bugün

aziz nesin in meşhur sözü yüzünden bu asla gerçekleşmeyecek bir olaydır.dolayısıyla birşeyde olmayacaktır.başlıkta toptan yanlış bir önermedir.
(bkz: allah korusun)
bilimum deniz yaratığına işkence edilir.
insanlar dayakla terbiye edillir. kotu soz soyleyenlerin agizlarina biber surulur yuzlerine gegirilir.
akp iktidari varken olanlardan daha fazlasi olamaz. akp saolsun ulkemizin karsilasabilecegi tehlikeleri birbir tecrube ettiriyor, chp ye birsey kalmaz.
azınlıklara sağ iktidarlardan daha iyi davranılacağı aşikardır.

(bkz: 6 7 eylül olayları)
(bkz: adnan menderes)

edit: hayır kardeşim! kabul etmiyorum. bu entrynin kötülenmesini kabul etmiyorum. burada iddia ettiğim şeyin aksini iddia edebilecek bir kişi var mıdır bu sözlükte?
eli ayağına karışır ne yapacağını şaşırır bir hale gelir. muhalif kürsüden asıp kesmek bedava ama iş icraata gelin akepe iktidarından farkı kalmaz. sistem baştan bozulmuş, lozan antlaşması ile türkiyenin 100 yıllık esareti çizilmişken chp neyi değiştirebilir ki?
akpliler bugün yaptığı icraatları chp yaptığında muhalefet edeceklerdir. birçok aklı başında kişi de bugün akp'yi nasıl eleştiriyorlarsa chp'yi de eleştireceklerdir. hemen eksilenmeden kanıt göstereyim. tansu çiller'in türk telekom'un %20'sini özelleştirmek istediğinde "hayır" oyu veren şimdi akp milletvekili pekçok kişi şimdiki satışa "evet" demiştir. örneğin; salih kapusuz'un günümüzde türk telekom'un %50'sinin satışını onaylaması ve kendisine geçmişte neden hayır oyu verdiği sorusuna "o gün öyle yapmak zorundaydık" diye cevaplaması tezimizi güçlendirmektedir.

ayrıca kemal derviş'in ekonomi politikasını izleyen akp'yi, chp'nin eleştirmesi ve muhalefet etmesi de salakçadır çünkü chp iktidarda olsaydı aynı ekonomik politikayı izleyecekti... izlenen politika yanlıştır fakat chp'nin eleştirmesi de yanlıştır.

sonuç olarak chp deniz baykal'ın liderliğinde tek başına iktidar olamaz.
hulya avsarla gulben ergen barisir.
ulke laik irkcilarin kontrolune girer rte hindistana kacar.
hergun saat aksam 5 den sonra sokaga cikmak yasaklanir.
(bkz: geldi ismet gitti kısmet)
hirsizlik yapanlarin elleri kesillir.
ne olursa olsun şu ankinden vahim bir durum olmayacaktır.
her salı bütün partilerin grup toplantılarını izleyen biri olarak söyleyebilirim ki; her ne kadar samimiyetine inanmasam da, kendisinin şahsı hakkında derin şüphelerim de bulunsa en adam akıllı konuşan lider erkan mumcu'dur. başbakan kendi söyleyip kendi dinlemektedir. ayrıca her hafta anap'ın süresini 30 dakika ile 75 dakika arasında gasp etmektedir. iktidar partisi bir muhalefet partisinin demokratik hakkına tecavüz etmektedir. yaptık, ettik cümlelerinin yanında bir hafta önce söylediği şeyleri bile tekzip eder nitelikte beyanlarda bulunmaktadır. sıkıştığı yerde agresifleşmektedir. artık kendisi bir siyasi parti lideri gibi, bir başbakan gibi değil bir spor kulübü başkanı gibi karşılanmaktadır.

süresinin gasp edilmesine rağmen erkan mumcu projelerine somut örnekler vererek, iktidar partisini somut örnekler vererek eleştirerek, iyi bir muhalefet sergilemektedir. eğitimden sağlığa, yargıdan, tarıma bütün alanlarda ne yapılacağını net şekilde söylemektedir. "biz başa gelirsek şunu, şu şekilde yapacağız" diye ayrıntılı şekilde halka anlatmaya çalışmaktadır.

deniz baykal'ın söylemleri ise hep yuvarlak cümlelerdir. "yepyeni milli bir ekonomi yaratacağız yepyeni projeler için arkadaşlarımız çalışmaktadır" gibi söylemler kullanmaktadır. seçime kalmış 9 ay deniz baykal'ın daha projesi yok, arkadaşları projeler üzerinde çalışıyorlarmış... bir de aynı deniz baykal nisan'da seçim istiyor... adama sormazlar mı; "senin daha projen yok ne yapacaksın beli değil" diye? bu projesizlikle chp iktidar olabilir mi? ihtimaller yok değil ancak bu olursa eğer, chp'ye olan inancın sonucunda değil, akp'ye olan tepkinin sonucunda olacaktır.
chp iktidar olursa, düzenli aralıklarla yayınladığı ekonomi bültenleri, halk gazetesi, bilim ve kültür platformu yayınları ve diğer bilimum yayınlarındaki vaat ve projelerini yerine getirecektir. en önemlisi bu ülkeyi babalar gibi satmayacaktır. askerlerimizi her gördüğü ateşin içine atmaya kalkışmayacaktır. kaçmayacaktır, "dokundurtacaktır"!

bilmeyip de yazanlar için:
(bkz: http://www.chp.org.tr)
mevcut durum içinde herhangi bir siyasi partinin herhangi bir şekilde(koalisyonlu, tek) iktidar oluşuyla çoğu şeyin değişeceğini sanmıyorum.

ancak duruma illa ki 'türkiye siyaseti' paradigmasından bakmaz da 'memuriyet' gibi kadrolaşma esaslı işleyen bir düzen içinden bakarsak bazı şeylerin değişeceği de aşikardır.

şimdi ben ne akpliyim ne chpli... lakin, (üzülerek belirtsem de) hayat tarzıma uzaktan bakana göre chpli olmam gerekir. zira ateistim ya. içki içiyorum ya, karı kız peşinde koşuyorum ya. yani modern(!)im ya, o yüzden toplum ben istemesem de beni chp tandansına oturtmuş bir kere. o halde ben de yarının memuru olarak (istemeyerek) bana yakın görülen(benim görmediğim) fraksiyon çorbası içinde erirken, bana yakıştırılmayan(daha doğrusu beni kendisine seçmeyen) fraksiyon çorbası içindekinden daha hoş tad alarak çorbaya karışacağımdır. çorbadan nefet etsem de.
göreceği son iktidar olur. tadını çıkarsındır.
chp iktidar olursa ülkeyi ilerleyen dönemlerde çok sıkıntılı günler bekliyor demektir. zira abd, akp ve gülen üçlüsünün ittifakı bozulabilir ve bu da ülkemiz için pek hayırlı olmaz. ülkeyi bu ittifakın yönettiği ortada. zaten dünyayı her anlamda yönetme kudretinde olan abd nin türkiyemiz üzerinde etkili olmayacağını düşünmek saçmalık olur. tayyip erdoğan'ın başbakan olacağı, okuduğu bir şiir yüzünden hapse atılmasından belliydi. o güne kadar onlarca şiir okumuş olan sayın erdoğan neden siirtte okuduğu bu şiirden sonra hapse gönderildi acaba? sonradan siirtten, yani hanımının memleketinden aday gösterilmek için mi? peki neden bir şiir yüzünden ceza aldı? halkın gözünde biraz dram, biraz kahramanlık, biraz da duygu sömürüsü sonucu amaca daha sağlam bir şekilde ulaşabilmek için mi? bunlar doğru olabilir mi acaba? yeni başbakan sayın numan kurtulmuş olabilir mi? yoksa akp nin yıllardır oylarını bölen saadet partisinin oylarını akp ye kaydırmak için numan kurtulmuşu önce saadet partisine daha sonra da halkın sesi partisine en sonda akp ye geçirmek istemiş olabilir mi birtakım güçler. sayın kurtulmuş saadet partisinde kazandığı sempatizanlar ile önce halkın sesi partisine daha sonra akp ye mi geçiş yapacaklar? ** *
chpye akpden bişey kalmaz merak etmeyin. akp halkı kandırıyor. bizim halkta kanıyor. devam edin .
kılıçdaroğlu ve kurmayları "biz bunu hiç hesap etmemiştik, şimdi napıcaz ki?" diye düşünürken ülke kaosa sürüklenir.
cehape iktidar olursa. ezan türkçe olur. arapça anlamayan insanlar, lan biz namaza çağırılıyormuşuz diye namaza başlarlar. ülkeye şeriat gelir.
Facebookgruplarından birinde paylaşıldığı kadarı ile şunlar olacaktır.

http://www.facebook.com/p...97&type=1&theater

--spoiler--
CHP iKTiDAR OLURSA...

Ezan Türkçe okunur. Her camiinin önünde bir asker nöbet tutar..!

Kur’an kursları kapanır, Lions/rotary kulüpleri yaygınlaşır..!

Başörtülü/Tesettürlü bayanlar Kamu Kurum ve Kuruluşlar ile Belediyelere girişleri yasaklanır..!

Kamu Kurum ve kuruluşlarda bulunan mescitler kapanır..!

Başörtülü öğrenciler Belediye otobüslerinden faydalanamaz..!

inançlı olduğu tespit edilen öğrenciler burs alamaz..!

Silivri cezaevinde yatanlar serbest bırakılarak yeni darbe planları yapılır..!

içki/siğara alma yaşı 10 yaşına indirilir, içki satışı yapmayan bakkalların ruhsatı iptal edilir..!

Din ve Ahlak dersleri tamamen kaldırılarak yerine bale dersleri verilir..!

Aile sigortası hayal, Yeşil Kartlıların yeşil kartının iptali gerçek olur..!

Hac ve Umre’ye gitme yaşı 70 çıkarılarak kutsal mekanlara ziyaret zamanla yasaklanır..!

Her şehirde Bira festivalleri düzenlenerek sarhoş bir toplum oluşturulur..!

Haftalık (haşa) “kahrolsun şeriat” mitingleri düzenlenir..!

Banka ve finans çevreleri desteklenir, faiz yüzde 60 olur..!

Hazine boşaltılarak, yandaş, candaş, yoldaşlara peşkeş çekilir..!

Kişi başı milli gelir 100 dolara düşer, halk açlık ve sefaletle ağaçlara, otlara saldırır..!

Merkez Bankasının kasası, CHP’nin kasasına dönüşür..!

ihale ve projelerde sadece CHP’li Müteahitler söz sahibi olur..!

Enflasyon yüzde 30’lara fırlayarak, enflasyon canavarlaşır..!

Hazine ve Merkez Bankasını boşaltan zihniyet, iMF ile “stand-by” yaparak ülkeyi krizler kervanına çevirir..!

Emekli maaşları dondurulur, yaşlı halk “Huzurevlerine” gönderilmesi sağlanır..!

Ders kitapları yeniden paralı, yurtkur ücretleri taban yapar..!

Sosyal yardımlar kaldırılarak candaş yardımlar yapılır..!

Hukukun üstünlüğünden, elitlerin hukukuna geçilir..!

Darbeye ve darbeciye destek verilerek mecliste milletvekiliği yolu açılır..!

Hortumcuların, hırsızların, kalpazanların önü açılarak vurgun çoğalır..!

Askeri vesayet halkın üstünde olur, canı sıkılan darbe yapar..!

Dini bütün askerlerin, YAŞ kararıyla fişlenmesi hızlandırılır..!

Kadın, çocuk, özürlü, yaşlı, gazi, şehitlerimizin dul ve yetim hakları elinden alınır..!

Yardım yapan Devlet’ten, borç alan devlete dönüştürülür..!

Türk- Kürt, Alevi- Sunni, Sağcı-Solcu savaşları hızlandırılır..!

Terörün dini, dili, ırkı ne olursa olsun mücadelesinden, inançlı vatandaşa karşı mücadele, yıldırma, karalama, provakasyonlar başlatır..!

israil, ABD, AB ülkelerine kucak açan, Müslüman ülkelere savaş açan bir yapı oluşturulur..!

Parti kapatma, Milletvekili düşürülmeleri ile seçmenin iradesine kilit vurulur..!

Bazı Hakim ve savcılar, siyasi ve ideolojik tavırlar sergilemeye başlar..!

PKK ve KCK’lı tutuklular salıverilir, özerklik temelleri atılır..!

CHP, imralı, Kandil, israil eksenli kararlar alınır..!

CHP/BDP ortak kararlar alınarak, ideolojik, baskıcı Anayasa temelleri atılır..!

Batıda Masonluk, Doğuda Zertdüştlük kampanyaları çoğalır..!

Batıda Darbeciler, Doğuda Gerilla söz sahibi yapılır..! vs. vs. saymakla bitmez...

Toplumsal barışı, huzuru, Demokrasiyi, sivilleşmeyi, özgür ve Adil bir ülke olma yolunda istikrarın sürmesi için sağlıklı karar alınmalıdır.

Demirelin elini iki kere öptü diye, kendisinin cehenneme gideceğini aklınca sananlar olabiliyormuş demekki. Ama siz yinede güzelim Ülkemizi ve yuvanızı cehenneme çevireceklere fırsat vermeyiniz.

CHP “Tescilli Yalan”larla, BDP Baskı, tehdit, yıldırma, korku ve sindirme gibi, savaş taktikleriyle seçimi kazanmaya çalışıyorlar.

Özğürlük, Demokrasi, insan Hakları isteyenlere bakılırsa, sadece kendileri ve ideolojileri için talep ediyorlar.

Derin Güç’lerin tekelinde çaba sarfeden zihniyet, halkın karşısına “tescilli yalan”larla çıkmaya devam ediyorlar. BDP’li Ahmet Türk amcanız boşuna Kılıçdaroğlu iyi Polis’tir demedi. Çünkü CHP iktidar olursa, PKK rahat bir nefes alacak.

Mehmet Emin KULA
--spoiler--
(bkz: 2013 erken seçimi)
ülke mundar olur kanımca..
entry'nin girildiği 2007 yılından bu yana köprülerin altından çok sular akmıştır. temel istek, faşizm rotasından demokrasi rotasına dönüşü sağlaması ve biatçı örgütlenmenin devlet aygıtından söküp atmasıdır ve toplumsal ayrışmayı, farklılıkları bir potada eritip bütünleşmeye döndürmesidir. zorlu iştir.
chp şu an vasıfsız bir konumda olduğundan, zihniyetini değiştirip ilkelerini tekrara anlamadan bu ülkeye hiç bir faydası dokunmazdı. tek güzel yanı akp diktasından kurtulmak olurdu.
kemalizmin çoluk çocuğun ağızında sakıza dönüşmemesi için şimdi cumhuriyet güçbirliği var. ülkesini sözde değil gerçekten sevenlerin biraz araştırmasında fayda var.