bugün

18.katta yaşadığım için aklıma dahi gelmeyen durumdur. yaz geldiğinde camlarım bir nevi renkli cam görevini görüp güneş ışığını süzecektir.
kol kası yaptıran temizlik aktivitedir..
gereksiz bir ev işidir camda silinir mi arkadaş dedirtir her seferinde bu yüzden yılda iki kezden fazla yapmadıgım eylemdır.
temizlik hastasi ebeveynim yüzünden özellikle bahar ve yaz mevsimlerinde ayda en az 2 kere yaptigim hede.

öyle de sikici, zor, lanet bir sey ki.

neyse ki banyo fayanslarini dis fircasi ile temizlemekten daha kolay.
Aşırı geren bir olay.
Yükseklik korkusu olanlar bilir, zaten ben kendim yaklaşamazken annem camları sildiğinde bakamıyorum ona. O cama çıkıyorlar o kadar yüksekte aman, içim kötü oluyor çok.
Gazete ve alkol ile yapilinca guzel olur. Once kabasini alip sonraya inceye girisiniz.

Ya da

Camasir sulu su yapip iyice bezle silinir. Camsillede yapilabilir. Sonra kurulanir. Saygilar.
Annemin her gun yaptirmak istedigi ama yaptiramadigi hadise.
Camsil kullanılmaması gereken temizlik işidir.çizgi çizgi yapıyor sanki camı.
üst komşu sağolsun hem kirli camlar.
Balkonda bıldırcın besleyen hayvana insan denir mi.
Bayram denilen gereksiz de geliyorken tüm kızlarımızı anlaşmışlar gibi cam önlerinde çömelmiş şekilde bulmayı mümkün kılan eylem, ev işi, temizlik anlayışı.
Bugün bir muhabbet üzerine hatırlanan olaydır kendisi.

bundan yıllar yıllar önce üniversite öğrencisi olduğumuz yıllarda. Aynı bölümden sınıf arkadaşım sezgin k. ile yeni bir eve çıkmıştık.

kiraladığımız daire bizden önce uzun süre boş kaldığı için uzun süre temizlik görmemiş bu yüzden de camlardan tutun da evin her yeri bir güzel temizlik ister vaziyetteydi.

temizlikçiye ayıracak bir bütçemiz olmadığı için de daha taşınmadan çıkardık üstümüzdeki tişörtleri iki beyaz atletli olarak giriştik temizlik olayına.

(daire 2. katta ve karşımızda balkonları bize bakan 5 katlı bir apartman var olay öncesinde ne camlarda ne de balkonlarda herhangi bir teyze türü görünmüyordu.)

yaklaşık üç saatin sonunda iyi kötü bir şeyleri hallettik ama iş, eninde sonunda evin camlarını silme olayına geldi.

sağ olsun sezgin benden önce davrandı o kan ter içindeki haliyle camın birine çıktı başladı dışarıdan silmeye ben de içeriden bezleri kirlendikçe ıslatıp sıkıp kendisine geri veriyorum.

sezgin'in cama çıkmasıyla karşı apartmanda bir hareketlilik başladı.

sokaktan seyyar satıcı bekler gibi camda bekleyen mi dersin balkonlarda çamaşır asma toplama faaliyetleri mi dersin ...

bir baktık karşı apartman tribün olmuş neredeyse her hareketimize oley oley çelecekler.

sezgin ne yapsın "abi ben bırakıyorum. nereye taşıdık ya biz ... insan görmemiş bunlar ..."

Evet insan görmemişlerdi hele hele iki tane beyaz atletli genci cam silerken hiç görmemişlerdi.

bazı işler gerçekten kadın işi keşke boğazımızdan kesseydik de şu temizlik işini özellikle cam silmeyi o gün bir teyzeye yaptırsaydık.

yalan değil çok zor okuduk be sözlük.
ev işlerinin en gereksizidir. hayır elimiz değmiyor, üstünde ki kirin tozun bize zararı yok biz niye silip duruyoz lan bunu?

isyaennn. *

sanırım sosyal bir yaraya barnak bastım. herkes cam silmiş.
Dün yaptığım eylemdir.

Ayağımda terlik var idi dış tarafı silerken bi anda kaydı ayagimdan, oluyordum ama annemin mutlulugu icin degerdi*
çok ta si*imizde.
Benim yaptığım iş. Annem oğlum kalk şu camları sil deyince sıkıysa yapma o terlik atom başlıklı s400 füzesi gibi seni bulur anında pixellerine ayırır. Ben en iyisi sileyim derim ve silerim.
En nefret ettiğim temizlik ritüellerinden. Bi de odamın camı boydan boya büyük cam... ama her temizlik çeşidi gibi yaptıktan sonra insana ruhu temizlenmiş gibi hissettiren, acayip rahatlatan şey.
Kezo bulursam yaptıracağım eylem.
karşı binadaki komşunun çamaşırlarını daha temiz görmemizi sağlayan eylem.
içler neyse de dışını silmek resmen işkence. Evet.
Asla beceremediğim şey. illa leke bırakırım. Zaten büyük bir nefretle silerim. Offf şimdi bayram temizliği yaklaşıyor ve yine bana kitleyecekler. Ben kime kitlesem acaba.
Perdeyi açıp, camdan seyredilecek bir manzara yoksa gereksiz bulduğum bir ev işidir.
Eminim fesatlıktan yanlış okuyan başkaları da vardır yanlız olamam.
Bir süre Sonra obsesyon haline gelebilir, dikkat etmekte fayda var.
Bugün öğle tatilini değerlendirme şeklim cam silmek oldu.
home office çalışmak iyi mi, kötü mü bilemedim. Her an bir işle dolu geçiyor.

Rossmann'da satılan domol markalı cam bezleri ile yarım saatte bütün evin camlarını silebiliyorum. Durulama, bez vs işleri ile uğraşmadan sil at şeklinde aşırı kolay sildim. Tavsiye ederim.

Madem destek alamıyoruz şu işler için en azından kolaylaştıran ürünler kullanalım.
Amma övdüm he. *
en sevilmeyen iştir.