bugün

rammstein klavyecisi, buck dich $ovunda till lindemann'dan cok cekmis kisidir. adi christian lorenz olup flake lakabidir.
(bkz: doktor)
rammstein grubunun klavyecisidir. sehnsucht, herzeleid albümlerindeki şarkılardaki rolü büyüktür. bir röportajında herzeleid albümünü kendisinin favori albümü olarak nitelendirmiştir. mein teil canlı konserinde till lindemann ile yaptığı şov izlemeye değerdir.
adamı bi sikmedikleri kaldı sahnede, çok tatlı bi adam lan. koşu bandında klavye çalıyor garibim.
Industrial Metal'in devi Rammstein grubunun klavyecisidir . 16 Kasım 1966'da Berlin'de doğmuştur . 2 metreye yakın bir boyu vardır. Üç çocuğuyla Berlin'de çocukluğunu gecirdiği evde yaşamaktadır ve Lorenz ailesi tarafından kücükken evlatlık alınmıştır . O tek kelimeyle klavye'nin tanrısıdır.
rammstein grubunda klavye çalan sayko. ayağının altındaki yürüyen bant da cabası(çok yaratıcı)
kaine lust klibindeki tiplemesiyle insanı altına işetebilen klavyecidir kendisi. aynı zamanda her konser şovu, her klipte şamaroğlanı pozisyonundadır garibim.
rammstein için till neyse, flake'de en az odur. bazen klavyeyi öyle güzel kullanır ki, bu herif solo takılsa yine dinlenir dedirtir adama.
konserlerde bazen şişme bota atlar ve seyircilerin arasında gezinir, ayrıca 3 kız babasıdır.
rammstein kliplerinin neşe kaynağıdır. bütün kliplerde ne kadar bokluk varsa onun başına gelir. koşu bandında klavye çalar. yaratıcı insandır. grubun yaptığı müziği beğenmez ancak 'ben klavyemle onların müziğine tecavüz ediyorum. bu hoşuma gidiyor' der.
(bkz: keine lust)
(bkz: ich will)
(bkz: mein land)
1994 Flake'nin gruba katılışı :
--spoiler--
Grup Berlin'de yapılan Metro Beat Müzik Ödülleri için birkaç parça kaydeder ve yarışmayı kazanır. Ödül olarak da daha profesyonel bir stüdyoda kayıt imkânı kazanırlar. Stüdyoya girmeden önce Feeling B grubunun gitaristi Paul kadroya dahil edilir. Hiç de melodik olmayan sert Rammstein tarzının değişmesi gerektiğini düşünen topluluk, daha önce Paul'un da birlikte çalıştığı Christian Flake Lorenz'e teklif götürür. Daha klasik bir müzik anlayışına sahip olan Flake bu teklife sıcak bakmaz. Fakat grup büyük ısrarlar sonucu (Paul'ün de ev arkadaşı ve de daha önce aynı grupta çalıyor olmasının avantajlarından faydalanarak) Flake'i ikna etmeyi başarır. Aslında Flake bugün bile yapılan müziği pek sevmez. Grupta hoşuna giden şeyi bir röportajında şöyle belirtir:

Onlar sevmediğim müziği yapıyorlar. Ben ise klavyemle onların müziğine tecavüz ediyorum. Bu çok hoşuma gidiyor.
--spoiler--