bugün

varlığını türkiye'ye armağan eden fakat ölürken türkü değil de rodrigo'nun gitar konçertosunu dinlemek isteyen adam.
mahkemesinde ' ben varlığımı hiçbir karşılık beklemeden türk varlığına armağan ettim' demiştir. ne diyebiliriz ki daha?..
hala abd nin bas taci edildigi, abd siz iktidar olunamiyacagini, abd nin eline bakildigi ulkemizde bu carka comak sokan ama halki tarafindan anlasilmayan bir devrimciydi. uluslar arasi sermayenin ulke icindeki uzantilari olan patronlarin korkulu ruyasiydi. 6.filo askerlerini istanbul da denize doken ama malesef ulkemizdeki patronlarin kopekleri tarafindan saldiriya ugrayan halk kahramanidir.
türbanın üniversitelerde serbest olmasından sonra odtü'de imza toplatarak bir adet büstünü diktirmek için elimden geleni yapacağım halk kahramanı.*
ideolojilerinin peşinden gittiğim,her ne kadar günümüzde uygulayamasamda -uygulatmasalarda hayat görüşünü benimsediğim ve abim gibi sevdiğim,saydığım.

edit:Kötüleyin,kötüleyin bakalım daha kaç genci susturabileceksiniz.
şu an mecliste kocası terörist kendisi ne idüğü belirsiz şahısların kasıla kasıla oturduğu, abdullah öcalan ın imralı da doktor gözetiminde paşalar gibi bakıldığı diyet yaptırılıp daha sağlıklı hale getirildiği göz önüne alınırsa gerçekten çok yazık olmuştur kendisine çokkkk. düzene lanet ediyorumm. o zaman karşı oldukları görüşler şimdiyi o kadar güzel tanımlıyor ki zira hala amerikadan icazet alıyoruz. yönetenler sağolsun.*
(bkz: 6 mayıs 2008 denizleri anıyoruz zirvesi)
değerli solcu kardeşlerimizin kendisine eklemediği bir tek peygamber sıfatı olan kişi. yakında geceleri atı ile maskeli olarak fakir mahalleleri dolaşıp her eve bir kese altın dağıttığını ya da ak sakallı dede kılığında rüyalara girip sayısal sonuçlarını filan verdiğini de iddia edebilirler.
(bkz: devrimler kendi cocuklarini yer)
6 mayis 1972 tarihinde idam edilirken rodrigo'nun gitar konçertosunu dinlemek isteyen devrimci insan.
dini inançlarım olmasa,evet,peygamber sıfatı takacağım kişi. (bkz: #3017801)
(bkz: hazreti deniz gezmiş)
bok yoluna giden ender bünyelerden. ki, insanlık tarihi bok yoluna giden kişilerle doludur. bu bok yoluna gitmiş olması tabi ki de göreceli bir kavram olduğundan, davasına bağlılğındaki samimiyeti alkışa ve saygıya şayandır.

mezarında rahat uyu deli çocuk. biz, şu s.ikik hayatı aynı s.ikiklikte yaşayanlar, kadehlerimizi davaları uğruna ölenlere kaldırıyoruz. ve, şu boktan sistemi, düzeni düzmeye çalışan sizlere sonsuz bir saygı besliyoruz.

sizlerin sırtından geçinmeye çalışan samimiyetsiz ve iki yüzlü özgürlükçülere ise asla!

rahat uyu sen!

ruhun sonsuz olsun...
"Sana (babası) ben her zaman için müteşekkirim. Çünkü Kemalist düşünceyle yetiştirdin beni...Küçüklüğümden beri evde devamlı Kurtu­luş Savaşı anılarıyla büyüdüm. Ve o zamandan beri yabancılardan nefret ettim. Baba, biz Türkiye'nin ikinci Kurtuluş savaşçıla­rıyız. Elbette ki hapislere atılacağız, kurşunlana­cağız da... Tıpkı Birinci Kurtuluş Savaşı'nda ol­duğu gibi... Ama bu topraklan yabancılara bırak­mayacağız. Ve bir gün mutlaka yeneceğiz onla­rı... Düşün baba; Bugün hükümet işini, gücünü bı­rakmış bizimle uğraşıyor. Çünkü bizden başka gerçek muhalefet kalmamış durumda. Ve hepsi Kemalist çizgiden sapmışlar. Ve tarih önünde hüküm giymiş durumdadırlar. Biz çoktan onları tarihin çöplüğüne atmış durumdayız.

28 Ocak 1971 Deniz Gezmiş"

anlattıklarına göre hiç ders almadığımız ve sürekli daha kötüye gittiğimizi bana bir kere daha gösteren cümlelerin sahibi. topraklar yabancılara bırakıldı be deniz, kemalist çizgiden sapanların saçma sapanlıklarıyla uğraşıyoruz, harbiden o zamanda olduğu gibi bu zamanda da muhalefet yok, tarihin çöplüğüne biz mi atıldık, atılıyoruz onlar mı atılıyor işte ondan emin değilim!
Bir büyük yiğit, (bkz: Emperyalizm)e boyun eğmemiş özgür insan.

adı isyandır,namustur, devrimdir
http://www.youtube.com/watch?v=PpQ21ZvwNyY
bir kuşağın isminin 'deniz' olmasını sağlayan kişi.
asıl çakalların, başkalarını çakallıkla suçlamasına alet edilmiş insan.
gerçekten atatürk ile çok benzer yönleri vardır.

mesela atatürk halktan yardım isteyip orduyu halkın parası ve yardımlarıyla donatmıştır.
deniz gezmiş direk halktan para istemek yerine gidip banka soymuştur.

atatürk de zamanında bir çok osmanlı bankasını soymuştu zaten (!)

nasıl bir insan olduğu,ne sonuca varmak istediği tartışılır fakat bunun için izlediği yolun tartışılacak pek bir yanı yoktur.
yöntemlerini eleştirenlerin, robin hood' u da eleştirmesi gerekir. zira zenginden alıp fakire vermek bu şekilde mi yapılır lan? malın önde gideniymişsin robin' ciğim. çakal seni!

(ps: çocukça bir yaklaşım bu, biliyorum. ama çocuk zihninin alabileceği kadarıyla yazmak durumunda kalınıyor bazen. o zaman da böyle saçma sapan bir şey çıkıyor. diyeceğim şudur ki; belli bir seviyenin altındakilere anlatılması güç insandır bu.)
bugün ölen nice şehitler gibidir. ölmüştür davası uğruna , abartıp dönüp dönüp onlarca yıl öncesine methiyeler düzmenin , yergiler döşemenin manası nedir bi söyleyin?
500 entry var bu isim altında universitedeki patent hakları ile ilgili , ülkedeki sağlık sistemiyle ilgili , ilaç fiyatlarıyla ilgili ? 0-5 arası.
adam bunların uğruna öldü ama populizmin kurbanı oldu. birleşin dedi , son sözü kahrolsun abd emperyalizmiydi , kürt türk kardeştir dedi , biz adamın üstünden kutuplaştık bi de. seven sevmeyen birbirimize girdik , aferin size. daha çok şehitler verilir , abd çok götümüze girer. şimdi bi 10 entry daha girin bu ismin altına , biraz daha tartışın nasılsa geçmişi değiştirebiliriz ya , biraz daha sataşın birbirinize iq'su düşük , insanımsı , bokkafalı deyin , o zaman deniz gezmiş'i anlayacaksınız , atatürk birleşin dedikçe biz laik antilaik vs. diye ayrıldıkça atatür ruhunu devam ettiriyoruz çünkü..
tanım: populist ergenlerin kurbanıdır , 3 saatte ipi uzun geldi diye can çekişe çekişe ölmüş gene de ah dememiştir , bu tartışmaları ya da adını koyamadığım üzerinden deşarj olma amaçlı luzumsuz bilgiden uzak tartışmasıları görseydi ah çekerdi eminim..
he bi de , belirli zümrenin malı değildir , hakkında yorum yapabilecekler ve yapamayacaklar gibi bi sınıflandırmaya gidilsin. ben onu seviyorum konuşurum , sen konuşamazsın böö demek , sen ve o eşit diyen ve bu uğurda ölen adama esasen hakarettir anlayana..
kadılar müftüler fetva yazarsa
işte kemend işte boynum asarsa
işte hançer işte başım keserse
dönen dönsün ben dönmezem yolumdan

aşk olsun...
hakkaten aşk olsun...
asılmayı haketmeyen gençti. eğer onun asılmasını kabullenebiliyorsanız yarın kendinizi darağacında görmeye alıştırsanız yerinde olacaktır. çapulcu falan değildir ki hiçbir çapulcu görmedim ülkesi emparyalizmin kölesi olmasın diye uğraşan. ve eğer bu çocuklar asıldıysa bugün meclisin yarısından fazlası da asılmalıdır ve eğer bu çocuklar asıldıysa ülkücü olarak adlandırılan gençler de asılmalıdır. ve eğer bu çocuklar asıldıysa hiçbirinizin devlet yönetimiyle ilgili tek kelime dahi etmeye hakkı yoktur.
"35 milyon metrekare vatan toprakları işgal altındayken bizim milli bütünlüğümüzü bozmuş olmakla suçlanmamız gülünçtür. M.Kemal sağ olsaydı bugün çok şaşırırdı. hareketimiz tamamen anayasal bir harekettir. anayasanın başlangıç ilkesinde belirtilen ulusun zulme karşı direnme hakkını kullandık. bu sebeple anayasal bir davranışta bulunduk. yaptıklarımızın haklı olduğuna inanıyorum. halende bu inancı taşıyorum. türkiyenin bağımsızlığından başka bir şey istemedik. bu sebeple amerikan emperyalizmine ve işbirlikçilerine karşı mücadele verdik. bundan dolayı ölümden korkmuyoruz. onu ancak işbirlikçiler düşünsün ve ancakonlar kendi canının telaşına düşsün. VE BEN 24 YAŞINDAYKEN KENDiMi TÜRKiYENiN BAĞIMSIZLIĞINA ARMAĞAN ETMEKTEN ONUR DUYUYORUM."
bu sözleri ölümünden önce söyleyen devrimci insandır.**
copy paste değildir.
bugün doğum günü olan * can dost, güzel insan, idol, hasret, özlem, sevgi, devrim her şey..
Pek bilgim olmasa da o zamanların şartlarıyla; böylesi bir insanın hele ki Türk vatandaşının idam edilmesine üzüldüğüm hele ki Abdullah Öcalan gibi bir pisliğin yakalanıp idam edilmemesinden dolayı bu adam da ne diye asıldı diye üzülüyorum.

(bkz: Adaletini zikeyim)