bugün

ilk ayarlar
günlük hayatta türkçemizin içine yerleşmiş ingilizce kelimelerden biridir.
(bkz: fabrika ayarlarına geri dön)
(bkz: resetleme sonrası oluşan his)
ornek olarak:
is yerinde cayciya aksini soylemedigin surece kucuk cay birakmasi.
bill gates ve çetesi bu kelimeyi varsayılan olarak türkçemize kazandırmıştır.
(bkz: türkçe windows)
kanadalı bir rock grubu.
(bkz: it only hurts)
"verili" anlamında algılanabilecek ingilizce sözcük.
türkçe karşılı yeterince tatmin edici olmayan bir ingilizce sözcüktür. öyledir ki hiçbir kelime ile tanımlamayazsınız ama herkes bilir bunun ne demek oldugunu.

kremini gibi. adını unutabilirsin ama tadını asla !
yeni bir yazar. hoşgelmiş.
sistemin üretici tarafından yapılan ilk ve değiştirilmez ayarlarıdır.
sistemle ilgili yapılan ilk ayardır.
Genelde bios da kullandığım bir olaydır.

kısaca F5 olarak adlandırabiliriz.
Şirin Ediger'in dergisi. Sadece internette yayımlanıyormuş. Kendisine Okan Bayülgen'in eşi olduğu için biraz antipatim var daha doğrusu kıskanıyorum!Ve dedim ki saçma sapan bir dergidir amaaan!Ama bir girdim baktım siteyi yapanlar muhteşem yapmış. Derginin sayfasını elinle çeviriyorsun falan. Hışırtıda çıkıyor. Alâ ..Ama eminim Şiri 'in pek payı yoktur.
default magazine, her ay online yayinlanan ucretsiz magazin.

herkesin ilgisini cekecek bir seyler var, gercek dergi formatinda, sayfanin ucuna tikladiginizda sayfalarin birbirine surtme sesi ile birlikte ekran uzerinde sayfayi cevirmis oluyorsunuz. gorseller baskidan daha net.

hem ingilizce hem turkce secenekleri ile okuyabiliyorsunuz.

guzel bir seyler yapilmaya calisiliyor... bir diğeri icin de

(bkz: xoxo the mag)
vara yoğa kullanılan bir kelime haline gelmiştir. gündelik olarak en çok kafadan,yekten manasına sarfediliyor.
django django'nun durduk yere omuzları indirip kaldıran, kafayı sağa sola sallatan gaz şarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=DDjpOrlfh0Y
Kisa sure once tanistiginiz ve hic hoslanmadiginiz seyler yaparak caninizi sikmaya baslayan insan evladini hizaya getirmek, isine bak gulum mealinde mesafe olusturmak, daha fazla viciklasmamasi icin tek kaşı yukari kaldirmak.
en güvenli mms apn türüdür.
"temerrüt" anlamına da gelir.