bugün

en yakın zamanda bir tane edinmek istediğim hede. depresyonda olduğumdan değil de bir şeye alışmak, onunla özdeşleşmek güzel. zaten okula beşiktaşlı bileklik-saat-t-shirt+çarşı bere kombinasyonuyla giden adam bir şeylerle özdeşleştirilmek istiyordur bilinçaltında herhalde galiba sanırsam *. he bir de unutmadan:

(bkz: leyla ile mecnun)
havalar sıcakken giyilince tam süper oluyo.
Genelde salas olur ve fazla goze batmaz ızole olmaya musaıt hırkadır.Benım vazgecemedıgım hırkam.
Sol freymde her gördüğümde tarikatlardaki hırka olayını aklıma getiren sonra depresyon yazdığını fark edince kendi kendime güldüğüm.
aynı zamanda ''mecnun hırkası'' da denir kendisine, leyla ile mecnun severler arasında. genel olarak rengi kremdir. fakat yer yer kahverengi ya da bordosu da görülmüştür.
http://hizliresim.com/GEbnJ2
Akla 1-2 beden büyük. Koyu. Soluk renkli hırkaları getirir.
kurt cobain in giydiği hırkadır. adam da zaten intihardan gitti (!)
Kollar uzundur avucunun içine kadar çekersin , kendini sarıp sarmalarsın , paspal bir görünüm elde edersin.
kalın örme, aşağıdan salkım saçak sarkan, kollarını parmaklarıyla çekmekten laçkalaşmış hırkam buna örnek olabilir.
Her girdiğim mağazada arayıp beğendiğim bir tane bulamamam sonucu edinemediğim hırka.
Evin en salaş hırkasıdır.
görsel
tam olarak bu hırkadır
görsel
Kezbanların vazgeçilmezidir. Evet.
Uzun, salaş, kolları sarkmış, zaten o da imal edildiği gün depresyona girmiş hırkadır.
O hırkayla yatağa girilir, tv izlenir, bakkala gidilir, gezmeye gidilir, yemek yapılır.
Her ortama uyum sağlar, sizi yormaz hırkadır.
candır.
10 yıl önce yaşadığım ataktayken aldığım ve gün boyu üzerimden çıkartmadığım hırka. hala onu saklarım amacım tamamen onu her gördüğümde bir daha aynı acıları ve tramvaları yaşamayacağım düşüncesine gitmek.
kalındır sıcak tutar .
Ben direk yorganın altına girip ağlıyorum hırkayla depresyona mı girilir?
--spoiler--
Kendim Giydim Eynime
Ar U Namus Şişesini
Taşa Çaldım Kime Ne
--spoiler--
Yanına bir kahve bir kitap ve camdan izlenen eşsiz bir yağmur.
Bunlardan çok var bende. Ama bi tanesi var ki hakikaten ne zaman psikolojim çökmüş olsa elim ona gidiyor. işin ilginç yanı, yazları genelde mutluyum. Sorunlar hep havalar kapalı, kasvetli olduğunda yükseliyor.
Bileklerden sökülmeye başlar.
edito: mutlaka düğmelidir. Fermuar sesi duble depresyon yapar.
eskimiştir yırtılmaya başlamıştır ama insan bi türlü atmaz atamaz en kötü günlerinde hep yanında olmuştur çünkü seninle beraber üzülmüştür her zaman odamda kapımın üstünde asılı durur hiçbir zaman giymek istemem onu ama bir türlüde ordan kaldırıp atamıyorum .
Benim de var bir tane.
Kolları baş parmağımı kapatıyor. Sıçacık, yumuşacık sarıp sarmalıyor.
Giydiğimde kendimi görünmez gibi hissediyorum.