bugün

"biz her türlü milliyetçiliği ayaklarının altına almış bir iktidarız"

recep tayyip erdoğan.
Cumhuriyet döneminin ilk partisi ve 1950 seçimlerine kadarda ülkeyi yönetmiş kadroları içinde bulunduran partidir.

Bir siyasal parti ister sağ ister sol tek bir amaç için kurulur o da iktidar olmak.

Israrla birkaç seçimdir aman şu dışarda kalmasın bu meclise girsin diye kendi seçmenini yönlendirmektedir. Bir kere bu en baştan biz iktidar olamayız ama en azından karşımızdakini zayıflatalım demekten başka birşey değildir. Bu anlayıştan vazgeçip, biz iktidara talibiz demeleri ve oylarını kendilerine istemeliler. 3 bana 1 başkasına diyerek iktidar olunmaz. iktidar 4 bana ve yanında bir 4 daha diyerek olunur.

Yazın ortasında domatesin 8 TL'yi gördüğü bir ülkede yapılan bir seçimde en iyi olduğun yerde bile oyun düşüyorsa o zaman öncellikle o partinin Genel Başkanı istifa etmelidir. Hem de öyle durum değerlendirmesi falan filan yapmadan, hemen ve koşulsuz olarak.

Parti şuna yeni döneminde bence şuna karar vermeli. Artık ulusal ve sol kavramları yan yana olmuyor. Şu günün dünyasında bu iki kavram birbirini örseliyor. Zaten parti içindeki tartışmalara bakarsanız sebebinin bunda yattığını rahatlıkla görebilirsiniz. Cumhuriyet Halk Partisi ya sol bir parti olmalı ya da ulusalcı bir parti olup merkez milliyetçiliğe oynamalı. Yani partinin genel karakterinde bir problem var.

Siyasetlerini ağırlıklı olarak kendilerinden olanlara yapıyorlar. Oysa zaten sen çoğunluk değilsin yani muhalefetsin bu yüzden iktidarın çoğunluğuna siyaset yapman lazım ağırlıklı olarak. Son mitingi gördünüz çok kalabalıktı değil mi? Peki siz Maltepe'nin, Kartal'ın, Pendik'in, Sultanbeyli'nin üst mahalelerini gördünüz mü? Yalnızca sahilde olmak yetmiyor, biraz dağ tepe de çıkmak lazım.

35 ilde milletvekili çıkarılamamış. Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gümüşhane, Hakkari, Iğdır, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Mardin, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Rize, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Van, Yozgat... Bunların hiçbirinde yok.

Elbette her ilde her yerde birinci olmak mümkün değil ama birinci olamadığın yerde en azından ikinci parti olmaları gerekir. Bakın kaç seçimdir bu durum böyle ve hala partiyi yönetenler bu durum için yeterince bir çalışma yapmıyor.

Yüzde 20 oy farkı var. Bu fark salt hile diye açıklanacaksa bu yenilgiler çok çok uzun bir süre daha gider.

Bazen kazanmaya giden yol adam gibi biz yenildik demekle başlar. Yenilgileri salt kendimizin dışında açıklarsak, kazanamayız.
1-) benden asla oy alamayacak parti ta ki canan kaftancıoğlu zihniyetlileri kapı dışarı edene kadar. Dün de zaten milletvekiliği oyumu iyi partiye kullandım.

2-) Değişmesi gereken parti. Bugüne kadar aldığı maksimum oy %25 (11 milyon) muharrem ince ise tek başına 15.2 milyon oy aldı.

3-) muharrem ince genel başkan olmadığı sürece, canan kaftancıoğlu gibiler partiden temizlenmediği sürece oy vermeyeceğim parti. Böyle giderse hep yerinde sayar chp.
Kk'den kurtulması gereken parti.
25 - 30 bandındaki oyu hiçbir zaman artmayacaktır. başka aday lazım bize başka..
1980'de kapatılan CHP ile 1992'de Deniz Baykal tarafından açılan CHP aynı CHP değildir. Bunu sakın unutmayın.

1980'de kapatılan parti Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucu partisidir. Devleti kuran partidir.

1992'de kurulan ise 12 eylül 1980'de kurulan devletin(rejimin) kurduğu partidir. Yani devletin kurduğu partidir.
Kılıçdaroğlu denen dünyanın en loser adamı partiyi uçuruma sürüklüyor buna dur diyene de tepki veriliyor.Yazıklar olsun.
kk istifa etmeli ancak ince başka bir parti kurmalı çomarlar asla asla asla chp'ye oy vermezler.

(bkz: tırtıllar asla kahverengi bot giymez)
"partinin yayı ve oku var, fırlatacak adam yok" derdi eski susurluk belediye başkanı rahmetli tahsin bozoğlu. ama şimdi o adam muharrem ince'dir.
intikamcı dersimli kemal tarafından işgal edilmiş partidir.
Berlin'de kadın kolu olduğunu yeni öğrendiğim parti.
Gürsel Erol gibi bir vatanseverin harcandığı parti.

Defol git artık KK !
muharrem ince başa gelmeli. bu bir gereklilik.

kemal kılıçdaroğlu az biraz bu partiyi seviyorsan koltuğu muharrem ince ye bırakırsın.
aleviler bırakmaz o koltuğu. kene gibi yapıştılar oraya. ülkedeki sözlerinin geçtiği tek yer, tek dayanakları orası. o partiyi yakarlar yine de bırakmazlar.

hdp sevgisi de buradan geliyor. tuncelili kemal saide ihanet etmek istemiyor. siz unutun muharremi bu partide.

yapılacak tek şey yerek seçimlerde chp yi prostesto edip başka partiye oy vermek. haa gelin akp ye verin demiyorum objektif yaklaşıyorum. ama bunu yapmazsanız chp yi duman edecekler.
malatya'da 50'li yıllarda chp'nin açılımını "cenab-ı hakkın partisi" olduğunu zannederlerdi.sonra partisi ismi "cenabet halkın partisi" olarak değişti...
Artık ciddi ciddi izmir halkını kullandıklarını düşünüyorum. Bugüne kadar meclise girmesini istedikleri en kritik kişileri buradan aday çıkardılar. Kılıçdaroğlu örneğin neden Ankara ya da Tunceli'den aday olamıyor? Selin Sayek Böke neden buradan neden aday gösterildi? Artık izmirlilerin bu konuyu ciddi ciddi düşünmesi gerekli. CHP düzelecekse de izmir'in tokadı ile düzelir. Yoksa bu Devran dönmez.
Dinsizler teröristler filan hep burada.
gördğünüz gibi yıllardan beri sürüm sürüm sürünen parti .

yalanla dolanla ayakta tutulmaya çabalanan parti .

(bkz: puştluk)

http://www.youtube.com/watch?v=WRtKk03_ArM
çamuriyet halk partisi cuk oturmuş tebrik ederim kardeşim .

desteklemek amacıyla şunu da paylaşmak isterim . neden çamuriyet parti diyoruz .

bakalım hangi parti puştluk yapıyormuş .

kendi ağızlarından dinleyelim .

puştlukta sınır tanımayan parti .

chp, şeytanlaştırıldı. mevcut yönetim ise derdini bile anlatamıyor. öte yandan, muharrem ince onca imkansızlığa karşın yüzde 31 oy aldı. bu muharrem ince'nin kabul gördüğü anlamına gelir. ohal'de baskın bir seçim yaşandı. peki sonuç ne oldu? tüm medya ve devlet olanaklarını seferber edip ucu ucuna mhp desteğiyle ancak başkan olan mevcut cumhurbaşkanı ve meclis çoğunluğunu kaybeden bir iktidar var. umutsuzluğumun tek sebebi chp denen kronik kaybeden partidir. hep chp'ye oy attım, ama artık oy falan yok. değişim şart.
Bu iş daha bitmesi noterleri terk etmeyin. imzanıza sahip çıkın.
amerika'ya ambargo koyması için çağrı yapmasını beklediğim sözde halk partisi. emperyalizme, kapitalizme karşı mücadele ediyoruz, solcuyuz, atatürkçüyüz derler ama içten içe amerika ambargo koysunde gitsin şu ak parti diye dua ederler.

yine devletinin yanında olmayan parti.
bUGÜN CHP’DE iMZALAR TESLiM EDiLiYOR.
BEN YETERLi iMZANIN TOPLANAMADIĞI KANAATiNDEYiM.
BUNA RAĞMEN KURULTAYIN ACiLEN TOPLANMASI GEREKTiĞiNi,GENEL BAŞKANLIK SEÇiMi YAPILMASI VE KiM SEÇiLiRSE SEÇiLSiN BÜTÜN CHP’LiLERiN SEÇiLEN KiŞi ETRAFINDA TOPLANMASI VE ARKASINDAN ÇOK HIZLI BiR ŞEKiLDE YENiDEN BiR YAPILANMAYA GiDiLMESi GEREKTiĞiNE iNANIYORUM.
AKSi TAKTiRDE YEREL SEÇiMLERDE iZMiR VE MUĞLA DIŞINDA BÜTÜN BÜYÜKŞEHiR VE ŞEHiRLERiN,ESKiŞEHiR DAHiL OLMAK ÜZERE KAYBEDiLME RiSKi iÇERiSiNDE OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM.
EĞER AKP+MHP BiRLiKTELiĞi YEREL SEÇiMDE DE SÜRERSE BU DURUM KAÇINILMAZ SON OLARAK GÖRÜLÜYOR.
KURULTAY SON DÖNÜŞ NOKTASI OLARAK GÖRÜLÜYOR.
KARAR GENEL MERKEZiN.TÜRKiYE’NiN GELECEĞi iÇiN KARAR VERECEKLER.SADECE KENDiLERi iÇiN DEĞiL.BUNU UNUTMAMALILAR.