bugün

vizeler başlamadan önce sürekli olarak yapıldığında, son gece sendromu yaşatır.
Aha bak saat 3 oldu, hala göt yayık telefonla nette dolaşıyorum. Gene sabahlıycaz anlaşılan.
yapmamak gerekir.sonuclari cok kotu oluyor sonra.olabildigince calismak lazim, son gune ertelemeden.
Yapılmaması gerekendir.

Asla yapmadığımdır, sonuçları harika olacak.

im perfect!
(bkz: uzun vadede okula gitmeyi düşünmemek)
Kötü sonuçlara yol açabilecek ve aynı zamanda ruh sağlığına zararlı eylem. Sonra çalışıcam sonra çalışıcam diye sınav zamanalarında adamı saatlerden korkutur, her geçen yarım saat, bir saat adama fena koyar. Yarından korkutur.
Sınav sabahına kadar yaptığım eylem. Sonra bu saatten sonra çalışsam ne farkeder deyip hiç gerçekleşmeyen ders çalışma(ma) eylemi.
Sonu gelmeyen eylemdir.
Sıklıkla yapılan ve son gün göt tutuşturan eylem. Son günün ertesi bundan sonra düzenli çalışcam lan, diyip tekrar aynı şekilde devam ettirilen eylem.
bağımlılıktır.
(bkz: her gün yapılan şeyler)
kimi bünyede doğuştan gelen özelliktir.tee ilkokuldan kendini belli eder. üniversite sınavı zamanında kişiyi içe kapanıklığa kadar götürür. universitede de devam etmesi sene kaybina neden olur. ama bünye boyleyse napalım şimdi bana bunu de ?
trilyon bahaneyle birlikte yapılan eylemdir. kişi ders çalışmamak için her türlü bahaneyi meşru hale getirir.
Ardından geri kalmislik hissi verir.
(bkz: kirpik diplerinin ağrıması) Gibi nedenlerden olabilir.
iradeden çekmektir.
Eğer alışkanlık haline gelen bir ders çalışma düzeni varsa aklı kesinlikle derste bırakan bir eylemdir, pişmanlık verir. Ama yok olmayan bir düzende ders çalışmayı ertelemek rahatlığa fazlasını eklemektir.
Profesyönelce yaptığım eylem dir.
bu aralar sıklıkla yaptığım olaydır.
Kim bilir belki biraz uzandıktan sonra, belki 1 saat sonra, belki bir sonraki gün, belki de hiçbir zaman... Üşenmenin kralıdır kanımca.
şuan yapılan eylemdir.
Kelime ezberlemek çok zormuş be sözlük. Bıktım şu lanet dilden dilim dönmüyor anasını satayım.
Fiiller desen ayrı bok yazım desen ulan bir dilde 32 harf olur mu hadi tamam oldu o kadar hareket olur mu o harflerde.
En sonuna göte gelmekle sonuçlanır.
son zamanlarda yaptığım eylem. akıl başka yerde iken derse odaklanmak aynı anda iki elinle yazı yazmak gibi birsey.
sınav zamanı yaklaştıkça yapamadığımdır.
çok pis vicdan azabı cektirir. çok dertliyim sözlük sürekli bu işi erteliyorum.
psikolojiyle alakalı olan eylem. kafanız çok dolu ve mutsuzsanız o ders çalışma ertelenir ve ertelenir. ertelediğiniz de bile canınız sıkılır rahat olamazsınız. bombok bir durumdur kendisi. halbuki tek amaç ortalamayı 2.00'ın üzerinde tutmaktır.