bugün

City of lights adlı filmini kemal sunal en büyük şaban adlı film ile yeniden çekmiştir. Ama her ikisinde de ayrıca ziyadesiyle eğlenebilirsiniz. Çünkü ikisinin de tadı çok farklıdır. Keyifli seyirler.
http://onedio.com/haber/-...bir-seks-makinesi--282788
hakkında bilinmeyenler olan adam.
Yıldız Tilbe'nin paylaştığı fotoğrafın altına adı Çarli Çuplin diye yazılmış insan. Fotoğrafa da bakmanızı öneririm.
fakir bir aileden çıkıp kendini geliştirmiştir. genç kız ve seks düşkünlüğünün yanı sıra öldükten sonra cesedi fidye için çalınan şarlo karakterine can vermiş ingiliz aktör.
türk kültüründen değerlerinden türk gençlerinden daha haberdar ve muhammed ali gibi emperyalist amerikaya karşı amerikada dimdik durmuştur.

--spoiler--
Tarih: 6 Aralık 1942 Amerika, Japon savaş uçaklarının yerle bir ettiği Pearl Harbor baskınında ölenleri birinci yıldönümünde anmaya hazırlanmaktadır.

O gün çok ünlü bir sanatçı Amerika'nın Sesi Radyosu'ndan Türkiye'ye hitaben bir konuşma yapacaktır. Amerika'da Türkiye'ye yönelik radyo yayınları yeni başladığından, özellikle Türkler'in sevgisini kazanmış bir sanatçı programa konuk edilmişti.

Programın başında konuk sanatçıya katılımından dolayı teşekkür eden spiker "dostlarımıza ve sizi sevenlere ne söyleyeceksiniz" diye sorunca, "ilk fırsatta onları mutlaka ziyaret edeceğim" karşılığını alır.

Bu yanıttan memnun olan spiker, "Sizi Türkiye'de görmek istemeyecek tek kişi tahmin edemiyorum" der.

Radyo programına konuk olan sanatçı, "Bir hikaye anlatmak istiyorum" der. Bütün ömrümde işittiğim hikayelerin en güzeli ve en hoşu.

Bu bir Nasrettin Hoca hikayesidir"!!! Nasrettin Hoca'nın adını duyan dinleyiciler daha da sokulurlar radyoya. Konuk başlar fıkrayı anlatmaya: "Bir gün Hoca evinde oturup kahvesini içerken, komşusu odun kesmek için ormana gideceğini ve eşeğini birkaç saat için ödünç vermesini ister. Hoca, 'eşeğim yok, çocukla pazara gitti' diye yanıt verdiği sırada, gerçekte ahırda olan eşeği anırmaya başlar. Komşu; 'Be Hoca, sen sakalından utanmıyor musun? Ne diye yalan söyledin, işte eşek ahırda!' deyince, Hoca, 'Bana mı inanacaksın, yoksa eşeğe mi?' karşılığını verir.

" Bitmedi!.. Sanatçı, fıkrayı anlattıktan sonra öyle bir laf eder ki, Türkiye'de yer yerinden oynar: "Evet sevgili dinleyicilerim. Bugün bütün dünyayı aynı soru meşgul etmektedir: insanlara mı inanacağız, yoksa eşeklere mi?"

sunay akın.
--spoiler--
efsane mimik ustasıdır. eşdeğeri için şener şen gösterilebilir.
Kendisi şuan ödevim oluyor.
bir döneme damgasını vurmuş bir star.
Bugün ölüm yıldönümü olan güzel insandır.
--spoiler--
''Benim acım birinin gülüşüne sebep olabilir.Ama benim gülüşüm asla birinin acısına sebep olmamalı.''
--spoiler--
seyredince insanın içini sıcacık bir sevgiyle doldurur.* *

kimin aklına ekmeklere dans ettirmek gelebilir ki.

http://www.youtube.com/watch?v=xoKbDNY0Zwg
the gold rush filmi 16 ocak ta izmir büyük salon saat 20.00 da gösterime girecekmiş tekrar tabi tek gösterim fakat kesinlikle tavsiye ederim ben gidemiyorum ama siz gidin.

şuraya bir yere link serpiştireyim bakarsınız diğerlerine de.

http://www.izmirsanat.org.tr/sinema.asp
Siyah beyaz ekranların yıldızı.
Aslinda egoist narsist kisilige sahip ezik pisligin tekidir. Yaptigi sanattir ama kisilik bakimindan tam bir p.zevenktir.
1940 yapımı the great dictator filmiyle ne kadar the great yahudi yalakası olduğunu göstermiş komünist sinema şebeği.

lakin filmleri komiktir. izlenmesi gerekir.

düzenleme=imla
yahudi yalakası değildir.
kendiside yahudidir.
Benzemediğim insandır.
çocukken izlerdim. şimdilerde böyle dıngırı dıngırı hareket eden insan canlanıyo gözümde. çekim teknikleriyle mi alakalı yoksa öyle mi oynuyodu bilemem. güldürüyodu genelde...
çok sinir bozucu olan adam. filmlerini izlerken çileden çıkabilirsiniz. gerçek bir oyuncu. profesyonel ve yetenekli.
"Dünya herkese yetecek büyüklükte. Onun için, başkasının yerini kapmaktansa, çalışarak gerçek yerinizi bulun."

Charlie Chaplin
https://www.youtube.com/watch?v=hczEPF5HrZU
Aslında filmlerini izlerken güldüğüm , eğlendiğim değil , tüylerimin diken diken olmasıdır mesele.

Çünkü , Chaplin insanlara hayatın iç acısı yönlerini , sempatik ve içten yolla anlatıyor.

O hayatın her şeye rağmen güzel olduğunu , sistemlerin , işleyişlerin , bu makine çarkından
ibaret hayatın değiştirebileceğini savunuyor her filminde , her hareketinde hatta her mimiğinde.

Filmlerinde her türlü insanla muhattap olur .

kimi zaman sarhoş bir zengin ile arkadaş olur
'' Zenginlerin iki yüzlülüğünü ve acizliğini '' anlatır .
kimi zaman fakir ama içten sevecen insanlarla arkadaş olur
'' Paranın satın alamayacağı '' şeyleri anlatır.
kimi zaman işten atılır ama yinede umutla etrafta dolaşır
'' Sistemin insanı alt edemeyeceğini '' anlatır.
kimi zaman beyaz bir diktatör olur insanlığı faşizmden kurtarır
'' iyiliğin asıl vatan olduğunu '' anlatır.

Aslında çok şey anlatır bize çok , bazen insanlar filmlerini izlerken gülmek yerine ağlasın isterim.

(bkz: şehrin ışıkları)
(bkz: the great dictator)
(bkz: modern zamanlar)
çok güzel iki şeyin birleşiminden oluşmuş böyle bi düzenlemesi vardır*
https://www.youtube.com/watch?v=B92m2aclWHE
Sessizce anlatmak.
charlie chaplin'in benzerleri yarışması açılmış,bu yarışmaya bi çok kişiyle beraber charlie chaplin de katılmıştır.chaplinn bu yarışmada altıncı olmuştur.bu da sinema tarihinin komik olayları arasında yerini alır.
Edit: 6' nci değil 3' üncü olmuş.