gelişmemiş ülkelerde devletler kurum gibi yönetilir.

denetim mekanizması olması gereken kurumlar, denetlenmesi gereken kişilerin elinde olduğu için hipodrom gibi at koşturulabilir rahatlıkla.

mesela eskiden polis hükumete, asker ve yargı ise ülkenin kurucu değerlerine bağlıydı.

bu yüzden de herkes ayağını denk almak durumunda hissediyordu kendini.

şimdi öyle değil. bütün güç tek elde toplanmış, bu el de sırtını düşünme yetisi olmayan bir kitleye dayamış durumda.

yani türkiye'de hükumete güven ne kadarsa devlete güven de o kadardır.

zira artık her ikisi de aynı şey.

yine biz uyarımızı yapalım da sonra kandırıldık falan demeyin. yolunuz yol değil.
Güvendiği bir ülkenin devletine siktir olup gitmekle sorun çözülür.

Sizi tutan yok gençler.

Ama işte gidemiyorsunuz. Çaresizsiniz.
akp gibi gerici bir zihniyetin başta olması insanı tedirgin ediyor. zaten türkiye bugüne kadar yıkılmadıysa bu bile bir mucize.
bir gün devlete ve hükumete olan güvenini kaybederse ardına bile bakmadan siktir olup gidecek tiplemeleri göstermiştir.

sorsan ülkenin gerçek sahipleri biziz, tanka topa kafa attık, hüloğğ der.

2 haftadır bunun için mi pinekliyorsunuz meydanlarda amına koyim? hani demokrasi?
Abisi batıyı örnek alın batıyı örnek alın diye ortalıkta dolanıp demokrasi özgürlük satacağına o domaldığın batıya siktir olup gidecen bu kadar basit.

Bugünün şartlarını ortadan kaldırıp ülkeyi daha yaşanılır hale biz getiririz sen merak etme.

Sen siktir git kayıp değilsin bu ülke için.
Brezilya dizisi gibi ülke amk.
Ben şu şu kuruma güvenmiyorum diyorum ama keko diyor ki "batıya git o zaman"...

Devlet babanın malı mı şerefsiz? Tabi devleti ali baba çiftliği ne çevirip içini boşaltanlar böyle konuşacak! Bu kadrolar devlete sızarken çanak tutanlar böyle konuşacak!

Devlet kendi içinden devlet kustu! Hala konuşabiliyorlar!
yav he amına koyim he, batıya da biz domaldık he.

ırak'a giden amerikan askerlerine dua ederken kendi şehidine kelle diyen de bizdik.

feto'ya laf edeni dinsiz ilan edip, pensilvanya'daki köpeğe ülkenin bütün kurumlarını peşkeş çeken de bizdik.

pensilvanya'nın talimatıyla bütün vatansever askerleri tasfiye eden, "bu davanın savcısıyım" demesine rağmen bugün kandırıldım diyebilen de yine bizdik.

rus uçağı düşürüldüğünde "bir sakin olun abi böyle ülke yönetilmez" diyenlere "asarız, sikeriz, sınırımızdan kuş uçurtmayız" edebiyatı kasıp 2 gün sonra "yha paralelciler yapmış ehe he" deyip çark eden de bizdik.

8 tane silahsız vatandaşını katleden israil ile bir özür bile dilemeden tekrar kardeş ülke olan da yine bizdik.

-ha ama van münüt dediğinde allah'ın aslanı deyip alkışlamaktan da geri durmadık.

görüldüğü üzere sayfalarca uzatılabilecek örneklerin bir ön izlemesinde bile doğu, batı, kuzey, güney domalmadığımız yer kalmadığı gayet iyi görülüyor. yuh olsun bize.

velhasılı kelam; siz hiçbir bok yemediniz amına koduğumun yerinde, hep biz yedik.

neyse;

çomarsınız ve çomar kalacaksınız kardeşim. ülkeyi düzlüğe çıkaracakmış amına koduğum. bu zekayla bu yaşa kadar nasıl geldim diye oturup şükretmiyor da.
Bak hele hergele güzellemelerden girmiş gene.
Amerikadan girmiş fetodan çıkmış dediği de hep aynı. "Sozon yozonozdon bo holdo bo olko"
Hayır sanki bundan önce tanrı parçacığını izmir de arıyordu zibidi.

Ulan geriye dönük konuşmaya başlasak buradan köyüne yol olur zibidi kalkmış buradan hepsizin yüzünüzden güzellemesi yapıyor.

Ainesi iştir kişinin lafına bakılmaz abisi.

Güvenmiyorsan ya güvenene kadar uğraşacan ya da siktir olup gidecen.

Ömründe şu anki iktidardan başka iktidar görmemiş zibidiler burada ahkam kesiyor amk.
Bak hele iktidar atmığına yağ gibi üste çıkmaya çalışmış yine!

Kancık karaktersiz sen kim köpeksin ki kaç iktidar görüp görmediğimizi biliyorsun? Bu eski fetö atmıklarının şimdiki bu özgüveni nereden aldıkları çok belli. Bunların eski kankaları şimdi hücrelerde farelerle takılıyor. Zamanında alkış tuttukları savcıları memleketten kaçıyor. Benimde eski kankalarım terörist çıksa bir hazımsızlık yaşarım ama aynı zamanda utanırım lan... Karakteri olan şerefi olan utanır zaten! Biz bunlarla el ele diz dizeydik biz ne salak ne aptal adammışız derim. Dahada böyle mahalle yanarken saçını tarayan orospu gibi siyaset konuşmam yorum yapmam.

Ama bunlarda karakter yok ki o karakter olsun!
Bak bak bir başka it de üzerine alınmış sazanlamış hemen.

Bu da kankaydınız noldu güzellemesi yapmış tipine soktuğum. Feto başbuğlarıyla kucak kucağayken portakalda vitamindi tabi Nasıl utansın soktuğum?

Sorsan bizimkiler bunların tasviyesi için en çok mücadele edendi sizin zamanınızda en fazla yapılanma oldu der amk zibidisi.

Ama müdehaleyi kendi zamanında yerleştirilen hainlerin yaptığını es geçer o kadar düşünemez çünkü.

Neyse it gibi bi köşeden bakacaksınız. Olan bu.

Güvenmiyor musun? Sikimizde değil. Siktir olur gidersin en son.
bu adamlar şerefsiz, bu adamlar amerika'nın köpeği, bu adamlara bu kadar taviz vermeyin sonu kötü olacak diyorsun.

kafasının dikine gidip ülkenin anasını ağlatıyor ve kandırıldık diyor.

sadece teröre taviz vermek üzerine kurulu bir çözüm olmaz, bak adamlar çözüm sürecinin ortasında ek yapılanmaya gidiyor, savaşa hazırlanıyor diyorsun.

kafasının dikine gidip bir sürü çocuğun ölümüne sebep oluyor ve kandırıldık diyor.

ve bütün bunların sonunda bizi salak kendini akıllı ilan ediyor ya, böyle arsızlığın böyle yüzsüzlüğün amına koyayım ben.

beni kimse kandırmadı, beni kimse kullanmadı ve ben kimsenin köpeği olmadım.

salak gibi kandırılan, fino gibi çantada gezdirilen sizdiniz. şimdi bu neyin ukalalığı, bu neyin ben bilirimci tavrı amk.

iradesi bile başkalarının emrinde olan çomar bana akıl verecek, vatanseverlik aşılayacak he mi?
işte bunların bu iftira mekanizması çalışmasa asla konusamazlar.

Fetö ile türkeş nerede bir olmuş? Fetö denen orospu evladina ülkücüler nasıl tavır almış! Daha kendi iktidarları "biz hoca efendiye saygı duyarız" derken "bunlar pensilvanyadan emir alıyor" diyen bahçeli den de utanmazlar! Bunlar yüzsüz bunlar böyle... Şimdi küfür ettikleri adama ülkücüler yıllardır sövüyor kendiside biliyor! Ama köşeye sıkışmış fare gibiler yapacak bir şeyleri yok! iftira bunların karakteri.

Türkeş bu yeşil komünistler için şöyle demiştir!

"Sol ile olan mücadelemizden dolayı sağ ile mücadeleyi erteledik. Şimdi sağ ile mücadele zamanı"

işte biz bu heriflerle bu yüzden yıllardır mücadele ediyoruz!
Ulan madem devletin devlet olan mekanizmalarına güven var o zaman neden bu kadar insan tasfiye ediliyor?

Eğitim den sağlık kuruluşlarına bakanlıklardan askeriyeye kadar her yerde güvensizlik var.

Yani devlete güvenmeyen sadece vatandaş değil devletin başındakiler de güvenmiyor birbirine. O yüzden "siktir git" diyenler iyi düşünsün cahil olmanın manası yok. Herşey ortada.
"Devlet" değil "Devletin yönetimini yok yere işgal eden hükumete güvenmemek" diyelim biz ona.
Sayın cumhurbaşkanımızda benimle aynı fikri paylaşıyor ki her yeri temizliyor maşallah.

http://m.uludagsozluk.com/e/33435927/
Asla güvenmediğim devlettir. Bir devlet düşün ki onu yoneten hükümetin yandaşlarının tekelinde, nasil güveneceksin bu devlete? Şu anki devlet herkesin devleti degil, yandaslarin devletidir, bu gerçek.