bugün

klasik kaprisli çıtkırıldım 10 numara topçusu.
galatasaray taraftarının 10 numarası, 1 numarası. ciddi anlamda fanıyım, sahada olması bir güven veriyor. bu duyguyu en son hagi ile yaşamıştım. harry kewell, milan baros falan onları da çok seviyorum ama lincoln'ün yeri çok çok ayrı. harry kewell gibi hep galatasaray'da kalsın, galatasaraylı olsun.

tanrı'nın olmanı istediği yerdesin lincoln, haklısın.
geldiğinden beri hiç bir şey yapmamış olan, gs taraftarıyla adeta dalga geçen ama gs taraftarının amansız bi şekile taptığı oyuncudur.inanmakta güçlük çekiyorum. ulan lincoln şu maçı nasıl aldı diye hiç bir gs li bir cümle kuramaz..

buna rağmen alex' ten 1000 kat daha iyi gibi garip cümleler kurulabiliyor.bunlar kurulurken alex' in 57 kez brezilya a milli takımda oynadığı lincoln' ün ise kapısından giremediği, alex' in 2007-2008 sezonu şampiyonlar ligi asit kralı olduğu ve türkiye deki istatistikleri unutuluyor. alex şimdi nerden çıktı ki..

ı love you alex..velhasıl kelam,, 1-hagi , 2-alex, 3-yok
ille de karşılaştırma yapmak isteyenlere için özet olarak; yıldız futbolcudur, avrupa'nın önde gelen liglerinde en değerli futbolcu ünvanı ile türkiye'ye gelmiştir. karşılaştırmayı bu noktadan sonra yapınız...
fenerlilerin baş tacı futbolcudur. endirek serbest vuruşları direk kaleye vurur, pozisyonu piç eder.
Galatasarayda 'Güneşi Gördüm ' tabirinin uygun olacağı Brazilyalı futbolcu.
Oynadığı futbolla takımının avrupada ki en büyük kozlarından biri olmuştur.
Özellikle attığı arapaslar çok can yakmış, çok yuvalar yıkmıştır.
bugun seyretmiş olduğum uefa kupası maçında gördüğüm üzere; alex de souza ile kıyaslanmak için çooook fırın ekmek yemesi gereken futbolcumsu varlık.

edit: anladığım üzere hala bu adamı savunanlar var. afferim canlar, böyle devam edin. bir yandan sizin zihniyet, diğer taraftan adnan polat ve arkadaşları bitiriceğiniz galatasaray'ı.. afferim afferim.
çakma 10 numara .
bu akşamki performansı göstermiştir ki;

(bkz: revenge of lincoln)
futbolu bıraksın pinpon oynasın insanıdır. ona da yetmez onun hızı gerçi.
acilen kadro dışı bırakılması gereken futbolcu.

formsuzsundur falan anlarım am adam mücadele etmiyor. "ya 10 numara adam mücadele eder mi?" diyen futbol dahilerine olmadık yerlerimle gülebilirim baştan söliyim. sabri gibi 40 metre depar atsın ya da barış gibi kora kor mücadele etsin demiyoruz arkadaş. bunları yapsa zaten madridde oynar klişesine hiç girmiyorum bak. 9 kişi kıçını yırtsın sen taç çizgisinde topun gelmesini bekle. çok ayıp.

bu adamın forma giydiği her maç takımımızın acizliğini gösterir. galatasaray gibi bi takıma da böyle bi lavuğa bağlılık geliştirmek yakışmaz.

özet babacım: lincoln s.ktirsin gitsin, ardaya da lincolnün aldığı fiyattan kontrat önerilsin.
12 mart 2009 hamburger sv galatasaray macindan sonra direk kadro dışı bırakılması gereken adamdı. bu kadar ipe sapa gelmez bir adamın galatasaray'da oynaması üzücü...
bülent korkmaz'ın başını yediği futbolcudur.

iki hamburg maçında da oyundan çıkmaması gerekiyordu ikisinde de çıkardı oyundan ne yaptı ne etti sene başından beri mis gibi oynayan cassio'yu galatasaray'a küstürdü taraftarın önüne attı. artık hasan şaş'lardan ümit karan'lardan medet umsun galatasaray. bu günden sonra türkiye'de geçirdiği iki senesinde birazcık tanıdıysak lincoln'ü bu adam artık galatasaray için mücadele etmeyecektir.

tamam profosyonel futbolcudur her maç elinden geleni yapması gerekir ama bu tür adamlar büyük futbolcular. haliyle biraz kaprisleri de olacaktır. sen adama hakkını vermezsen, oyunda kalması gereken maçlarda oyundan alırsan bu adam da oynamaz abi. küstürmeyeceksin bu adamı bu adam motive edildiği zaman bu takımı çatır çatır oynatır benfica maçı gibi, hertha maçı gibi. üstüne bu adamda duran top yeteneği var sen bu adamı çıkarıp galatasaray'ın gol atması gereken maçta duran top şansını sabri'ye emanet ediyorsun. ortega gibi bir yıldız oyuncuyu daha kaybettik sanırım. geçmiş ola ne diyeyim?
türkiyeye ayak bastığı sıralarda, transferin büyüklüğü açısından roberto carlos ile karşılaştırılması yaşayabileceği en büyük onur olan futbolcumsu.
artık galatasaraya hiçbir şekilde yarar sağlamayacak olan futbolcudur.**
2 senedir her hareketini sineye çektiğimiz, ama artık yeter dedirten, sırf zikinin keyfi için oynayan futbolcu. be adam sana duyulan bu sevgi, tezahüratlar mehmet güven'e, sabri'ye ne biliyim barış özbek'e yapılsa adamlar maradona olurdu. ama sen sabrımızı taşırdın artık. hele bülent korkmaz'a iki maçta tasladığın artistlikler sonunu hazırladı bu taraftarda unutma. kısacası kredisi tamamen tükenmiştir efenim.
19 mart 2009 galatasaray hamburger sv maci nda oyunda kaldigi sura boyunca hicbir varlik gosteremeyen, tamamen hakeme oynayan futbolcudur.

'ben parami bakarim arkadas' mantigi ile oynuyor sanki.
türk futbol mantığını çözmüş on numara futbolcu. her üç takımımız da maalesef bu tuzağa bir şekilde düşüyorlar. bir hafta şov, üç hafta yat. omuzlarda karşılan.
ligin ilk yarısında göklere çıkarılan, "işte futbolcu budur çatlayın amına koduklarım" dedirten, herkesin omuzlarda taşıdığı ve bugün hepsini göt eden futbolcu. bakıyorum da bütün gs taraftarları birden lincoln düşmanı olmuş. çıkarttırtmayın bana ilk yarıda açtığınız başlıkları. böyle bir adamı bu kadar poh pohlarsanız, götünü kaldırırsanız o da her maç böyle şovanist takılır işte. hatta gidip internet sitesine "c.ronaldo ve messiden iyiyim eheueheu" yazar falan, kafayı yer yani. buyurun hayrını görün..
türkçe bilen futbolcudur. sözlükte kim ne demiş takip eder (futbol) hayatını ona göre şekillendirir.
galatasaray taraftarının hagi'den sonra istenilen ölçüde 10 numara bulamama saplantısıyla yüksek doz ilgi ve beklenti mağduru yaptıkları futbolcu.

en başından beri yapabileceklerinin kısıtlı olduğu belliydi. ortalama üstü olan yüzlerce brezilyalı hücum oyuncusundan biridir. ara sıra göze hoş gelen işler yapar ve yapacaktır.

bir yere kadar bel bağlanması gereken futbolcu. ne vaktiyle kendisine düzülen övgüler anlamlıdır, ne de şimdi yerin dibine sokulmayı hak edecek bir şey yapmıştır.
''bakışlarıyla ve oyunuyla ben bu takımda sittin sene oynamam öylesine sahada gezinir bir iki hareket yapar trübünleri ayağa kaldırırım sonra pert olurum ''diyen demekte de köküne kadar haklı olan adamın adıdır lincoln.

niye haklı olmasın bülent korkmazı o getirmedi bu takımın başına tuttular koydular takımın başına acemi bülenti....adamın almanlarla,alman basınıyla alıp veremediği var, bu adam bu maçta oynamayacak da hangi maçta oynayacak,sen tutuyorsun orta sahada top yapacak adam yok, takımın alayı kangren olmuş, sakat, sadece lincoln var forvet hattını besleyecek top yapacak onu da oyundan alıyorsun!!! bir de almanya da yapıyorsun bunu ayıptır!!!

lincoln almanyadaki tepkisinde haklıydı-az bile yaptı-ben olsam bülente tekme tokat dalardım,sen kimsin lan daha dün geldin ali kıran baş kesen oldun adabından dalardım.

oyuna mehmet güveni aldın, noldu bülent efendi, noldu, en fazla gazetelerin taraftarların eleştirisini bir hafta daha erteledin, infialden kurtulamadın ama işte!
hamburgtaki maçın ikinci yarısında 5 tane gol yemediysek mehmet güveni oyuna almadan değildi şanstı, italyanın yedek kumbara kalecisiydi.

kıl payı kahramanlıklar bir yere kadar bülent efendi,yediğin nane sayesinde hamburg maçlarında lincoln ortada yoktu, nasıl olsun ki, ben olsam ben de küserim sahaya topa...

adam soyunma odasından çıkarken takımla arasında on metre mesafe vardı bülent efendi.
''bu adam ben bugün bu maçta oynamam ''dedi resmen!öyle ya senin mehmet güvene değiştiğin adam niye oynasın.
galatasaray çeyrek finalin eşiğine gelmiş, onun umrunda olmaz, çünkü lincoln senin umrunda değilki bi kere!
hani o çok koruduğun,mehmet güven kazmasını neden rövanş maçına koymadın madem,lincolnu yine oyundan aldın üstelik adamı günah keçisi yaptın tarftarın gözünde yazıklar olsun lan sana!
oyuna aldığın adam hasan şaş,yüz kilo olmuş herif yatmaktan,takımın ağası ya hasan,senin devren ne de olsa,kıyak yap!

2-0 dan maçı korumayı başaramamış ve takımın ahengini bozmak için elinden geleni yapmış bir adama az bile lincolnün yaptıkları,galatasaray kimsenin babasının malı değil!

maçtan sonraki gece gözüme uyku girmedi üzüntüden bundan haberin var mı bülent efendi!!!nafile kendinden haberin yok,yönettiğin takımdan haberin yok,tarftardan nasıl haberin olacak!
senden ne köy olur ne kasaba zaten,bir an evvel tasını tarağını topla da arınla namusunla çek git!
yoksa senin ipini çekecekler bu gidişle!!!

edit:bülent korkmaz sen takımı bırak biz yedek kulübesine ineriz!!!
galatasaraya hiçbir faydası olmayan adamdır.
birileri tarafından sene başındaki yüksek grafiği ile göklere çıkartılan ancak ikinci yarıda yine eski haline dönen galatasaraylı * futbolcu. dün hiç bir varlık göstermemek için elinden geleni yaptı, resmen galatasarayı sabote etti. hele bu hareketi oyun gereği teknik direktörünün kararıyla oyundan çıkarıldığı için yapıyorsa tüküreyim yeteneğine, futbolculuğuna. takımda yedek oyuncu yok, kewell kendi mevkii olmayan yerde stoperin kralını oynuyor, oyundan çıkartılsan yerine girecek en düzgün adam 7aydır yatan hasan şaş iken sen oynamıyorsun. kewell ın 10 da biri kadar adam olsaydı, sakat sakat oynayan arda nın 10 da biri kadar yürekli olsasaydı galatasaray dün turu geçerdi.
12 mart 2009 hamburger sv galatasaray macinda gösterdiği performansının aksine, oyundan alındıktan sonra takındığı tavır hakkında konuşulması gereken futbolcu. oyundan alınırken bülent korkmaz'a doğru bravo işareti yaparak soyunma odasına giderek yaptığı büyük yanlış olan futbolcu. galatasaray klübüne yapılmış bir yanlıştır. oynadığın maç hazırlık maçı değil veya maçın son 1 dakikası değil direk soyunma odasına gidiyorsun, tavır takınarak hemde. oynadığın maç uefa maçı yabana atılacak bir maç değil. yaptığı profesyonellik dışı hareket sonrası galatasaray klübü tarafından gerekli ceza verilmesi gereken futbolcudur.