bugün

medyada ve sözlükte görülen akıl mantık dışı hadise. senin seçim kazandığın yerlerdeki vatandaş çok iyi, süper akıllı ama ak parti nin kazandığı yerlerdeki halk cahil, salak şu bu ha...tek akıllı zaten sizsiniz değil mi...
çok şukela bir sosyolojik tespit. bakıyorum şimdi mesela halkın eğtim düzeyinin düşük olduğu kıyı kentlerini chp alırken halkın alayının oxford dan çift anadallı olduğu iç kesimlerde akp nin üstünlüğü göze çarpmakta. ahahah allah da sizi güldürsün!

yahu uyansanıza düşük eğitim seviyelerinden takdir görüyorsunuz ancak. araştırmayan, araştırmak birinci önceliği olmayan kesimleri rahat kandırabildiğiniz içindir belki de. başbakanınız kaybettiği antalya ya saygı duymak şöyle dursun sövüp sayarken demokrasi havariliği taslamayın allahaşkına.
gelenekleridir. (bkz: halk cahil) (bkz: elit kesim hep solcu)
chp'nin ne kadar halkçı olduğunun göstergesi.
işçi kenti olan şehirlerde patronların kazanması, akp'ye oy veren seçmenlerin %68'inin eğitimsiz olmasından dolayı yapılan yermedir. aşağılama değildir.

bu partiye neden oy veriyorsun? sorusunun cevapsız kaldığı yerlerde akp'nin üstünlüğü göze çarpmaktadır.
akp'nin yaptığını yapmaktır. tayyip çıkıp antalya'ya açık açık bi namkööörleeeerrrr diye bağırıp o kadar hizmet ettik hani oylarınız?! demediği kalmışken, bunu tartışmak abesle iştigal.

ayrıca evet, eğitim seviyesinin düşük olduğu yerlerden oy alıyor akp, hazmedin bu gerçeği artık. bu aşağılamak değil, eğer hükümet halkı oyunu satacak kadar aç ve cahil bırakıyorsa, ben halkı nasıl aşağılayabilirim ki? bu olsa olsa, doğruyu söylemek olur. antalya'da kazanabildiği tek belediye kepez'e ait. yani akp'nin hükümet olarak, fakirliğine çare bulamadığı ancak kömür dağıtarak bakın size ne de iyi yardım ediyoruz mesajı verdiği bir ilçe.konyaaltında, muratpaşa'da, kömür dağıtacak ev bulamaz çünkü.

basmadıysa kafa hala, özet olarak şunu söylüyorum :

Köleler ekmek kaygısı çekmedikleri için
Felsefe yapmıyorlardı,
Çünkü
Ekmeklerini köle sahipleri veriyordu onlara.
Ve yıkıldı gitti Likya.
cehape'nin herkesi sahil ayyaşları ile karıştırmasından kaynaklanır.

ege denizi'ne kıyısı olan şehirlerde akşamdan kalma vatandaşların oylarını alan cehape, ayık insanlar görünce şaşırmış olsa gerek... yok başka yerleri de aldı, mesela antalya...

(bkz: denizi gördüm dennis e verdim)
(bkz: Chp iktidara gelene kadar seçim yapılsın) **
başbakanın seçim gecesi yaptığı basın toplantısında kendisine başta antalya olmak üzere kaybettikleri şehirler sorulduğunda takındığı tavrın değişik bir versiyonudur.

(bkz: akp lilerin kaybettikleri yerde halka gücenmesi)
(bkz: elektrikler kesildi kazanamadım).
norveçli balıkçı dırlar, türk balıkçılarını hakir görmeleri bundandır.

(bkz: el fikir)
akp nin başa geldiğinden beri halkı aşağılamasının yanında, chp'lilerin sözde bu davranışı olsa olsa bi çeşit nasihattır.
(bkz: anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az)
akp'nin kazandığı yerlerde bile halkı aşağılaması görülünce devede kulak denebilecek durumdur. deve dedim de... * *
akepe'nin kazandığı kazanmadığı her yerde yani tüm Türkiye'de halkı aşağıladığı, kullandığı ve halkla resmen t*şak geçtiği göz önüne alınırsa pek bir haber değeri olmayandır. *
(bkz: melih gökçek e oy vermiş sözlük yazarları/#4949115)
doğruluğu şaibeli, şaşırtan önermedir.

ama "gavur izmir" di di mi?
kim söylemişti peki?

aptalsınız tamam.
muhakeme yeteneğinden yoksunsunuz, ona da tamam.
ama bari göz göre göre yalan söylemeyin lan!
ahaha.
(bkz: akp liler)

(bkz: chp)

muhatablar her nedense terse dönmüştür. kendini chp ye uygun görenler akp yi hedef alacağına halka diş göstermeyi seçerler. beyaz dişlerini. oysa ki yıpratmaları gereken partidir. ama kim uğraşacak değilmi partiyle falan. millete salak dedin mi bitti gitti sorumluluk.

bu arada unutmadan "sensin salak"