bugün

cumhuriyet halk partisinin kısaltması olan chp harflerinin okunuşuyla birlikte yazılmış harfler topluluğu.

(bkz: chp)
muhmemelen türkçe bilmeyen biri tarafından yapılmış bir kısaltmadır.

edit: tam açıklama bekliyordum ki geldi. teşekkürler uludağ sözlük.
(bkz: cehepe)
(bkz: ce e)
se se kaa *
pee kaa kaaa *
me haa pee *
tee kaa pee *
beklenmedik kişilerden duyulan chp kısaltmasının okunuşudur. insanın artık kendisinden şüphelenmesine sebep olmaktadır. *
(bkz: akape)
türkçede hiçbir sesli harf yanına "a" konularak okunmaz. gayet yanlış kısaltma.
(bkz: ha mı he mi)
yenilgileri artık özümsemiş, ölümüne muhalefet parti.
bu da yeni çıktı yaklaşık 90 yıllık parti görmemiştir böyle okunmayı.daha neler göreceğiz orası tartışılır...hazırız bekliyoruz.
başlığı görünce abartısız koptuğum an. ulan memleketim insanı yemiyor içmiyor üretiyor yaa! (bkz: allah iyiliğinizi versin)

bu nasıl bir güzellik nasıl bir ironi.tebrik etmem lazım. üzerine basıyorum bravo!

hemen bilgi kısmı malum belki bilmeyenler olur. cumhuriyet halk partisi.
ak partiye ısrarla akepe diyenlere verilebilecek en ama en güzel yanıttır.
belediyelerinden biri olan izmir'de yolsuzluk yapmış parti.
(bkz: bedape)
(bkz: agape)
(bkz: mehape)
(bkz: ödape) şeklinde uzayan, parti isimlerini saçmalatmaca dalgasından biridir.
izmir belediyesi nde yolsuzluk yaptığı düşünülen parti.
alfabeyi okurken "h" harfini "he" şeklinde okuyup, kısaltmalarda "ha" şeklinde okuyanın başlattığı dili yanlış kullanma akımı.
(bkz: recep tayyip erdoğan)
pkkye pekaka demek kadar normaldir.
malca bir söylemdir. doğrusu cehepe'dir. cehape ne amk ayısı.
akil yoksunu mallarin ve bazi ibnelerin olmayan ha harfi ile söyledigi sözcük. rte
tam bir zihniyyed! birtakım kuyruklar, susuzluk, kıtlık, oniki adalar vesaire.

efendim iktidarlar rüşvet yemesin de benim vatandaşım tüp kuyruğunda mı beklesin? kimse kusura bakmasın biz buna müsaade edemeyiz.

(her gün bir saat akapeli gibi takılmak ne rahatlatıcı, kafa lavmanı)
rtenin ve onun kıllarının bir yerlerinden uydurduğu Cumhuriyet Halk Partisinin kısaltmasıdır.
arap milliyetçisi tayyip erdoğanın saçmalamalarından biridir. türkçe'de "haaa" diye bir harf yoktur. "ha" arap alfabersinde vardır. ce he pedir o tayyip. hadi sen bilmiyorsun yanındakiler de mi uyarmıyor seni amk?
bi de h'ye haş diyenler yok mu? onlar da adamı fıtık eder. o da fransızca'dan gelmedir. sorsan bilmez bile çoğu. "h" tek başına "haş" diye okunur fransızca'da.
basbakanin aslinda bir troll oldugunu kendi kendine gosterdigi sozcuktur.. kesin bu besiktasa da sekiztas diyodur.
Pkkye pekaka demek ne kadar doğru veya yanlışsa, buda onun kadar normaldir.
adam olmazların partisi. Aynı akebe gibi.