bugün

fiyatının 6.5 tlye indirilmesi hiç de hayra alamet değildir zira chesterfield gibi liseli tikkylerin elinde dudak dudak dolaştırılarak kalitesinin düşürülmesi muhtemeldir.
devenin ingilizcesidir.
6,5 tlye düşmesiyle şahsımı acayip heyecanlandıran sigara.
indirimle birlikte artık liseli sigarasıdır.
Gelen indirim ile piyasayı yerlebir edecek sigaradır.
Lemac kelimesinin tersten yazilisidir.
Ömrü hayatım boyunca bir kere, bir paket alıp içtiğim sigaradır.
cemal lakabını taktığım sigaradır.
normalde içtiğim sigaranın beni sevindirmesidir.
(bkz: bu sefer güldürdü)
öperler onu yerler onu.
Fiyatının ani düşüşü nedeniyle acaba camel mı alsam sorusunu sorduran sigara.
6.5 TL'ye düşmesinden mütevellit birçok kişi tarafından kenara 3-5 adet depolanmış sigaradır.
günde 9.5 lira vererek marlboro içen bünyemi, aciliyetle kendisine döndüren sigara.
sari filtre icemedigim icin parliament iciyordum. ama bu fiyata dustuyse meraba camel meraba.

paketim bitince kullanmaya baslayacagim yeni sigaram.
fiyatının da düşmesiyle birlikte ikinci "ah o eski camel'in tadı" yavşaklıklarının startının verildiği sigaradır.
hadi bakalım ilk kim "o eski camel" diye lafa girerse madalya vereceğiz ona.*
Ben sigara camel ile başladım gözdem camel black böyle bir fiyat indirimine gitmesi hoş amma velakin çoğu kişide görecek olmam kötü tek ben içiyormuş gibi oluyordum amk. Bir ortamda camel içicisi çok azdır. Ağzının tadını kaliteyi bilen insan az yani.
camel içtiğim sıralarda 'bi lira fazla verir malbuş içerim' diodum.ama artık öyle değil.3 lira oynuo lan boru mu?selam sana eski dostum.nasılsın görüşmeyeli?
fiyatının düşmesiyle herkesin rağbet ettiği sigara.
nerde o eski camel soft içicileri.
şu günlerde indirimden dolayı marketlerde bulunması zor sigaradır. 1haftaya kalmaz herkesin elinde ve cebinde olan sigara olacakdır.
Bugün migrostaki kasiyerden camel istedim normali kalmamış camel green verdi. birde kaç tane diye sordu.
basarili bir ticari adim atmis marka.

Camel, yillar once cocuklara sigarali sakiz satan bir markaydi. O gun ozendirdiler bugun herkes icin icilebilir hala getirdiler. Yani daha once de boyle zekice bir ticari adim atmislardi.
Fiyatının 6.5 tl' ye düşmesiyle bolu mecburiyet caddesinde bulunmayan sigaradır. Stoklamış millet.
12 senelik tiryakiliğimin 7 senelik kısmını işgal eden, içimi güzel tütün ürünü markası. bu aralar fiyatının da indiğini görünce hem sevindim hem üzüldüm.

sevindim zira günde iki paket sigara içen ben günlük 17 lira sigara parası veriyordum, o paraya öküz alırım... artık 13 lira vereceğim ki az bir miktar değil o da... olsun 4 liradan ayda 120 lira karım var artık...

üzüldüm, zira artık her önüne gelen içececek... hani havam olsun diye içiyorum benden başkası içmesin diye demiyorum. ara ki bakkalda sigara bulabilesin bundan sonra! onu diyorum...

ama diğer bir yandan tahminimce bir iki ay içerisinde gelecek bir zamma hazırlık yapıyorlar...

eklemeden edemeyecem;

sabah indirim gelmiş olmasına rağmen sigarayı eski fiyatıyla aldım...

adama sorduğumda "abi bize sigara arabası uğramadı daha" dedi...

ulan be onun bunun evladı, tamam olabilir ama sen değilmiydin daha resmi olarak zamlar açıklamadan götünden fiyat uydurup zamlı satan? zam anında yansıyor da bu mınakodumun indirimi neden hala yansımıyor?!

diyemedim ya la...

aldım sigarayı, götümü de avuçladım, çıktım...
gelecek zamma karşı bi tutumdur. Diğer sigaraların fiyatı artacak camel ise eski fiyatına dönecek. Bence böyle. Kaliteyi bozmasalar bari.
Malum indirimden sonra kolay kolay her tekel bayisinde bulunamayan sigara.