bugün

üçgen kavşağı projesi,

tokyo'yu aratmayacak cinsten.

kaç yıla yapılır merak konusu.

temsili;

görsel
acıpayam yassıhüyük candır.
denizi olmayan güzide şehirlerimizden.
güzel, gelişmiş bir şehir ama ismi nasıl ve nereden geliyor bilmediğim yer.
Kırmızı çarşısı muazzam olan ilimiz.
Adı bildiğim kadarıyla donuzludan gelmektedir.
Bu aralar fena arafta olan şehir. Bütünüyle mahşer yeri gibi amk. Meydanı yıkıp mahşer meydanı yapacaklarmış.
Uzun süredir içinde bulunduğum kendine bile faydası olmayan şehir.
Kendine bile faydası olmadığını söylediğiniz şehir, Türkiye'nin en büyük 10 kent merkezinden birine sahip.

Türkiye'de Anadolu kaplanı unvanlı ilk şehir ve gunumuzde bir ticaret terimi olan bu sıfata sahip şehirlerin başkenti. Oyle ki Amerikada hakkında çekilen bir belgesel bile bulunmaktadır.

Ayrıca, türk eğitim sisteminde şimdiye kadar liseler ve yuksekokullar bazında yapılan ulusal oğrenci seçme sınavlarında birincilik ikincilik ve uçunculuk bazında en fazla dereceye sahiptir.

Şu bakımdan da hakkını yememek lazımdır. Anadoluya girdiğimiz 1071 yılından bu yana baz aldığımızda son 850 yıldır türk egemenliğinden başka herhangi diğer bir ulusun işgaline uğramamıştır, ve Türk'ten başka bir milletin egemenliğini kabul etmemiştir. O yüzdendir ki denizlinin kurtuluşu diye bir terim hiç olmamıştır. Yapılan fuarlar festivaller hep yerel tarım ürünleri ve tekstil malzemeleri üstüne olmaktadır.

Daha fazlası için
(bkz: Vikipedi)
(bkz: Denizli)
(bkz: Anadolu kaplanları)
denizli çoğ güzel denizli aslan denizli kaplan denizli işgal edilmemiş denizli mikemmel uzaylılar bile denizliyi araştırıyormuş hatta bu konuda marstan alınan bir sinyal bile varmış. sinyalde üürü ü ü ü üürü ürü üüü şeklinde;
ti ti ar ar es es transleytiyle tozu, kızı, horozu nu merak ediyoruz demişlerdir.
başka denizli yok. süper bele bele patlıyoruz.
Beyaza bürünen şehir. insan özlüyor gerçekten bu manzaraları.
görsel
An itibariyle denizlide bir semt (bkz: Bahçelievler)
gerzele güzel mahalle, daha çok üst gelir grubuna hitap eder. Arabayı kaç kere kilitlemeyi unuttum hiçbir halt olmadı. o kadar da tokgözlü, iti uğursuzu yok.mahallemizi sevelim.
denize kıyısı olmamasına rağmen adında deniz olan belkide tek il.
5 senemi acımadan, hunharca yiyen şehir. istanbul'a döndükten sonra kıymetini anlasam da iş işten geçti artık.
Güzel şehir, Çınar'ı falan biliyorum daha, öğreniyoruz yavaş yavaş.
çocukuluğunu gerzele mahallesinde geçirmiş biri olarak, bisiklet kilitlemek nedir bilmezdik küçükken.. çarşıya pazara giderken kapıyı çekerdik sadece kilitlemezdik.. hala aynı mıdır bilemem tabi..
okul yüzünden yaşamak zorunda olduğum il.
(bkz: pamukkale üniversitesi)
Yavaş yavaş baharın geldiği ikamet şehrim.
eski Atatürkçü kimliğine dönen kent dünkü referanduma göre.
Doğduğum lâkin doymadığım yer olduğundan mütevellit terk ettiğim şehir.
depremlerde çok sallanan şehir. birçok şehirde deprem yaşadım ama buradaki gibi hissetmedim.
geçen gün pastaneye gittim. hasta ziyaretine bir arkadaşa gidecektim boş gitmek olmaz dedim. o anlık dalgınlıkla "abi bu sütlü nuriye sütlü mü" demişim. adam "adı üstünde falan" dedi. ben de altta kalmıyım diye "hani denizli'de deniz olmadığı halde denizli ismini almış ya o hesap" dedim. öyle saçma sapan bir anı işte. ne zaman denizli ismini işitsem tatlı bir tebessüm olur yüzümde.
Denizli ismi tam olarak denizden gelmez domuzdan gelir cunku cok karisik bir hikaye ben bile hatirlamiyorum.
yemek kültürü sıfır.
adana, antep, maraş, hatay, urfa bölgesinde yemek yemişseniz burada aç kalırsınız.

kıymalı pide, kokoreç, tavuk döner. başka bişe yok.
gerçi burdur , isparta filan da aynı.