bugün

depresyona giren sözlük yazarının, birazdan hönkürmeye başlayacağını belirtir giriş cümlesi.

depresyondayım hakkatten sözlük. çocukları hanımı kayınpedere gönderdim, koca evde yapayalnız kaldım. ağlayı ağlayı dolaşıyorum ya!

bir de daha evvel açılmış şöyle birşey var: (bkz: depresyondayım gözlük)
pollyannacılıktan ve teselli ikramiyelerinden sıkıldım. büyük ikramiyeyi istiyorum. avuntu kar etmiyor, hayat zevk vermiyor. hava sıcak nefes alamıyorum. insanlar tuhaf güvenemiyorum. herşeye üşeniyorum, çabuk yoruluyor ve çabuk bıkıyorum. prozac kullan diyenin aazına sıçıp geçici bir rahatlık sağlayabilirim ama geçici çözüm istemiyorum. kimyasal bir yalan değil gerçek bir değer lazım bana yaşamak için. yoksa tükendi yaşama sebeplerim. hiç ama hiç tadı yok hayatın.
her gün hep aynı şeyleri yapmak zorunda olmak insanı hayattan soğutuyor sözlük. işimden de hayatımdan da memnun değilim. ama senin tercihin bıdı bıdı diyenin ağzına sümsüğü yerleştiririm. tercihleri yaparken seçenekler boktansa buna sen seçtin demek adiliktir. bazen ciddi manada yaradanı sorguluyorum - alooo ordamısın? diye bağırasım geliyor kendisine.
sadece yargılayan olup izlemek kolay ama yaşamak senin ordan baktığın, gördüğün gibi değil diyesim var da patron ne anlar amelenin halinden. acaba bir araba kiralayıp bir de makinalı tüfek alıp kafamı bozanları vura kıra katil doğanları mı oynasam diyorum.
(bkz: hoşgeldin depresyon tabancan var mı ki yanında)
depresyondayım sözlük. seçeneksizlikler yüzünden oldu sanırım. unutulmak mı daha çok koyuyor insana yoksa aldatılmak mı sen ne diyorsun?
depresyondayım sözlük. haftanın altı günü deliler gibi çalışıyorum ve çok yorgunum. kendime ve sevdiklerime hiç vakit ayıramıyorum. napsam ölsem de kurtulsam modundayım şu an.
Psikaytirist yardimi al bence.

Zamanla gecer.
normalsin işte ne güzel. bu koşullarda sağlıklı insan biraz dursun düşünsün derim.

prozacimı paylaşırım istersen.
Kalk bi elini yuzunu yika "la ilahe illallah" de kendine gel.
yeni açılan bir sözlük ismi sanıp geldiğimdir.

hemen üye olayım dedim.

bence çok tutar bu isim.
yardım alayım da ona da zaman yok ki.

izin diye gidiyorsun mesai alıp dönüyorsun.

evet evet prozac mantıklı.

ya da istifayı bas çık evinin kadını ol dimi neye kasıyoruz.

ya da ok tavsiye üzerinde öleyim ben.
Zamanı gelince öleceksin zaten.hayatı akışına bırak.