bugün

fındık kabığını doldurmayacak kadar bir sorunu dert edinmiş kişiye söylenen tumturaklı küfür.bol ünlemli.
çok dertli insanların başkalarının sikindirik dertlerini görünce söyledikleri söz.
kibarcası allah başka keder vermesin cümlesidir.
yarrak afedersin ama buna mı taktın kafayı demek daha iyidir, daha içten daha vurguludur.
(bkz: derdini sikeyim butonu)
ne alakaysa en son ülke gündemini alt üst eden olayları tuğçe gendigelen in elenmesine bağlamak basiretsizliğini yapanlara edilmiş bir çift sözdür.
dünya ile alakası olmayan kişi söylemidir. tamam amk. senin alakan olmayabilir ama konu ile ilgilenenler olabilir diye de düşünmeme neden olan oldukça absürd bir serzeniştir. *
kayıp dizisinin piç edilen yayın saati üzerine edilen bir çift laftır.
götümü yırttım karmayı eksi 1000 yapamadım serzenişi karşısında haklı olarak akla gelen veciz bir cümledir. yalan da değildir. asgari ücretle geçinme derdinde olan adamın ise hiç anlam veremediğidir.
atatürk ün namaz kılarken hiç fotosunun olmaması konusu üzerine fazlaca kafa yorulması halinde halkın genel tepkisini ve serzenişini dile getiren muhteşem bir sözdür.
ortalaması 69 olup teşekkürü kaçırmak gibi abukluğu yaşayan öğrenciye söylenecek laftır.
counterda süre kaldırma şifresine kafanın takılması sonucu ebeveynin galeyana gelip muhtemelen sarfettiği cümledir.
eldivenli bandanalı fantazi kuran kadının kocasına söylenecek bir çift laftır. fantazi kuruyorsun iyi güzel de bu ne eldiven, bandana vs.
özel mesaj atılınca cevap vermeyen yazara söylenmesi muhtemel sözlerin başında gelir.
(#20875068).
ayakkabısının altındaki etiketi sökmeyen kız konusunda bir kez daha akıllara gelmiştir.
Bunu bkz olarak yazan mallara verilen tepki

görsel
Bir psikolog.
görsel
Sözlüğe eklenmesi gereken yegane ve tek isteğim. Ne olurdu şu başlıkların yanında bir "derdini sikeyim" butonu olsaydı! işte bunlar hep Sözlüğün inciye dönmesinden.
sabah sabah jakuzinin bozulmasına üzülmek gibi bir derdi olana çekinmeden edilebilecek laftır.
sözlükte eksik olan buton.
Yakın bir arkadaşım sevgilisinin aldığı orkidelerle, güllerle dolu olan buketi eve nasıl götüreceğini dert ediyor kendine. Şaka gibi. Ömrümde çiçek almamışım ben.(18 yaşındayım.) kızın derdine bak. Bazen söylemek farz olan sözdür.
alnıma dövmesini yaptırmak istediğim söz.

tanıdık dövmeci bilen var mı?
görsel