bugün

--spoiler--
Mithat Koçulu'yu 'sol görüşlü' olduğu için öldürmekten hükümlü Atila Kaya, 27 yıl sonra MHP'den milletvekili seçildi. Koçulu'nun annesi, "Eline kan bulaşan biri o koltuğa yakışır mı?" diye soruyor
--spoiler--

ne sımdı bu. okurken ıcım yandı. bu nasıl bır sıstem nasıl bır yapılanma, hıcmı vıcdanınız kalmadı sızın.
o anneyı temsıl eden mılletvekılı oglunun katili...
hisli bkz:
(bkz: sadece türkiye de görülen olaylar)
çok renkli bir parlamento olacağı kesin. katiller, bölücüler, ab'ci abd'ciler, ananıda al git diyenleri. yok yok çok renkli bir parlamento olacak...
vatanı korurken şehit düşen askerlerimizin katiline sayın diye hitap eden birisi başbakan olursa katildende milletvekili olur.kimbilir daha neler görecek bu memleket.

edit: kötüle anasını satayım kendi vatanına kendi kanına da saygın kalmamış senin.
nerede yaşadığını unutan bir annnenin feryadı. burası türkiye olur bu tür şeyler.
sanırım bu ilk değildir. devrimcilerde medya patronu oldu. şaşırtmaz bu bizi .
daha önce de bu tür olaylara karışmış kişiler meclise mhp milletvekili olarak girmişti yamulmuyorsam... hatta ve hatta mhp zamanında çatıştığı parti ile koalisyon bile yapmıştır...

yani; sayın demirel'ın o güzel yorumu ile "o zamanın şartları bunu gerektiriyordu" gibi gevşekce bir açıklamayla konu geçiştirilebilir... ama unutmamak gerekir, artık meclis milletin vekili olma yeri değil, cezaevinden ve hakkında açılmış dosyaların işleme konulmasından kurtulunmak için girilen yer olmuştur...

hadi hayırlısı...

o değil de benim icra da bir dosyam var bende keşke adaylığımı koysaydım...
unutmadan tescilli katil muhsin yazıcıoğlu da milletvekili olmuştur...
"o da mecliste katilleri temsil edecek." şeklinde kılıf uydurulduğunu duyduğumda beni hiç de şaşırtmayacak olan durumdur. dumurdur.
(bkz: türkiye seninle gurur duyuyor)
bu katilin yanında 23 terörist de girdi meclise.
olası seri millet vekili katilini gündeme getirebilecek durum.

(bkz: şehrin azizleri)
(bkz: keser döner sap döner gün gelir hesap döner)
kim yaptı diye sorulması gereken başlık.

korku filmi gibi