bugün

Herkes gibisin, üryan geldim vs.. Şarkıların eşsiz seslendiricisi ve değerli bir sanatçı.
Mekanı cennet olsun.
Büyük ustadır.
hayatta hiçbir şeyim az olmadı senin kadar
ve hiçbir şeyi özlemedim seni özlediğim kadar
sende başını alıp gitme ne olur.
daha ne söylenebilir ki?
"Ne zor imiş be ey muhtar ah unutmak
Dost elinden yaralanıp vurulmak
Bundan sonra haram bize yaşamak"

(bkz: muhtar)
görsel
bu adamı hep sevdim
solcuyken enternasyonal marşını sevdim
müslümanken allah yar parçasını sevdim
giderken beni tekbirlerle uğurlayın vasiyetini sevdim.
sen güzel insandın.
bizler müslümanız
yeryüzünde allah'ın şahitleriyiz
allah ölenin ne halde olduğunu bildiği halde cenazelerde bizim yaptığımız şahitliğe göre kulunu affedebilir.
biz seni iyi bilirdik
hakkımızıda helal ettik.
Yarım pansiyon aydınlık. Ah ulan ah. Ne parça varya!
Şarkılarına hayran olduğum unutulmaz sanatçıdır. Böyleleri kolay kolay yetişmiyor. Sözleri müziği insanın ruhuna işliyor.
Efsanedir.
Söylenecek söze gerek yok. O tip şarkı söylemek isteyenler cem karaca nın sesini ve üslubunu taklit ediyorlar. Oysa cem karaca ne kimsenin sesine özenmiştir nede üslubuna.
Efsane bir sanatçıdır. En sevdiğim şarkısı tamirci çırağıdır. Nur içinde yatsın.
büyük üstad. barış mançoyla birlikte kalbimde ap ayrı yerleri vardır.
Kendisi bir ustadır Barış mançoyla yaptığı düet ise unutulamaz.
keşke biraz daha erken doğup zamanında daha çok dinleseydim dediğim insan. çok büyük usta şu an onun gibisi yok.
merhaba cem abi,

şirkete yeni bir arkadaş başladı. geçen hafta işler yoğun mesaiye kaldık. müdür, ben, iki projeci ve bir de bu kızcağız. yeni başlayan bu arkadaş 18 yaşında.

senden ceviz ağacını bangır bangır açtım hep bir ağızdan söylüyoruz. bu arkadaş yadırgadı, senin sürekli 'ne sen bunun farkındasın ne de polis farkında' demeni ve şu cümleyi kurdu 'ne komik şarkıymış ya eheh'

kesif bir sessizlik yaşandı cem abi. kulağındaki kulaklığı çıkarıp bunu sormuştu bana. 'kaç doğumluydun sen' dedim. "98" dedi. evet "98"
"duydun mu hiç cem karaca'yı" diye sordum. "duydum" dedi. "hangi şarkısını biliyorsun" diye sordum. önce havaya sonra ekrana sonra masaya ardından bana bakarak dudağını "bilmiyorum" der gibi büktü.
ardından, senden sonra tekrar uyarlanan şarkılarını dinlettim. önce barış akarsu'dan ıslak ıslak'ı açtım. hatırladı aa bu şey değil mi dedi, ama barış akarsu'yu da tanımıyordu. ardından kurban'dan namus belası'nı açtım. aa bu şey filminde çalıyordu dedi.

sonra şarkıyı durdurup kulaklığında çalan şarkıyı merak ettiğimi ve sesi hoparlöre vermesini rica ettim.
mustafa ceceli çalıyordu cem abi.

ben seni, barış abi'yi, erkin koray'ı, neşet ertaş'ı, aşık veysel'i, moğallar'ı ve adı aklıma gelmeyen bir çok ustayı neredeyse her gün yaşatıyorum. rahat uyu cem abi. yadırgamadım kızcağızı. ama üzüldüm be abi.
https://m.youtube.com/watch?v=jxrVoVUJcuc.
Doğum tarihi 5 Nisan 1945 ölüm tarihi 8 Şubat 2004 olan ağırlıklı olarak olarak rock soyleyen şarkıcı aynı zamanda besteci, söz yazarı ve oyuncudur
(bkz: süper)
(bkz: enfes)
(bkz: muhteşem)
(bkz: (bkz) )
Çook yorgunum, benii bekleme kaptan.
Seyir defterini başkası yazsın.
Ben sevdiğim tüm kadınların saçlarını döktüm ya boynuma meğersem sen "saçını dök sineme derdini söyle" dediğin içinmiş. Bir de hep ıslak ıslak bakanları sevmişim be baba. Büyüksün.
bugün aramızdan ayrılışının 13. senesi. seni de yedi bu obur dünya. umarım gittiğin yerde huzurlusundur.
görsel
Tamirci çırağını da söyleyen bir Türk efsanesi ve unutulmaması gereken bir efsane.
Ne yalnızlık ne de yalan üzmesin seni
Doğarken ağladı insan bu son olsun bu son..

Sevgiyle ve özlemle anıyorum.
otomabil servisinde çalışırken bir dönemler tamirci çırağı şarkısını dinleyerek sigara yaktığım, andığım sanatçı. sanatçıdır!
güncel Önemli Başlıklar