bugün

kıroluğu veya apaçiliği değil onu sevimsiz kılan, etrafındakilere tepeden bakışı. inanılmaz bir gol attığında, ki çok güzel goller atabiliyor, bütün bunları ben yarattım bakışlarıyla kafasını ukalaca sallaması, kibiri kısaca.

fırlama da olabilir, itici de olabilir, eric cantona çok mu efendi bir futbolcuydu? soralım bakalım cr'dan nefret edenler cantona için ne söyler? zidane mesela çok mu sevimli, munis, efendi bir futbolcudur? değildir elbet. ama real'i hiç sevmeyen birçok insan saygı duyar.

şu fanatizm çok kötü şey. kendinize idol seçiyorsunuz, ki ergensiniz hormon buhranı nedeniyle bu mazur görülebilir, ama idolünüzün tek yaptığı tanrı vergisi yetenekleri ve şansıyla kendi malıymış gibi böbürlenmek. beckham'ın bile bir misyonu vardı, sevmesek de, moda, magazin, sosyete konusunda.

sevmiyorum koçum. bu çocuğu sevmiyorum. bir gün futbol filan ortadan kalksa, parası pulu kalmasa, amele pazarında iş beklese, kamyonetin başında amele seçen adam da ben olsam, buna, tipine bakıp "sen gelme ulan ayı" demek isterdim. sevmiyor oluşum seni çok mu uyuz ediyor. etsin a.k. çok da tın. castin baybır denen fırlatmayı da sevmiyorum, leydi gaga denen hoplatmayı da sevmiyorum. sevmiyorum lan. var mı ötesi? istediğin kadar eksile değişmeyecek fikrim.

aslında bu bir nefret değil. bu onu ölümüne savunan hastalık derecesinde seven tiplere olan tiksintimi ona yüklemek. yansıtma yani bir nevi. yoksa ilerde yaşlanır, jöle sürecek saçı kalmaz, durulur, biraz sempatik olur, hatta gelir takımıma teknik direktör olur severim neden sevmeyeyim şartlar oluşursa. ama şu an fena halde imkansız.
mansour' dan muhtemelen e beni de iste bari cevabını almış, aşmış insandır.
(bkz: ronaldo ya kafa tutan 12 yaşındaki çocuk)
(bkz: cristiano ronaldo nun istanbul a gelmesi)
yarın 16:00'da demirören istiklal'de yıldırım demirören'le beraber hayranlarıyla buluşacak futbolcudur.
yüksel aytuğ hakkında şöyle bir şey yazmış:

Cristiano Ronaldo, Bodrum'a gelip Yıldırım Demirören'in yatında tatil yapacakmış. Ben Başkan'ın yerinde olsam, en fırtınalı günü seçer, ünlü futbolcuya Beşiktaş'a imza attırmadan kıyıya dönmezdim!
askerde tekmil getirirken bir maçta yorulduğundan daha fazla yorulacak futbolcu.
40 dakika sonra taksim demirören'de olacakmış. ne kadar ünlü olursa olsun bu apaçi için o izdihama girilmez. hadi messi olsa neyse.
bu adamın bu kadar sevildiğini bilmezdik, iş nerelere geldi.
yıldırım demirören'in iş ortağı imiş .
koskoca ronaldo gelmiş o kadar kalabalık az bile adam tam bir fenomen.
manchester unitedta oynarken bilek hareketi yaparken yere yuvarlanmıştı bu oyuncu düşüşü bile karizmatik futbolcu.
http://www.youtube.com/wa...vdmys&feature=related
ne soğutucuymuş arkadaş.
gittik gördükte 10dakikada kaçmış futbolcudur.
brezilya pembe dizilerinden firlamis gibi bir isme sahip insan.
bu adamı görmek isteyen magandalarla dolmuş istiklal.
bi dallama için kaç saat izdihama değer mi lan kafanızı sikiim.
fenerbahçe'ye gelecekmiş diyolla.
hali hazırda dünyanın en iyi futbolcusu, 40 gollü rekor sahibidir kendisi.

hala messi gelse neyse ronaldo için izdiham saçma diyen aptallar var.

ntvspor faktörüyle messi ronaldo'da daha popülerdir ama sadece bizim ülkemizde, dünya genelinde ronaldo fersah fersah messiyi sikertir marka değeri olarak.izdiham normal.
istanbul a gelişi sonrası yapılan "vay efendim istanbul da istiklal e geldi izdiham oldu, aman işte biz eziğiz ondan böyle oluyor" tarzı yorumlara şiddetle katılmadığım insan.

bu adam bence dünyanın en iyi futbolcusu. değil istanbul new yorkta times medanına da gitse, londra da fişmekan meydanına da gitse aynı kalabalığı toplar.

en büyük ezikler ise bu tarz yorumlar yapan yavşaklardır benim gözümde.
bir avuç ismi vardır efendim kendisinin.
izdiham anormal yada eziklik değildir. bu adam dünya'nın neresine gitse toplardı o kalabalığı.

marka değeri olarak beckham'ı geçip 1 numaraya oturmuştur cristiano ronaldo.facebookta 30 milyon hayranı olan tek sporcudur.

dünya'nın en iyi futbolcusudur. her takımda başarı garantisi olan tek adamdır.

sözlüklerde kendini marjinal entel zanneden yazarlar ne kadar bok atsalarda, adam gayet yakışıklı bir playboy olarak irina'dan paris'e paris'ten kardashian'a atlıyor.

not:bak cr7 mesut'a nuri'ye hamit'e yamuk yapma oğlum. (bkz: bizim çocuklar)
kalabalık ve izdihamdan rahatsız olunca sinirlenip, yıldırım demirören' in reina' daki davetine katılmamıştır. artiste bak.
ulan denyonun biri geldi diye gidip 4-5 saat orda bekliyosun, adam seni siklemiyo bile, imza vermeyi bırak yüzünü bile göstermiyo öyle sabahtan beri beklediğinle baş gibi kalıyosun.
eleman atarlı giderli tavırlarıyla senin kulübünün başkanını bile küçük düşürüyo.

sen istiklalde "ronaldooo" diye götünü yırtarken adam güzel sevgilisiyle pompadan pompaya koşmak için güneye doğru çıkmış bile.

sense kazmanın sapıyla başbaşa kalıyosun, gelip klavye başında bana "ezik" ve "yavşak" diyosun...
ilginç...
bu elemana arkadan usulca yaklaşıp birden apaçi müziğini basıcam son ses. oynamaya başlamassa şerefsizim.
ronaldo ile türkiyeye geelen sevgilisi irana shov un izliham sebebiyle çok korktuğu söylenmekte.