bugün

çılgın bediş dizisinde oktay rolünü oynayan oyuncu. nurdan torun'un oğlu.
yıldız tilbe nin unutulmaz şarkısı delikanlım ın klibinde oynamış oyuncu.
çılgın bediş dizisinin güya en popüler en yakışıklı çocuğu..**
doksanlı yıllarda pek kimseler popüler olmamışken başrol oynayan ama her nedense bu şansı pek değerlendiremeyen kişi. bir de şampuan reklamında oynamışlığı vardır. hakkaten çok güzel saçları vardır.
yillar once etiler'de pizza hut'da yan masada feci yuzsuz bir kizla oturmus, butun gece sacma sapan konusmus kisi.
hele garsonla olan konusmasini hic unutmuyorum:

ct: xxx pizzasi istiyoruz.
garson: tabii efeniim.
ct: ama ekstra peynir olsun.
garson: tabii.
ct: ama unutmuyain, ekstra peynir.
garson: unutmayiz.
ct: cok onemli ektra peynir, mutlaka olsun ama.
garson: merak etmeyin.
ct: ekstra peynirsiz yemiyorum.

ben (icimden): ebenin orekkesi cenk torun.
http://www.cenktorun.com
çıtır kızlar denen türk pop müziği tarihinin en muhteşem grubunun yaşanacaksa yaşanacak şarkısının klibinde de oynamışlığı bulunan kişidir.
itiraf ediyorum, ortaokuldayken maalesef izlediğim çılgın bediş denen garabet dizinin esas oğlanı oktaydır benim gözümde. nurdan torun'un oğlu olması, şunu yapması, extra peynirli pizza yemesi vız gelir tırıs gider.

öyle bir hard core oktay fanıydım ki, okulda arada bir kızları toplardım, lise kısmına kaçar koridorlarda oktay'a benzeyen liseli erkek arardık. arardık dediysek yanlış anlaşılmasın, o zamanın ortaokul kızları bu zamanın ortaokul kızları gibi değildi; bir iki bakardık biz sonra zaten öğretmenlerimiz saçlarımızdan çekerek sınıfa götürürlerdi, en fazla o yani.

ama ömrümü yedin oktay. çok fenasın. ama şimdi daha fenasın, o kötü:

http://www.internetteyim....oz/mimages/cenk-torun.jpg
namı diğer oktay olur kendisi.
hayatımızı sikmiş oyuncudur. dönem (bkz: çılgın bediş) dönemi. bizde lisedeyiz. kardeşim bütün kızlar bu lavuğa aşıktı, tabi benim aşık olduğum kızda. zaten kızla çıkamıyordum birde yanına gittiğimde arkadaşlarıyla oktay oktay demesi yokmuydu. halen gözümün önündedir.
bu adamla aşkımızı istem dışı olsa da paylaştık, ben kıza aşıktım o da oktaya iyimi...
çılgın bediş dizisinin el üstündeki karakterlerindendi. şimdi hatırladım da dizide kendisinden yaşça büyük ahu ile takılmışlığı vardı. bediş'i sevmiyordu yanılmıyorsam.sonraki bölümlerde sevmeye başladı mı bilemem tabi. o sonraki bölümleri büyüdük ve izlemedik.
lan bi aralar çok popülerdi şimdi nerelerde dedirttirmiştir.
Bir ara yıldız Tilbe'nin delikanlım klibinde de oynanıştır.
Önce kendine polat alemdarın rolü teklif edilmiş kabul etmemiş. O yüze yakışmazdı. (bkz: bebeto)
Yeter adlı diziyle yıllar sonra ekranlara tekrar dönmüş çılgın bedisin oktayi.
görsel
insan hiç mi yaşlanmaz hiç mi çirkinleşmez yahu.

tam ergen yakışıklısı.
nam ı diger oktay.
Şimdi ki tipinde tam kurtlar vadisinde oynayacak bir tipi var.
Anasi kendinden genc duruyo ayrica.
kendisinin kurtlar vadisi'nde polat alemdar'ı canlandıracağı fikri maalesef doğru değil.

çılgın bediş'in oktay'ı olarak bilinen torun'a askere gitmeden önce dizi için bir teklif geldiği doğru. buna karşın kendisine necati şaşmaz'ın oynadığı polat rolünün verileceğine dair bir kesinlik söz konusu değildi.

hatta son verdiği röportajlardan birinde kendisine verilecek olan rolü bilmediğini itiraf etmiştir.