bugün

galli efsane futbolcu,dişlekti,pek sevimliydi,pek yetenekliydi.
efsanevi 1996 türkiye kupası finalinde uzatmalarda attığı golle galatarasay'a kupayı getirmiştir.
fatih terim'in emr-i vakiisiyle takımdan gönderilmiştir..ama neden?
(bkz: fatih terim in saçmalıkları)
daha sonradan notthingham forest ta oynadı diye hatırladım galli futbolcu.galler in ryan giggs le beraber en iyi iki topçusundan biriydi.füze gibi şutları vardı.

türkiye kupasında rüştü ye attığı gol rüştü nün içinde bulunduğu en çaresiz andır;öyleki toptan kaçmıştı kendisi zira maç bitiminde de greame souness saraçoğlu nun ortasına bayrağı dikerek combo yu tamamlamıştı.
sadece 1 sezon oynamasına rağmen galatasaray tarihindeki en iyi yabancılardan biri olmuştur.
liverpool,aston villa gibi kaliteli ingiliz takımlarda da forma giymiştir bu galli abimiz.
fenerbahcenin eski stadını yıkıp yenisini yapmasında pay sahibi olan golcu..diger pay sahibi icin.. (bkz: ulubatlı souness)
gol seviçlerini dilini çıkartıp sallayarak yaşayan eski galli futbolcu.
galli golcü.1992 senesinde galatasaraya gelmiştir.ulubatlı souness ın fenerbahçe stadı nın ortasına bayrak dikmesini sağlamış olan golün sahibidir.galler milli takiminin efsanevi forveti simdilerde teknik direktorluk kariyeri yapmak icin ugrasiyor.
liverpool'dan aston villa'ya gönderildiği sezon eski takımına karşı golünü atınca, milliyet gazetesi spor servisi tarafından "dean saunders* acı ders" şeklinde manşete taşınan gallli futbolcu.aynı gazete hemen hemen aynı dönemlerde dopingli olduğu ortaya çıkan dünya rekortmeni sprinter ben johnson için de " ben johnson* acı son" manşetini kullanmıştı.
orta sahaya yakin bir yerden harika bir gol atmisti galatasaray da iken. aklima hep o disari cikardigi diliyle gelen futbolcu.
ulubatli souness zamaninda attigi goller ve ugur tutuneker tipi yuruyusu ile zihinlerde yer etmis eski galatasaray golcusudur.
galler milli takımının en büyük zaferi sayılan, 1991'de brezilya ile yapılan maçta takımının tek golüne imzasını atmıştır.
bir aralar liverpool\'da oynayip galatasaray\'a gelen topcular ekolundendir kendisi ayrica bu ekolun de en basarili temsilcisidir cok severdim kendisini; hatta her penalti attiginda kayip dusuyormus bu adam abi geyigi cok donerdi 1995 senesinde. guzel bir sene idi souness ulubatli, kadikoy ise fethedilmesi kolay bir kale idi bizim icin..
şu anda galatasaray taraftarı tarafından kewell'a karşı beslenen hislerin aynısının 1995 yılında kendisine beslendiği büyük galli yıldız. 1991'de liverpool'a premier lig tarihi rekoru olan 2.9 milyon pound'luk bir bedelle transfer olmuştu kendisi ki mukayese açısından söylüyorum yine o dönem napoli, armando diego maradona için 6 milyon pound talep etmekteydi.* hey gidi hey.
galatasaray forması ile 27 maçta 15 gol atmıştır.
kimi galatasaraylılar için hagi statüsünde futbolcudur. spor tarihinin zeka kokan gollerinden birine de imza atmıştır.

http://www.youtube.com/watch?v=QZFgrW7LrQE
çocukluğumun unutulmaz galli golcüsü. hele maçı bir de ercan taner sunuyorsa tadından yenmez. deeeeeeeeaaannnnnnnnnnnnn saaunnndeoouuruuruuressrrrrssssssss.
ceza sahası dışından çok isabetli ve sert vuruşlar yapabilen, galatasaray'da keşke 1-2 sezon daha oynasaydı denilen eski futbolcu.
90'ları dün gibi hatırlamama sebep olan, her daim gülüyormuş hissi veren bir surata sahip şirin adam. geçenlerde yabancı bir kanalda denk geldim galatsaray'da oynadığı yıllar ile ilgili anılarını anlatıyordu çok yaşlanmış.
Galatasaray da oynamış en sempatik ve centilmen oyunculardan biridir kendisi.
alkolmetreye üflemedi diye hapse yollanan eski futbolcu.
(bkz: https://www.aa.com.tr/tr/...cuya-hapis-cezasi/1567341)
1995 - 1996 sezonu türkiye kupası finalinde, kadıköy' de fenerbahçe' ye attığı, galatasaray' a kupayı getiren golün akıllara kazındığı galli santrafor.