bugün

hayata küsmüş insandır.
ben cok cool'um havası vermeye calısan insandir.
Kendi götüne gülen insandır.
o gün cenazesi olan insandır.
Cem Yılmaz'a gülmeyip de Recep ivedik'e gülüyorsa bir sorun yaşıyor demektir.
mizah anlayışına hitap etmediği için gülmeyen insandır.
dayaklik insan tipidir. büyük ihtimal gülmemek için kulaklarına pamuk tıkamıştır.
gülme yetisini yitirmiş, esprileri anlamamış, ya çok yaşlı, ya da çok genç* insandır.
(bkz: karnına dikiş atılmış adama cem yılmaz izlettirmek)
son yaptığı flimlerden sonra gülemeyen insandır.
kıskanç insandır. ben daha iyisini yaparım havasındadır,biraz araştırılırsa yalnız kaldığı zaman evde banyoda tuvalette aklına cem yılmaz espirileri geldikçe gülen insandır...
esprilerini anlamayan insan olabilir.
cem yılmaz dan daha zeki insandır.
ilginç bir insandır ama olabilir yani normal. yine de ilginç tabii. çünkü adamın gülüşü bile komik.
insan değildir.
efendim, adı üstünde insandır. dünyada tek tip insan olmadığından şaşırılmaması gerekir.
normal bir insandır. ayrıca recep ivedik'e de gülmeyen bir insandır.

(bkz: kendimden biliyorum)
belki de son filmini izleyen ve sukütu hayale uğrayan insandır.
sürekli izlemem cem yılmaz'ı. 2-3 yılda bir giderim gösterisine. o zaman espriler değişmiş olur ve gülerim katıla katıla.

misal bazıları aynı gösterisine 3-4 defa gidiyor. tema aynı olduğu için belli bir tekrardan sonra esprilerine gülemiyor olabilir. aşırı cem yılmaz tüketimi yapanlar cem yılmaz'ın esprilerine gülmeyen insandır önermesini yapıyorum buradan.
denizden babası bile çıksa yemeyecek olan insandır.
ülkemizdeki genel psikolojinin bir yansımasıdır aslında. mesela iki üniversite bitirmiş, iyi bir işi olan, eh birazda parası olan bir adam için daha tanımadan genel olarak yapıştırılacak sıfatlar her zaman bellidir. küstah, kendini beğenmiş, artist vs. vs. işte o nedenle toplumun biraz üzerine çıkmış bazı insanlar cem yılmaz'ın piyasadaki çoğu türüne göre daha zeki, belki kendine göre bile daha zeki olmasını rahatsızlık olarak algılayıp onu aşağıya çekmekle yani bu aşağıya çekmek bok gibi film yapmış peh bu mu lan komik şeklinde eleştirmekle onu aşağıya çektiğini sanıyor ve böyle bir haz duyuyor.

elbette her yaptığına gülünecek diye bir şey yok. her yaptığını seveceksin diye de bir kural yok. ancak bazı net gerçeklere bile gözünü kapatmış olan bazı insanlar vermeleri gerek olan hakkı vermedikleri zaman sorun başlıyor.
cem yılmaz'ı filmleriyle değerlendirmek, eddie murphy'i filmleriyle değerlendirmeye benzer...

ediie murphy'de aynı şekilde sahne gösterilerinde cem yılmaz'dan çok daha fantastiktir. hani cem yılmaz'ın dediği gibi güle güle artık yorulur, yeter artık ors.çocuğu dersiniz. ama filmlerine baktığınız da bu yoktur. sinema biraz da bu tip insanların egolarını tatmin etmek için kullandıkları bir yöntem sanırım.e
aşmıştır. hayatın anlamını çözmüş küçük şeylere gülme ihtiyacı duymaz olmuştur. sırıtmanın güçsüzlük ve acizlik olduğunun bilincidedir.ciddidir özgüveni yüksektir.hahaha hohoho yapmayandır. tabi bu bir ihtimal tıpkı sağır olma ihtimali gibi. ama daha yüksek bir ihtimal olduğunu söyleyebilirim.
'antipopularistim ben, herkesin güldüğüne gülmem, herkesin sevdiğini sevmem' diyen asi insandır.
(bkz: favori filmi recep ivedik olan insan)