bugün

izledikçe soğudum, gülmesi hiç çekici değil, cesur gibi görünüyor haber koltuğunda hiç çekinmeden soru sorarken, ama dikkat çekmeye çalıştığını sanırım ele veriyor. erkeğin doğal olanı sevilir daima.
cemaatçi tayfaya son giriş yapan nesilden. hanefi avcı hakkında suç duyurusunda bulunmasına hiç şaşmadım doğrusu.

edit: verdiği ifadede "beni dinleyecek son insan hanefi avcıdır" diyerek beni şaşırtan aynı zamanda da göt eden adamdır. bu adamın ne olduğunu neci olduğunu hala çözemedim ben.
iyi bir televizyoncuya benzeyen kişi.
Kendisinden nefret etmemi saglamis olan sunucu. sadullah ergin'in yerinde olsam studyo ya ucan tekme ile girerdim kesin.
programına birden fazla konuk çağırdığı durumlarda, konuklarının ne dediğini ve konu bağlantısını kaçıran bir programcıdır.
bugünkü köşesinde "başörtünden hiç utanma anne" yazısıyla adeta gönülleri fethetmiştir.
(bkz: başörtünden hiç utanma anne)
tiraj'ı komik yazar. bir kendisi kalmıştı bu konularda laf söylememiş. tam oldu.
Kendisini 'yılların gazetecisi' olarak gördüğünü düşündüğüm,politik duruşunu tam olarak çözemediğim ama kesinlikle objektif olmadığını düşündüğüm, 5n1k sunucusu. Nedendir bilinmez, programına çağırdığı herkese, önce bir ayar çekme modunda. Fazıl Say'ı getirdi, ağzının payını aldı, programda adamı denize dökemedi, şimdilerde ise gazetelerdeki köşe yazılarında, neyden bahsederse bahsetsin, lafı bir şekilde Fazıl Say'a getirip, adama laf çarptırıyor. ibretlik, haberci kişilik.
(bkz: başörtünden hiç utanma anne)yazısıyla enayi gönülleri fethetmiştir.

ama yazdığı yazının kelime oyunlarından ibaret olduğunu anlamamak saflıktır.

- benim annem başörtüsü ile üniversiteye girip erkek hocaların derslerini dinlememezlik yapmadı.

- benim annem başörtüsü takıp okula girerken fotoğraf istediklerinde, fotoğraf çektirmek haramdır diyerek inat etmedi.

- benim annemin başörtüsü taktıktan sonra evine bal, pekmez, reçel girmedi.

- benim annemin kapısına başörtü taktıktan sonra son model araba da gelmedi.

- benim annem başörtü takınca babam ihale de kazanmadı.
ahıska türkü imiş.
hardcore kemalistlerin yeni hedef tahtasıdır.neden? çünkü yasakcı zıhnıyete hızmet etmıyor.
en az hasan cemal kadar liboştur...!
başörtüsünün bir özgürlük olarak kabul edilmesini söylediği için pek çok kişinin sevmediği gazeteci. geçen akşam konuğu olan kemal alemdaroğlu'nu yerin dibine* sokup sokup çıkarmasıyla takdirimi sevgimi bi kez daha kazanmış insan.
--spoiler--
(kemal alemdaroğlu:ka cüneyt özdemir:cö)
ka: bunlar* değiştirilmesi teklif dahi edilemez denilen maddeleri değiştirecek yakında cüneytcim(cö'den destek bekliyor burda).
cö: ama sizce de bi cumhuriyet anayasasında değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddelerin olması saçma değil mi?
ka: ama ama yani ama...
cö: ama bu maddeler neticesinde gökten ilahi yollarla gelmiş maddeler değil, insan yazması..
ka: ama cüneyt bey bakınız amerikanın bilmemneresinde de var böyle maddeler.
kemal alemdaroğlu'nun kızardığını hatta morardığını gören cünet özdemir o "bak nası da köşeye sıkıştırdım seni" bakışını atıp konuyu toparlar.
--spoiler--
üzerindeki devlet baskısını müjdat gezen'in yardımıyla sessiz kalarak itiraf etmiş olan haberci sunucu.
başörtülü ile ilgili düşünceleri bir yana tutturduğu ağlak tonun çok rahatsız edici olduğu kişidir. kamusal alanda başörtüsü tartışması yapılabilir, kişiler bu tartışma da farklı pozisyonlar alabilir ama niye ferdi tayfur ekolu ile katılıyor bu tartışmaya anlamadım.
programa davet ettiği ya da telefon ile bağlanan konuklara soru sorduktan sonra "evet evet yani bunu mu demek istiyorsunuz" "biraz daha çabuk" diye araya girip konuşmaları bölen gazeteci.

arkadaşım, senin idrak edemediğin konularda biraz detaylı boyutta konuyu anlatmaya çalışan konuğun sözünü kesip, diyaloğun içine sıçmayı bırak artık. kişi ne demek istediğini tam anlatacak, sen araya girip bozuyorsun herşeyi.

ne demesini bekliyorsun adamın ? misal türban hakkında soru soruyorsun. beklediğin cevap "türban kötüdür" ya da "türban iyidir" cevabı mı ?

+ program kısa o yüzden

demeyi bırak, sen araya zırt pırt girmesen adam güzel bir dil ile konuya çözüm getirip susacak. sen araya girdikçe adam tekrar anlatmak istiyor, süre kısalıyor işte.

edit: ayrıca geçen program yarsav başkanı kendisini rezil etmiştir.
haradaki beş tane kısrağa ve bir eşşeğe atlayan ve dizginlenemeyen beygir haberinde (evet haber, hatta ana haber)seyisle konuşurken orgazmik kahkahalarla çınlayan ve haberi yaklaşık 30 dakika boyunca deşeleyen mukoid şahsiyet.
--spoiler--
senin başının örtülü olmasından bu devlet korkuyor anne. kapılar sana ve senin gibi başını örten kadınlara kapalı. senin yüzünden okullarda çocukların başlarını kapatacaklarından korkuyorlar. senin yüzünden başı açık kızların üniversiteye gidemeyeceğini düşünüyorlar. senin ve senin gibi başı kapalı kadınlar yüzünden bu ülkenin bir ‘i̇slam cumhuriyeti’ olacağını söylüyorlar.
babamdan değil başın kapalı olduğu için senden korkuyorlar anne!
sen ki iki ablama tek bir gün “başını ört” dememişsin. sen ki 3 tane atatürkçü aydın çocuk yetiştirmişsin, nafile…
sen başını senden korkanların sevdiği gibi onların sözleriyle ‘anadolu usulü’ kapatıyorsun ama onlara bu da yetmiyor. senin başörtünden biraz daha farklı başlarını bağladıkları için cumhurbaşkanı’nın eşine küfür niyetine ‘sıkmabaş’ diyorlar. başbakan’ın eşinin başı örtülü diye canan arıtman adında bir milletvekili “araplar gibi giyinme” diye mektup yazabiliyor.
ah benim öz be öz ahıska türkü annem bu kafatasçılar senin ve senin gibi başı örtülü kadınların arap olduğunu zannediyorlar.
anneciğim tek şansın üniversite çağını geçmiş olman. bir de üniversite çağında olsaydın tarihin yüzkarası ‘utanç odaları’na alacaklardı seni. i̇kna olmazsan türlü şaklabanlıklar yapmaya zorlayacaklardı.
boneyle, perukla, şapkayla girebilecektin bu ülkenin üniversitesine.
bitirdikten sonra ise yallah evine…
emekli asker babamın komutanları başı örtülü bir kadın ile yan yana gelmeyi kendilerine hakaret sayıyorlar.
sana bu kamusal alanlarda yer yok, ağlama anne üzme beni…
sana bunları anlattığımda savaşı kaybetmiş yenik bir komutanın titreyen sesiyle “canları sağolsun” diyorsun ya..
benim bu hoyrat adamlar karşısında canım hiç sağ olmuyor anne.
başının örtüsü yüzünden biz çocuklarının yanlış anlaşılacağını düşündün durdun bunca yıl. gizli gizli utandın…
hiç utanma anne.
senden korkanlar, utananlar utansın.
devlet ana seni ve senin gibileri başınız kapalı diye sevmese de ben severim.
sen benim anamsın.
--spoiler--
(#9717632) yazısını ayakta alkışladığım başarılı gazeteci... bu vesileyle, başını "sıkmabaş" tabir ettikleri bir örtüyle örtmekte olan kendi annemden iki örnek vereyim:

1. ben yurtdışındayım ve kayıt dondurmak için annemi iü'ye gönderiyorum. başındaki örtü gösterilerek kapıdan içeri alınmıyor. "ama bu türban değil" falan diyecek oluyor. "olmaz" diyorlar; "içeri girmek istiyorsan açacaksın".. ağlaya ağlaya başını açıyor. dekana çıkıyor. dekan bu olaydan o kadar etkileniyor ki, anneme her sorununda ulaşması için direkt telefonunu veriyor. "gelme buralara teyze" diyor; "buraları gavur istila etti!"

2. dayımın kızı bir subayla evleniyor. düğünü, gölcük taraflarında bir ordu evinde. annemi başörtüsünden dolayı düğüne almıyorlar. "benim yaşım 60 oldu evladım, istanbul'dan buraya gelene kadar öldüm zaten" diyor. almıyorlar. düğün sahibini falan çağırıyorlar, nafile.. başlıyor annem ağlamaya yine. babama diyor, "dönelim geri. öz kardeşimin düğününe giremiyorum. buraları gavur istila etmiş!"

bu iki olaydan sonra, türban düşmanlarının düşmanı oldum. anamı ağlatanların anası ağlaya, çocukları ağlaya, yüzleri gülmeye!
http://www.radikal.com.tr...10.2010&CategoryID=97
yiğit buluta verdiği ayara hayran kaldığım gazeteci.
dün cnn türk deki programında şafak öğretmen'i dinlerken ağlayan, ağlatan yürekli insan.

bir insanin sesi bu kadar mı tok ve güzel olur, diksyonu, kelimeleri seçişi bu kadar mı hatasız olur. kalbi bu kadar mı hassas olur.

komplece seviyoruz kendisini.

http://www.gazeteciler.co...rkesi-aglatti-24699h.html
siyasi düşünceme yön verecek kadar güvendiğim ve her söylediğinde anlam aradığım güzel insan....
niye radikalde yazar anlamadığım ülkenin en zeki gazetecilerinden...
"Ben sana şarap uzmanı olamazsın demedim..." sözü ile vermiştir ayarı Ertuğrul Özkök'e.
twitter meraklısı.

gazetecilikte de usta diye anılan birçok insanı cebinden çıkarır.